1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меден месец

Дискусија во 'Свадба' започната од mKdevojce, 9 јануари 2010.

 1. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  13.831
  Каде би сакале да одите на меден месец и како го замислувате идеалниот меден месец ?

  Според мене ...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Дефинитивно делам исто мислење. Особено џакузито :lol: :P
   
 3. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Со саканата личност, се разбира и по можност на некој остров каде што ќе бидиме само јас и тој, во некоја колиба, навечер на отворено да палиме оган, да водиме љубов покрај огнот...
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.868
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Па веќе имаме планови... инаку, јас најмногу би сакала да отидам на некое место како Малдиви, Сејшели и слично, да се излежаваме по цел ден на плажа, ама знам дека за два дена тоа ќе ми здосади... затоа со свршеникот решивме после свадбата со колата под г'з и парите в џеб да шетаме кај ќе ни текне... и онака веќе не ни треба виза :D
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  hahah Annath dobra ideja :D e soglasuvam, so tebe ;)
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.946
  Јас не бев на меден месец - во тој период градевме куќа и важно ни беше да ја завршиме што побрзо, па сите пари што ги имавме ги вложувавме во куќата.
  Не ми е нешто посебно криво што не бев - во принцип многу сум практична, па градбата ми беше на прво место. Си реков дека ќе отпатуваме негде друг пат, кога ќе можеме. Всушност и не ни замислував претходно дека ќе одам на меден месец, како што и не замислував каква невеста ќе бидам и слично.

  Инаку многу сакам да патувам, и еве сега малку се оправивме финансиски, а конечно визите за ЕУ ни ги симнаа, па почнавме да шеткаме, кога сами, кога заедно со децата. Третманот во амбасадите многу ме нервираше. Особено ми се допаѓа што човек може да направи како што вика Анат - колата под г'з и парите во џеб, и шетај низ Европа.
   
 7. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Аууу јако е ова :))
  Јас би сакала на некој остров осамен само ние двајца една куќичка малечка и се плажа околку нас и да биде многу одалечено од копното :) Ноќно гнурење, пливање, гушкање на плажа мммммммм
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  :P

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  вака е мојот план:
  Уште на свадбата попалени:
  [​IMG]
  заминувам на меден месец:
  [​IMG]
  осеќам ќе пристигнам ноќе :lol: па веднаш одам на ноќно капење
  [​IMG]
  па нема да испадниме од собата
  [​IMG]иии се ее така натаму... :inlove:
   
 10. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  медниот месец ке ни е во Шпанија, нашата омилена држава :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 55.jpg
   55.jpg
   Големина на фајлот:
   25,8 KB
   Прегледи:
   2.028
 11. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  хахаха баш разговаравме за ова вчера вереникот ја отвори темата, и сигурно е дека нема да одиме на некој остров да се излежуваме туку ќе го посетиме токио, сингапур или некои такви дестинации. двајцата сме љубители на патување па тешко можам да не замислам како се бањаме и љубиме цел ден и ноќ :D
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Првиот пат не бев, али затоа вториов обавезно и тоа било каде, само да сме јас и он :inlove:
   
 13. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Што да не ;) Сакам нормално едно убаво свадбено,медено патување не мора да е месец,ама недела барем прифаќам! :$

  И ако веќе го имам не сакам меден месец од типот на лежиме,не излегуваме од соба,се излежуваме на плажа....сакам бре да шетам,да го вдишам местото во секое делче од мене да го памтам и по друго не само по секс :D (нормално неизбежен е ама сепак не и 24/7) ;)
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Е интересно е, уште повеќе кога отидеш веднаш после свадбата и сватиш колку си се зезнал :D :D :D .
  Се зезам, убав момент за младоженците кој не треба да се испушти, нормално ако се има можност.
  И да, бев и јас не беше месец ама се задоволив со една недела ;)
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ај вака да се вратиме во реалноста.
  Ретко кој иде на меден месец во Македонија.
  Зашто?
  Зашто ретко кој ги има тие услови.
  А сите сакаме. Кој неќе да се излежава на плажа на Куба или Малдиви, кој неќе да се пољуби со партнерот под Ајфелова кула, кој не би сакал да оди во Дубаи, кој неќе да го види Њујорк или да оди на скијање во Сент Морис (зависи кој како го замислува нели свадбеното пативање).
  Трошоците за свадба се огромни за наши стандарди. Голема свадба, фустани триста чуда, бовчи, 3 дена веселба, благи ракии :rofl: ... А да не зборам за купување стан, градење куќа, уредување на куќа итн.
  И на крај заштеда за меден месец.... НЕМА.
  Освен ако не ја правиме свадбата пролет/лето па одиме до Грчка, Бугарија, Турција, Охрид и летувањето си го викаме меден месец.

