1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.604
    Допаѓања:
    4.120
    После кашичката и кифла му дала? Ѕвер е свекрва ти :rofl:
    Мојата кога беше така околу година, а јас блв користев (замисли како иде тоа со баба свекрва), и кога ја чуваше ќе ми рече изеде се, викам уау супер, а она да ти давала јадење во игра. Нема везе, сега и викам земи го доручекот и во детска дур си игра давај и :D
     
    На MinnieM, Carolin., IRBBB и 2 други им се допаѓа ова.
  2. DaisyDoo

    DaisyDoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2021
    Пораки:
    2.045
    Допаѓања:
    10.401
    Пол:
    Женски
    Познато ми е тоа сѐ си изручкавме, многу бевме умни денес. :D
    Само фрлам еден поглед на Мој први флипс, гледам преполовен и јасно ми станува дека имало подмитување. :D
     
    На MinnieM, Carolin., MartinaMM и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.313
    Допаѓања:
    18.425
    Пол:
    Женски
    Апсолутно е така. Гледаме да не згрешиме зошто сме зависни во одредени ситуации од нив, ама не треба и по секоја цена да се толерира. Особено ако се одразува врз редот на бебето и нервите на мајката.
     
    На H.VAGA, MinnieM, Carolin. и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Thinkerbell.

    Thinkerbell. Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2020
    Пораки:
    1.216
    Допаѓања:
    2.598
    Пол:
    Женски
    Не знам што да кажам. Среќа моиве ср разбрани сите и ме слушаат што зборам. Инаку не знам како би реагирала (facepalm)
     
    На Carolin. и DaisyDoo им се допаѓа ова.
  5. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    1.285
    Пол:
    Женски
    Морам да се изнаплакам овде иако можи темата не е за тука па бришете слободно. Денес сопругот го носеше малото кај бившата жена бидејќи се разведени па ја видел со кола зела возачка. Арно му викам со среќа и ти ќе одиш утре ќе земиш под итно( не возам бидејќи ми е страв) како не си љубоморна ми вика. Па се скаравме ако бев љубоморна ќе требаше и веридба и свадба и фустани и накит а ништо од тоа немаше со мене бидејќи го штедев за стан да си купиме. А не сум била мажена ни верена никогаш. Толку ми падна тешко и неубо што сеуште после 3 год тера инает со нејзе па и љубоморна како не сум била. Се изнаплакав.
     
  6. KikiKviki

    KikiKviki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2023
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    536
    Пол:
    Женски
    Доколку видите вести дека жената го претепала мажот тоа ќе бидам јас.
    Му ѕвони аларм и не го слуша го буцкам неколку пати пошто гледам детево мрда сатот 6 рано ни е за будење. Типот го гаси алармот како он го гаси така станува малово викам топ се разбуди добивам "па занишкај го" како јас да спиев ко заклана ноќеска како него и не станав ич.
    Со го гушкаше си го избацува и отиде лабав на работа.
    :clap: развод ќе барам
     
    На Sunrise!!!, hello-kitty.90, ArabellaStarfall и 7 други им се допаѓа ова.
  7. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.039
    Допаѓања:
    97.065
    Пол:
    Женски
    Вашето дете го носеше кај бившата жена? И ти стварно не си љубоморна? Алал да ти е! Не ти го разбирам постот, хаотичен ти е малку, не можам да сфатам.
     
    На H.VAGA, Erika.greeneyes и MinnieM им се допаѓа ова.
  8. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    1.285
    Пол:
    Женски
    Ne imaat dete tie,nivnoto go vrakase tamu.
     
  9. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.039
    Допаѓања:
    97.065
    Пол:
    Женски
    Тоа е друго, ти најпрво како пиша како вашето да го однел таму, Го носеше малото... Зошто би била љубоморна на неа, дека она имала возачка а ти не? Сеа те сконтав мислам. Јас па би рекла супер што сака да постигнам повеќе, само нека го држи тој дух, ич не би се нервирала нит плачела. Нека ми плати он возачка уште утре ќе одам да полагам. Инаку и јас се плашам, ама на денешницава стварно е препотребна возачка.
     
    На Mother of 2boys и Fenix05 им се допаѓа ова.
  10. KikiKviki

    KikiKviki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2023
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    536
    Пол:
    Женски
    I jas bi mu rekla da mi plati bogami. Tvoj izbor e dali imas ili ne kraj kraeva kolku lugje imaat pa ne vozat ne se zamaraj za toa. Sledno zborenje uplatimi i ke odam i toa e toa. Jas imam vozacka pa mi e strav so bebe da vozam a pred toa kaj sve ne go nosev dur mi bese vo stomak
     
  11. Ceneva

    Ceneva Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2020
    Пораки:
    3.957
    Допаѓања:
    6.778
    Пол:
    Женски
    Ако се плашиш, само џабе парите ќе си ги фрлиш. Мене брат ми и татко ми ми уплатија за возачка без да знам. Никогаш не сум сакала да возам. Имав страв и уште го имам. Возев до пред бременоста, повеќе надвор од град. Во град имам фобија од другите шофери. Сите беснеат. И ете ме две години како се немам фатено за волан. Стравот е поголем и не уживам во возењето и главоболка имам после секое излегување со кола. Така да не знам дали некогаш ќе почнам пак, посебно детето да си го возам.
     
