Мебел за комплетно уредување на домот?

Дискусија во 'Дом' започната од bojana1111, 16 мај 2011.

 1. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Здраво девојки,
  Ме интересира дали некоја од вас има искуство со “Стамениќ мебел“?
  Дали сте задоволни и слично?
  Поздрав
   
 2. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве прашам, со мм бареме некоја убава трпезариска маса да си земеме и некои убави столици. Па сакам да ве прашам дали вие знаете каде да појдеме кај има убави трпезариски маси и столици. А да, и некои така табуретчиња округли или четвртасти кај има. :$ :hai: :*
   
 3. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  39.953
  Пол:
  Женски
  Нашата трпезариска маса и столици ни се од Мебел Ви како и 90% на спратот ни е од таму. Мене искрено премногу ми се допаѓа стилот и квалитетот што го имаат, па ти препорачувам да си видиш таму :)
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Не најдов некоја друга тема, па затоа овде го поставувам прашањево: Сте виделе ли некаде комода од масивно дрво по нашиве продавници за мебел? Секаде барав ама најдов само од овие модерниве. Ни треба за во дневна, кај што ни стои телевизорот и тие дрангулии, ама моите инсистираат да биде масивно дрво (бидејќи целиот мебел во дневната ни е таков). Најдов нешто по огласиве на старо, па ќе ставам во спојлер фотки за да знаете што барам
  [​IMG]
  [​IMG]

  Anyone? :?:
   
 5. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Провери во Карат во Пинтија, горе на спрат, и јас се изненадив кога видов дека се продава таков класичен мебел, на друго место немам видено.
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mari4e.19oo

  mari4e.19oo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2014
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  9
  здраво, мала помош каде да барам vintage мебел , поточно комода, освен во jysk?
   
 7. angel25

  angel25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  93
  Валери и Базаро имаат такви vintage парчиња
   
 8. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  301
  Во ЈУСК има програма со масивно дрво па мислам дека имаат и комода....
   
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Најдовме веќе, ова пред 3 години барав :) Фала ти во секој случај :)
   
 10. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.447
  Пол:
  Женски
  Се мислам околу плакар, лизгачки или со обични врати??? Искуство и мислење ми треба.
   
 11. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  301

  Се е ствар на желба и вкус. Ако имаш простор. Лизгачки врати обично се стваат на места ако нема доболно простор за класични вратички во зависност од големината на плакарот. Секако голема улога има и механизмот, подобро да го платиш повеќе па да ти трае за било која варијанта.
   
  На cresa-jagoda и џунџуле им се допаѓа ова.
 12. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.009
  Пол:
  Женски
  Лизгачки се попрактични,бар за мене. Кога ја отвараш бар не зафаќа ширум простор. Маана е можда доле на шините што се собира прашинка, но се чисти со правосмукалка. Исто така и не чкрипат како обичните врати, не им треба затегнување.

  Инаку на темава Југоекспорт, Мебел-Ви или Дивано. На други места сум влегла и излегла за 5мин.
   
  На cresa-jagoda и џунџуле им се допаѓа ова.
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  24.181
  Пол:
  Женски
  И јас сум за лизгачки како Петра, попрактични се за просторот. Е сега разликата со вграден и обичен плакар е што можеш овој вториот многу лесно да го преместуваш во друга соба или на друг ѕид или малку да го поместиш во страна. Но доколку е вграден, дефинитивно лизгачки (y)
   
 14. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.447
  Пол:
  Женски
  Столчиња за биро каде да барам
   
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.604
  Пол:
  Женски
  Каков плакар ви е поестетски, лизгачки или со врати?
   
  На cresa-jagoda, Aleksandra9999, KuklickaMoja и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1571864129928.jpg какви се ги има ли некоја видено? Што материјсл се, да знам дали да појдам утре ако се добри
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.604
  Пол:
  Женски
  И јас го гледав ова на страницата, за таа цена не верувам дека е некој многу цврст материјал, ама треба да се види. Сепак убаво изгледа и е многу евтин. Ако одиш да го видиш, сподели искуство ако сакаш.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 18. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Катастрофа е... Материјал демек мека пластика уствари мушама, чиниш пред распаѓање...
  Така да жени кажувајте кај да најдам ефтино плакарче
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  52594D87-391E-4F48-AD90-6E1CF6C5B807.jpeg

  Каде да најдам вакви масички? Надолу да биде сребрено, горе не ми е толку битно
   
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.626
  Допаѓања:
  11.595
  Пол:
  Женски
  и јас кога го видов помислив да го искористам како плакарче. Ама ништо не бивало. Чекам и јас понуда за некое ефтино плакарче.