  На вистински меден месец на романтични егзотични места и супер градови низ светот одат оние од повисоката класа, баш тие кои во речиси секој момент можат истите да ги посетат, без разлика дали е меден месец, нова година итн.
  Иако знам доста богати младоженци кои не беа на меден месец. Или беа на сосема нормално место во близина на Македонија. Веројатно и за нив е скап целиот процес наречен македонска свадба и + уредување на новиот дом!

  Јас сакам, ама не се залажувам искрено и не си фантазирам ...
   
  На senjorita-v, srcekrsacka, teddygirl и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Росоњерка,знаеш како викаат старите,испружи си ги нозете колку што ти е чергата.Една свадба е во просек 4000 евра по наши навик и обичаи,е сега толку пари не се многу за туѓ кејф,за бовчи,благи ракии,музики,а многу се за нешто што цел живот ќе ти остане и ќе те направи побогат?!
  Јас не сакам свадба,јас ќе имам свечен ручек со 50тина души! :D
  На сметка на тоа ќе одам на патување и ќе си го заокружам лудувањето!Виетнам,Куба,Индија...нејм ит,само нека биде надвор од Европа.Е сега по наши стандарди,а не по Парис Хилтон,не захтевам 5 ѕвезди хотел,масажи и џакузи.И онака не ми е во природа тоа,јас сум авантурист,на одмор не одам ко сите нормални,па не планирам ни меден месец.
   
  На senjorita-v, mims-89, eleni23 и 6 други им се допаѓа ова.
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  исkрено, сон ми е да одам во тунис и египет :lol: :lol: :lol: па здравје боже, утре ако се земам со партнерот, ми вети дека таму ќе ме носи за меден месец :D ако не, одма развод :lol: се шалам :D љубител сум на арапската култура, и искрено попрво таму би отишла него ли во современите земји :D
  и така е лилит, ехе, какви хотели има за 40е ноќевање во секоја земја :) 4000е да ги напојам и најадам сите и што??? не долази у обзир 8) со 4000е цела арабија ќе ја прошетам
   
 18. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.764
  нашиот меден месец беше во лас вегас...нешто што никогаш нема да го заборавам...се врзав емоционално, мора пак да го посетиме :)
   
  На srcekrsacka, nela.oh, BurstBerry и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Jellyfish

  Jellyfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  Mожевме да си дозволиме егзотичен меден месец во венеција само поради тоа што правевме мала свадба а уредувањето на нашиот дом беше еден од сведбените поклони од свекрва ми и свекор ми.. Tоа беа најубавите две недели од мојот живот... По цел ден шетавме низ прекрасната Венеција(кој ја има посетено знае, кој не препорачувам да ја посети), вечерите ми беа претежно заморни... По цела вечер водевме љубов... Се надминав себе си...:D Важно е дека беше претежно романтично и многу убаво...
   
  На eleni23 и girl1985 им се допаѓа ова.
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Да, сакам меден месец.
  Во времетраење од недела дена, сосем доволно ќе ми биде.

  Слободна би чкртнала едно 100-тина луѓе од обата списоци пример, за едно мое животно уживање.
  Воопшто не планирам некоја помпезна и екстравагантна свадба, слободно и би го скокнала овој класичен чин кој се прави да се нарадуваат мама, тате, бате и компанија. |(
  Ама неминовен е , ќе се случи во некаква форма, а потоа продолжувам во Тајланд, Кина или Дубаи.
   
  На senjorita-v, nela.oh, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.