    На H.VAGA, SummerGirl, Luminary и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. atz1995

    atz1995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2023
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.236
    Пол:
    Женски
    Мајка верувај дека земањето возачка не е којзнае што. Никој денес не треба да се чуди за некој што зел возачка, тоа денес е како да завршиш средно. Размислувај како кога еден ден ќе имаш и ти детенце ќе сакаш да бидеш независна од мажот, да одиш каде ќе ти текне со твоето дете, а не да го чекаш него за да ве прошета. Но секако ако стварно не сакаш, нема што да се натпреваруваш со таа личност. Чим се развела сигурно и дошло кнап и видела дека мора да полага за кола.
    Мажите секогаш се "диват" на некои други жени кога ќе видат дека направиле нешто што се смета за "машка" работа. Мојот знае да искоментира за жени што се многу брзи во работата и ќе рече види како коњ е многу е брза ( а јас лично сум малку поспора) и го сфаќам дека сака со други зборови да каже ти не си толку брза.
    Ама ич не се замарам :D
     
    На Marsi*, hello-kitty.90, Zumbulche и 3 други им се допаѓа ова.
  13. see.emily.play

    see.emily.play Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    2.633
    Првпат слушам дека возењето се смета за машка работа. Или погрешно те разбрав од постот
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  14. atz1995

    atz1995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2023
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.236
    Пол:
    Женски
    Сакав да кажам дека зошто мажите секогаш ќе мислат дека се подобри возачи и за нив се подразбира да возат кола, знаат да се чудат на жена што убаво вози, знае да паркира и сл. Во тој смисол кажав машка работа. Инаку за мене лично не е воопшто машка, јас едвај чекав да наполнам 18 и да полагам.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.328
    Допаѓања:
    16.181
    Пол:
    Женски

    Се тоа е машка работа додека му речам да вози со бебо сами е тогаш он не може :rofl: многу ми е смешно зошо се плаши да вози со детево, а јас кај не се повеав со него во кола ама јас немам избор мора да е со мене, он има кога он вози јас сум со бебо или дома или во кола. Со количка ми вика кај сакаш го носам и пешки у раце ако треба ама во кола нема шанси ова се прашањата што ми ги поставува:
    "ШТО АКО ПЛАЧЕ?"
    "АКО НЕ САКА ДА СЕДИ?"
    "АУ НЕ, КАКО ДА ВОЗАМ СО БЕБЕ ПОЗАДИ МЕНЕ?"
    "ШТО АКО МУ СТАНЕ НЕШТО?"

    Еве не знам јас како возам, и 300 обврски завршувам со него заедно, не знам.
    На мажитр мозокот работи само за една проста работа извршување, а е тоа нешто сложено комплексно нема шанси
     
    На ArabellaStarfall, LiquidLuna, MinnieM и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    1.285
    Пол:
    Женски
    Bas mi e milo mene sto zela taa vozacka zato sto ima potreba taa poveke od mene ama muabetot mi bese kako ne sum bila ljubomorna jas na nejze sto vozi a jas ne. Toj od pocetokot znae deka mene stravot ne me ostava a koga odluciv da zemam se pogodi stan da kupime pa nejkev da se trosime rekov ke go otplatime stanot za 1 god pa ke odam. Glupo mi bese pa ako trebase da sum ljubomorna ke bev i na dr raboti ne na vozacka sto taa gi imase a jas ne. Pa od pamet ne mu izl a si razmisliv sto ke bide ako najde taa nekoj podobar od ovoj? Dali ke pukne od ljubomora?? Poradi koja pricina?
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    1.285
    Пол:
    Женски
    Jas znam deka denes toa e potreba a ne luksuz ama mene odsekogas mi bilo strav da vozam niz Sk bidejki doagam od pomal grad a ovde divjaci soferi se. I mi treba vreme da se odlucam toj toa go znae i me poddrza na pocetokot ok koga ke bides spremna a sega mi praj uste utre ke ti uplatam ke odis. Pa koga odam ke odam za mene a ne radi nekoj dr.
     
  18. see.emily.play

    see.emily.play Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    2.633
    Ми звучи како да има неразрезрешени емоции спрема неа.
    А и офтопик сме, можеби треба да се преместат постовите во брачни совети.
     
    На Besbes24 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.039
    Допаѓања:
    97.065
    Пол:
    Женски
    Jaс мислам дека он само сака подобро за тебе, не е дека е љубоморен на неа. Не ти кажал ништо лошо според мене, туку сака да си поставиш повисоки цели и да мислиш за себе дека можеш повеќе. Тоа што ти не можеш е друг проблем, што е особено важен и не може да се смени, но да ми уплати некој мене сега одма ќе одам да полагам, не чекам ни минута, ќе го пребродам стравот мислам, ама пусто жена никако не стига да уплатиш.
    Јас ве читам како велите дека во Скопје возат како дивјаци и се чудам. Доаѓам од мал град и тврдам дека во малите градови не се почитуваат правила, не се пази, се вози лудо, за разлика од овде. Имаш семафори, имаш знаци, имаш широки булевари, апсолутно е полесно од малите тесни улички во Валандово пример.
     
    На ArabellaStarfall, Mother of 2boys и Besbes24 им се допаѓа ова.
  20. Snowflake92

    Snowflake92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    3.738
    Допаѓања:
    4.692
    Пол:
    Женски
    Како у скопје во гужва што се мушкаат и незнаеш од кај ќе ти улета некој , на де место нема.