1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. Emilija28

    Emilija28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2024
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Женски
    Majki ja mislam deka site deca gi interesiraat trkalata.
    Poveketo bebinja sto gi znam gi interesiraat pa i moeto ima edna zelka ja vrti i ponekogas si igra so trkalata.
    A ortoped mi ima kazano deka koga prooduvaat moze da imaat nekoj cudni dvizenja sto na nas ne ni izgledaat ubavo megutoa normalno e
     
    На Трагедијаупмм, lackygirl, prinstongirl2 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.518
    Допаѓања:
    22.461
    Пол:
    Женски
    На моите 2 деца прва ,,активност" да ја речам му беше тоа, да вртат тркала на коли, камиони... Од кај 8-9 месеци од прилика.
     
    На Трагедијаупмм, sani99, Carolin. и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Bubamaricka

    Bubamaricka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    1.185
    Допаѓања:
    2.201
    Денес денов тежок планина. Се разбирам, дека е љубоморен на братчето, ама ништо да не се слушало!?!? Цел ден како е станат се е со инает се е со молење и на крај со викање. Толку грижа на совест имам денес дај утешетеме дека не сум само јас што урлам по дома и што се дерам ... Седнавме заедно да јадеме као ајде мирно јас и тој, луѓе ко не се фрлив од негде арно е. Не сакам ваква вилушка, не сакам ваква салфетка, плаче го изгнасил прстот... Дојам иначе ќе лупнев една ракија па нек иде живот. Сега пола саат плачеше што татко му не бил дома и што еден авион не може да го вози како што замислил (на невозможен начин). Не е спиен плус... Го премолив да заспие не со пеење не со гушкање не и не. Извинете ама негде морав да се искажам. Башка сум тапа болна сила на нула.
     
    На 1209, LiquidLuna, Dennings и 9 други им се допаѓа ова.
  4. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.409
    Допаѓања:
    4.842
    Пол:
    Женски
    @Bubamaricka , едно гушкање.

    Со едно сум, па имам моменти кај што јас мислам да се фрлам од балкон или ќерка да ја фрлам.

    Е за почеток, да сме двете живи и здрави решив бар 2/3 од играчките да ги снема од видик, море и од куќава. Ќе спакувам нешто за во градинка, нешто во визба, нешто в канта. Значи со ништо да не се играло. Зеде боички и лист, две линии нацрта и боичките по земја.
    Ај со сортери, сите по земја нормално по само 5 минути. Не знам кој ги смислил со 6483929 делови.

    И што правам цел ден само играчки по кутии собирам додека ќерка зад мене растура други. Секако иди Нова година и роденден, ќе собери нешто ново, па претходно нешто да намалиме.

    И да здивнам оти уште неколку часа има е до спиење како добра мајка пуштив цртани на ТВ да погледа, колку да се испукам.

    Нека заспие после и еден џин тоник има да пијам, па што сака нека е.
     
    На WhiteCat33, 1209, LiquidLuna и 9 други им се допаѓа ова.
  5. Tea SK

    Tea SK Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    3.804
    Допаѓања:
    6.973
    Пол:
    Женски
    Ела да се гушнеме :hug:.
    Откако се роди брат и пред 4 месеци од ѕверка, стана убер ѕвер. Него го обожава, мене обожава да ми ги врзува нервите. Кога сум сама со двајцата, се мислам дали јас да се фрлам од прозор или нејзе да ја фрлам. Пропушев пак, а не пушев 4 години.
    Откако прекинав да го дојам малиов, едвај чекам 11 да дојде, да пивнам едно винце.
    На сите ни е така, што сме со тодлер и бебе, како што се осеќаш ти. Се тешам дека за 1 година ќе биде полесно.
    Живели :d:
     

    Прикачени фајлови:

    На Kikikikiri0405, WhiteCat33, LiquidLuna и 9 други им се допаѓа ова.
  6. Bubamaricka

    Bubamaricka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    1.185
    Допаѓања:
    2.201
    @Miss_S и @Tea SK еве една вуртуелна :hug: до двете. Наздравје винце и џин тоник, мавнете и за мене по една :l:

    Значи исто спрема брат му супер е го гали, го бацува, ама мене ми ги истенчи живците. И ми е жал после и ќе се гушнеме ќе се смириме, на крај на денот пак ќе дојде да ме земе за заспивање, злато на мама. :inlove: добра ноќ лепоти :*
     
    На LiquidLuna, Miss_S, Carolin. и 2 други им се допаѓа ова.
  7. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.972
    Допаѓања:
    14.329
    Пол:
    Женски
    Сакав да ги исчитам сите последни 100 страни кои ги пропуштив, ги чував напосебно отворен таб ама затоа се тука децата за се да избришат. :lol: мноооогу одамна се немам логирано тука, најчесто идев во категоријата за ослабување ама сега ми зафали о оваа тема.

    Пијам кафе читам што има ново правам некои планови, децата едниот на гости другиот седна на компјутер да погледа јутјуб и да испие млеко. Брзо растат тоа чудо едно. Малото од септември следната година прваче а како вчера да беше кога прашував за задоцнети тантруми и совети :sweat:

    Да ве поздравам накратко па да допијм кафе и да се фатам за работа.
     
    На LizzyGrant и Carolin. им се допаѓа ова.