1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајка ми ја изгуби довербата во мене

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Barbie-mwa, 21 декември 2009.

  1. samomarija

    samomarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    45
    ostavi se na vremeto :)
     
    На angelche16 и niina16 им се допаѓа ова.
  2. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    како што се губи така може и да се придобие довербата
    јас во моите родители и во дечкоми ја бев загубила но само време треба и тоа доволно да им докажтете дека заслужувате друга шаснак и верувајте ке ви верууват и премногу од поарно кај мене е така и многу ми е мило веке никогаш нема да дозволам да ја загубам
     
  3. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Па нормално дека сум ја лажела многу пати,сите сме го правеле тоа,фала богу ама никогаш не ми се налутила толку многу,та да ми остане лута повеќе од 2-3 часа.
    Не ме контролира,од причина што има доволно доверба во мене,а и смета дека сум доволно возрасна за да знам што е правилно а што не.
    Не е дека не се грижи доволно за мене,ама ми укажала таја на моите грешки и ме научила што е добро,а што не и смета дека сум доволно мудра,и возрасна да одлучувам за себе,па не чуствува потреба да постојано виси на телефон и да ме испитува секоја секунда каде сум и со кого сум,а сметам дека би изгледало и малку смешно на овие години.
     
    На Weird0 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Да.
     
  5. Tw<3

    Tw<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Devojki, imam 15 god, majkami imase pregolema doverba vo mene, mi bese se dozvoleno duri i me ostavase i pijaloci da nosam doma za so drugarkite bideki mislese deka ne pijam, no pred edem mesec od prilika si pojdov doma pijana i me nacekaa so tatkomi i od togas e mnogu razocarana i nema doverba, mnogu raboti mi se skrateni, sakam da bide kako porano sto mozam da napravam?
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    Ќе треба време.Ми се десило истово.Збори со нив и кажи им дека нема да се повтори.И глеј да не се повтори.На ништо не личи 15годишно девојче да се влече начукано.Ниедно машко неќе такво девојче, а за родителите е жива јамза..Мене лани така ми се случи и никад више.
     
    На Tw<3 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. Cat-Lover

    Cat-Lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Дечки имам проблем во врска со ова. Мајка ми целосно ја има изгубено довербата во мене, на секои пет минути ме контролира што правам и како правам, се нешто не и чини. Пример денес гледав нешто на тел и дојде и како со провоцирање ми рече којзнае што правиш на тел, јас кога ќе поминам ти менуваш таму:whew: не е само ова, секој пат мора нешто слично на ова да ми каже. Многу се нервирам и заради тоа што сестра ми ПРЕМНОГУ ме издава на мајка ми што сум направила и како сум направила:envy: јас и на двете им објаснав дека не е решение да провоцираат на секое и ако се сомневаат за нешто во мене, нека разговараат, а не вака. Но џабе им го кажував ова, пак по старо продолжуваат. Исто и кога се договарам да излезам со другарки, секако дека мајка ми прави проблем, одма почнува како јас ја лажам, како другарките ми се изговор а јас излегувам со некој дечко. Општо, многу ги мразам контролирањата од мајка ми, се нервирам, неможам да дишам, сите останати живеат нормален живот а јас живеам со контролирањата на мајка ми:@ незнам веќе што да правам, ако ситуацијава вака продолжи, уште толку ќе збеснам. Совет што да направам?
     
    На Milita18 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Колку години имаш? Ако си почеток средно и почна да си поиндивидуална и самостојна, да искажуваш и интерес кон љубов, тоа веројатно ја плаши мајка ти. Што е нормално. Стави ѝ граници. Мајка ми воопшто не ми веруваше, контактот ни беше 0 и само за карање. А сега во ФМЌ само за мајка пишам. Едноставно ѝ кажав дека растам, дека имам другарки и другари и дека ако имам дечко прва ќе знај. Јас имам машко друштво па мислам дека полесно некако се навикна. Само разговор.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.207
    Допаѓања:
    30.903
    Пол:
    Женски
    Џабе ќе разговараш, на неа разни глупости и се завртеле во глава и ти што и да речеш таа само ќе го смета за убедување, невистина и барање изговор. Сигурно си помала, се грижи за тебе и се плаши да не тргнеш по некој лош пат. Сите сме биле на почеток на средно во фазата на запознавање на нови друштва и започнување со излегување па помалку или повеќе не контролирале. Ќе се сменат работите, ќе стекне доверба со тек на време.