1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајсторе побрзај! [Алфа тв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 30 јуни 2013.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  По пауза од неколку години, Томато продукција повторно почнува со реализација на добро познатата емисија „Дај побрзај“, но овој пат со изменет концепт и насловена „Мајсторе побрзај“.

  Се работи за емисија во која двајца водители - Марко Новески и Јана Андоновска, кои наоѓаат двајца случајни минувачи кои потоа се натпреваруваат за награда - патување. Целата емисија е всушност трка меѓу два тима. Натпреварувачите откако ќе бидат избрани, го користат гратскиот превоз на ЈСП со цел да стигнат до дестинацијата која им е дадена, како задача.

  „Мајсторе побрзај“ се емитува секоја сабота на Алфа телевизија во 17 часот.

  Па редно беше! :rofl:
  Денес сосем случно ја фатив. Трета епизода беше.
  Повторно трчаат, повторно со казни на крајот... Само што овој пат се возат по автобуси, прашуваат луѓе по улица, за некоја одредена дестинација... Многу е интересно.

  Еве ја првата епизода.
  http://www.youtube.com/watch?v=mdbrqlEsCjo&hd=1

  Па?! Вие што мислење имате, ќе гледате? :)
  Јас сигурно. :rofl:
  [​IMG]
   
  На Barbie20, cresa-jagoda и Someonespecial им се допаѓа ова.
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Интересна емисија до сега имам гледано две епизоди. И баш пред две недели бев во Карпош кај тинексот што е кај што снимаат и ме фатија на камерата и мене како влегувам внатре, а Марко во тој момент излегуваше со натпреварувачот. Само тогаш ете незнаев за што се работи :)
  Интересни ми се сите емисии од ваков тип така да ќе ја гледам и јас емисијава :)
   
 3. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Леле кога видов дека одново ќе ја даваат, скокнав од радост :D Паметам со брат ми кога ја гледавме емисијава, мислам дека никогаш не пропуштавме епизода, ама пред да заврши некако досадни стануваа епизодите, се надевам дека сега е сменато, на подобро :D ги пропуштив епизодите досега, ама ќе ги побарам на јутуб и понатаму дефинитивно ќе ја гледам емисијава :D
   
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Јас ја фатив претходната сабота и баш мислев да отворам тема, ама Еленка ме претркала. :lol:
  Ептен се израдував кога видов дека пак ќе ја даваат. :) Овој Марко е ѕвер, ептен ми е смешен, а и целата емисија е многу интересна. :D Ја гледав порано кога ја даваа, а и сега дефинитивно ќе ја гледам. :)
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Знае некој кога има реприза? :)
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Вчера накај 3-4 саат вечерта даваа реприза. :)
  Дали ќе има повторно не знам. Не можам да се снајдам со програмата на алфа тв...
   
  На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.360
  Ја следев порано ептен,не пропуштав ниту една емисија.
  Сега сеуште ја немам начекано во терминот,но златен јутуб ќе ми помогне...баш сега ќе си ги пуштам новите.

  Интересна емисија,релаксирачка и динамична..својствено и на самиот водител,Марко :D
  Ни треба вакво нешто,да се смееме и опуштиме.

  Ќе си ги зачестам излегувањата во центаров на Скопје,може ќе си лапнам гратис патување :D
   
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Почнува. Цртајте се пред телевизор. :P
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Интересно е вчера го пропуштив кога има реприза :?:
   
 10. BlackStar

  BlackStar Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  0
  Ептен јака емисија! :D
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Веќе видено, убаво што се врати ваква емисија....ама по ова жешково да трча човек за награда ВИКЕНД - не бива.
  Порано даваа по недела дена, 10 дена.
   
 12. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Супер е емисијата! Само да не го промениле терминот, бидејки даваат светско првенство во атлетика и не ја гледав последната епизода. Дали знае некој кога беа репризите...? За да видам дали имам шанси на макс тв ја вратам последната епизода? АА да и ке заборавев секогаш навивам за Марче! :up:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  ААААААААААА, како не сум го видела ова. Вчера имаше?? И од кога е почнато..
   
 14. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Емисијава полека ставува без врска... Јана нека се врати! Оваа новава лиглава иритира со нејзината глупавост... :puke:
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Минатата водителка беше подобра, нека се врати
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.349
  Допаѓања:
  33.842
  Пол:
  Женски
  Баш ми е мило што пак се врати емисијава на екранот. Мило ми е што повторно водител е Марко.