Мајо Диета

Дискусија во 'Канта' започната од McDonald, 7 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. McDonald

  McDonald Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Најдрастична е бидејќи дозволува слабеење за до 8 кг во рок од 15 дена. Никогаш не држете ја подолго од 2 недели. Има исто толку критичари колку следбеници, меѓу кои има доста холивудски ѕвезди кои мораат брзо да симнат килограми за некој филм или аудиција. Забранета е ако имате проблеми со црниот дроб или холестеролот, поради секојдневното конзумирање јајца. Делотворна е во итни ситуации и мотивира, бидејќи резултатите брзо се гледаат, но досадна е, а се губи и мускулна маса.

  I недела

  доручек: 1 или 2 тврдо варени јајца + домат + чај
  ручек: 2 тврдо варени јајца + овошје + 1 порција зеленчук или кравјо сирење
  вечера: 2 тврдо варени јајца + овошје + зеленчук или кравјо сирење

  II недела

  доручек: чај или кафе + кришка леб или порција нарендан морков
  ручек: 2 тврдо варени јајца + месо со салата
  вечера: 2 тврдо варени јајца + риба со салата


  Што велите за оваа диета? Мене многу ми е примамлива, но сакам да слушнам и совети од некој што ја има држено (доколку ги има). Единствено што ме загрижува е фактот дека се губи мускулна маса... :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.106
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.