1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајли Сајрус (Miley Cyrus)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Saki15, 6 март 2012.

 1. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Подогло време размислувам и решив да отворам тема за Мајли :D

  Мајли Сајрус (родена на 23 ноември 1992) е американска поп-рок ѕвезда, глумица и композитор на песни. Таа е родена во Нешвил Тенеси. Нејзиното родено име е Дестини Хоуп Сајрус (Destiny Hope Cyrus), но бидејки како мала постојано била насмеана, нејзиниот татко Били Реј Сајрус (Billy Ray Cyrus) постојано ја викал smiley, а како рима на тоа е Мајли, по некое време таа официално си го смени името во Мајли Реј Сајрус.Таа е позната како Мајли Стјуварт во серијата Хана Монтана на каналот Дизни во која Мајли пее песни и дознава за нејзиниот талент пеење.

  Приватен живот

  Мајли Сајрус е родена во Нешвил Тенеси. Таа е ќерка на Летиција „Тиш“ Сајрус и кантри пеачот Били Реј Сајрус. Таа има две сестри и тројца браќа.Нејзинот постар полубрат и постара полусестра се од претходната врска на нејзината мајка Тиш Сајрус. Постариот брат Трејси е пеач во поп-групата Метро Стејшан (Metro Station). Постарата сестра Бранди Сајрус, и прави друштво на Мајли во скоро сите нејзини концерти како свирач на гитара.Таа има и помлад брат Брејсон(Braison) и помала сестра Ноах(Noah).Исто така има уште еден полу-брат од претходната врска на татко кој се вика Коди(Christopher Cody).

  Кариера

  Мајли има своја ТВ серија "Хана Монтана" која за првпат се прикаживала на каналот "Дизни". Сега Хана Монтана е позната ширум светот и некои луѓе наместо Мајли Сајрус ја познаваат како Хана Монтана.Серијата Хана Монтана има 3 сезони и се снима 4.Исто така Мајли е позната пеачка која има 4 албуми:Meet Miley Cyrus(2007,Breakout(2008),The time of our lives(2009) и I Can't Be Tamed (2010).Таа исто така има и снимено филм "Хана Монтана".Има уште еден филм снимено "The last song".Таа го има позајмено и гласот во цртанот "Bolt".Taa исто така има песна наречена "Send it on" која ја пее со Селена Гомез,Деми Ловато и Џонас Брадерс.Со таа песна тие помогнаа во еден проект за чување на природата.

  Јас искрено е обожавам. Преубави ми се песните Party in the U.S.A, Can't be tamed, When look at you, You're Gonna Make Me Lonesome When You Go и други.
  Верувам освен мене и има некој друг што ја слуша :lol:. И сакам да кажам дека овде ќе се коментира за нејзината музика, концерти.. а за нејзиниот стил во друга прилика :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=ddA5rjlw ... ure=fvwrel еве еден нејзин настап во живо!
   
  На Nadicca и mileystar им се допаѓа ова.
 2. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
 3. Alexis-Sanches

  Alexis-Sanches Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Naaaaajdobra...pesnite i se stvarno super...sekoj covek na planetava ke se pronajde vo nekoja nejzina pesna... MILEY FOREVER <3
   
  На mileystar и Saki15 им се допаѓа ова.
 4. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Потполно се согласувам со тебе! :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Извинете што ви се мешам тука..ама само сакам да си го кажам мојот став за Мајли. ;)
  Онака обична пејачка ништо посебна..не ми оставила впечаток..ехехе какви пејачи има..хах.. несакам никој да навредам а најмалку оние кои се верни фанови и ја слушаат. :)
   
 6. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Секако, го почитувам твоето мислење. Со оглед на тоа каков глас има Селена Гомез, Деми Ловато, Ванеса и др. мислам дека Мајли се издвојува од нив :). Да се согласувам дека има и подобри пеачи од неа, секогаш има некој кој е подобар од друг :) (барем јас така мислам). Поздрав до тебе.. И би ти препорачала да ја слушнеш The Climb сигурно ќе ти се допадне. Поздрав.. :*
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Мајли е јака женска. Се избори со новинарите што ја давеа затоа што порасна. Има убави песни, во кои можеш да се пронајдеш. Како помала ептен ја слушав, сега не толку, но сепак знам да си се навратам на детските спомени со нејзините песни. :)
   
