1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајкл Џексон (Michael Jackson)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од garudamon, 15 јуни 2010.

 1. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  Кои ви се омилени песни од Мајкл Џексон?
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.823
  Допаѓања:
  132.096
  Били Џин ме расположува секогаш и секаде.
  Хил д ворлд ме наежува секогаш кога ја слушам.
  Ги сакам и Гив ин ту ми, Енитинг ју уонт,Лајбиријан грл, Дрти Дајана, и не ми текнува сега, уште еден куп други. Мојата генерација порасна со Мајкл Џексон, мислам дека нема човек од моја генерација што го нема дома Дејнџерс.
   
 3. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  Јас го сакам ногу, и нема песна шо не ја знам од него и сите ми се убави, и некако беше ми грев и шубе да нема бар една тема за него. R.I.P MJ
   
  На Stefani999 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  1. Dirrty Diana
  2. Liberian girl
  3. History (remix)
  4. Beat it
  5. P.Y.T. (Pretty Young Thing)

  и нормално - Who Is It.

  Не знам кој гледа Americas best dance crew, јас сум огромна обожавателка, имаше вечер посветена на Мајкл Џексон во првата сезона, и ова вреди да се погледне:


  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KzfntHTZ-BI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KzfntHTZ-BI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  На BV87 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. emma.emma

  emma.emma Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Омилени ми се Bad и You are not alone :)
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Heal the world, We are the world и Black and white.
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  6.950
  Пол:
  Женски
  Не го ни слушав многу многу...ама ми се допаѓа највеќе You are not alone

  Нека почива во мир ...
   
 14. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  61
  1 година го нема.... R.I.P MJ не се раѓа друг како тебе не у 100, у наредните 1000 000 000 години. Tnx for making the world a little bit more different
   
 15. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  Го обожавам Мајкл Џексон;-татко ми пораснал со неговите песни и покрај него си слушав и јас хитчиња од Мајкл...
  Омилени ми cе: man in the mirror,billie jean, black or white, dirty diana, we are the world, they don't care about us, thriller, beat it.... и мнооогу други :)
  Човекот е навистина крал ;) :clap: :inlove:
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  На Mtv цел викенд има негови песни :) Омилени ми се They dont care about us и Give in to me..
   
 17. enigmagirl

  enigmagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Ke gi izdvojam:
  1.Black or White
  2.Heal the World
  3.Who is it............ makar sto site se preubavi. Forever Michael <3
   
 18. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  1. Dirty Diana
  2. Bad
  3. Who Is It
  4. Give in to me
  5. Smooth Criminal
  6. Billie Jean
  7. They don't care about us
  8. Beat It
  9.I just can't stop loving you
  10. In the closet

  Од него можам сите да ги слушам.. стварно квалитетна музика ама овие 10 ми се врв.. ги обожавам :)
   
 19. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Никогаш не сум го слушалa нешто посебно Мајкл Џексон, ама има неколку негови песни што ми се допаѓаат: Billie Jean, Smooth Criminal, Dirty Diana и Who is it.
   
 20. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Никогаш не сум го сакала многу,ама ја сакам и поштувам неговата музика :) .А ова ми е омилена песна:
  http://www.youtube.com/watch?v=s5ghXYrVraY