1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мебел по мерка

Дискусија во 'Дом' започната од Искра 90Ј, 7 февруари 2018.

 1. Искра 90Ј

  Искра 90Ј Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2018
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  168
  Најпрвин, добро дојдовте тие кои неможат да си најдат соодветен мебел, тие покомплицираните и тие што секогаш нешто им фали.
  Незнам дали има дупликат од темава бидејки не најдов..
  Дали имате да ни прикажете со слики ваши изработки на мебел по ваша замисла и да ги пофалите мајсторите кои си ја завршиле својата работа?
   
 2. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Да запазам ред, на соодветно но замрено место сум, сепак...

  Сакам да направам плакар, обичен, по своја замисла.
  Каде се продава материјал, и дал воопшто ќе се исплати направен отколку готов купен?
  Ако има некој скоро искуство, нека каже.
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.348
  Допаѓања:
  167.108
  Пол:
  Женски
  Имаш готови даски во Меркур, Бриколаж, Хубо....со различни димензии, си одбираш какви сакаш, ама за фиоки и вратички ти требаат механизми, е за тоа не знам дали можеш сама. Не се исплати повеќе некој да ти го направи?
   
 4. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Веќе земавме исцело плакарче... Не е како што го бевме замислувале, но пак е повеќе од функционално за сега и понатаму, а и цената беше супер.
  Да ставевме материјали, па одење по продавници да одбереш, вака завршивме и со тоа.
  Фала ти на помош. :)
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.