  На mileystar и Saki15 им се допаѓа ова.
 8. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Хаха навистина напнаа со тоа дека пораснала... Па боже кога е снимаше Хана Монтана имаше 13 год. а сеа има 19 :) навистина порасна :) Али никој не сваќаа..
  Али со овај спот навистина им докажа дека порасна :) :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=iVbQxC2c3-8&ob=av2e
   
 9. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Ми се свиѓаат некои песни на Мајли Сајрус, меѓутоа ретко ја слушам. Иначе најубава ми е таа што ја има претходно постирано Saki15... Who Owns My Heart. :)
   
 10. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  Без навреда,но отсекогаш Мајли ми била антипатична.За пејачка-не е ништо посебно,многу е просечна.
   
 11. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  душа моја најсакана, пораснав и сеуште раснам со неа :) ја обожавам кој што сака нека каже антипатична ваква таква. некогаш знам да си пуштам некоја праисториска хана песна и така да си слушам :inlove: a да не збориме за тоа дека се повеќе прераснува во вистинска девојка со стил и став, и има специфичен глас GO MILEY
   
  На Saki15 и mileystar им се допаѓа ова.
 12. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Убавка е. Како помала гледав Хана Монтана и сеуште се сеќавам на текстовите од песните. Мислам дека Мајли конечно се избори со сите глупости на новинарите, невистините и скандалите. Побогу,има 19 години,не девет. Пред неколку години, бев луда по неа, сега не сум баш. Сеуште ја почитувам и тоа е тоа. Омилени песни од нејзе ми се Stay и When i look at you. :)
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.459
  Пол:
  Женски
  Не ја бива за ништо , нити за пеење нити за глумење
   
 14. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Ко мала ми беше :puke:, а сега многу ми стана убава. Убав глас има. Сестра и многу ме нервира како може уште на 8 години да си ја фарба косата мене не ми е јасно. :^)
  [​IMG]
   
  На Saki15 и mileystar им се допаѓа ова.
 15. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  ха ако сакате да знаете мајли е најдобра и многу е убава.За гласот да не зборувам,има многу убави песни и убаво се облекува.Али фо филмот 'The last song' е фантастична.Ја обожавааам! :inlove: :inlove:
   
  На Saki15 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Жити се? Зарем си слушала нејзини песни? Ако не ја биваше за ништо немаше да биде популарна. Но знам само едно, таа не се проби со порно, голотија и слични работи, таа се проби со својот талент на пеење и глума. За снимањето на Хана Монтана не ја примиле прв пат бидејќи имала 13г. и била многу мала. Но таа докажала дека ја бива за глумење но и таму го откри талентот за пеење. Ако немала никаков талент, немале 6 години да соработуваат со неа. Можеби ти не уживаш во нејзината музика, тоа не значи дека за ништо не ја бива ;) .
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Не можам да и ја гледам фацата. То чудо некое колку само ме иритира со самата појава. :x
   
 18. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Ја обожавав Мајли. Ја обожавав слатката, невината верзија во неа. Што се случи незнам, почна јавно да изјавува дека пуши марихуана, да се облекува како бездомник..Никој неможе да ме натера повторно да ја сакам.
  Ај барем и останаја старите, преубави песни.
  http://www.youtube.com/watch?v=NG2zyeVRcbs
   
 19. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.459
  Пол:
  Женски

  Ма немој ? Ти си чула што е музика , си видела што е талент? Овој створ е толку префорсиран што дури нема ни граници .

  Ова е талент

  http://www.youtube.com/watch?v=rfHj0JPx ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=G6A5WRbM ... AA248021EB - има 11 години а како пее

  http://www.youtube.com/watch?v=N0_Ib4Rg ... re=related - 10 години

  а не оваa задавенава , а за глума ооо далеку од талентирана е
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  И јас се зачудив со тоа марихуаната :x , али во едно видео се извинуваше што ги разочарала фановите. Да направи некои промени во стилот, али со тоа дека се облекува ко бездомник би те замолила да постираш некои слики да е видам и во тоа издание :D .
  Иначе еве некои песни кои ми се допаѓаат:
  http://www.youtube.com/watch?v=LJDAWht- ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=tMjj1sBQ ... ure=fvwrel
  http://www.youtube.com/watch?v=wTK6pV6X ... re=related :)