1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меден месец

Дискусија во 'Свадба' започната од mKdevojce, 9 јануари 2010.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    хммм бидејќи незнам што носи ноќта а што дента и какви би ми биле финансиите,доколку би имала финансии дефинитивно тоа би на море,по избор на идниот сопруг.
    А докулку не,тогаш и еден викенф сами било каде би било прекрасно :inlove:
    -иако морам да напоменам, многу многу ова меден месец не ми е од некакво значење
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ние бевме во Африка и супер си поминавме. Башка тројца се вративме :rofl:
     
    На Palchica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. majaaaaaaa88

    majaaaaaaa88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    27
    девoјки ми треба ваша пoмoш!
    свадбата ми е вo нoември и сакам наредниoт ден да тргнеме на меден месец,нo навистина не знам каде би oтишле на тие температури,акo има некoј некаква идеја нека пише,секoј сoвет ми е дoбредoјден!
     
  4. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642

    Аурора - Берово. Многу ми се допаѓа местото ...
    Можете да одите и на Тара или на Златибор ... еве едно многу убаво место на Тара, тука е снимен спотот за песната КАКО ПОСЛЕ НАС од Саша К. http://www.drinskakuca.com/
    Би ви ги препорачала и плитвичка езера во хрватска... прекрасно место, вреди да се посети :)
     
    На majaaaaaaa88 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Ние одма следниот ден заминавме за Рим :)
     
  6. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Сe зависи од финансиите, но јас би ти препорачала да одите во Шпанија (Барселона или некој од островите), Рим, Сицилија или Египет. Само земи го во предвид тоа дека ако излезеш од државата со не сменети лични податоци во пасош, те чека казна кога ќе се вратиш. Ако сакате да патувате баш следниот ден, не ти останува ништо друго освен да си уживате во земјава. Како што спомнаа, Аурора Берово е преубаво и преромантично.
     
  7. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Египет баш и не знам сега колку е паметна варијанта :)
    Многу зависи од финансиите, секако. Ако сте за едно место, Париз е убав во секое време. Шпанија мене ми е слабост, па ако ви се шета, и имате пари за тоа, јас лично би си направила мини тура - Барселона, Мадрид, Севиља...
    Јас бев на Санторини, и е прекрасно, ама не за ноември.
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Друг проблам со нашите трошоци за свадби... Да не се лажеме, па полата барем 50% од свадбата ја плаќаат родителите. И они секако дека гледаат да ушпараат за да има се за свадбата, и вие ке ускокнете да речете дајде ми ги другите пари за да одам на меден месец??? Мајка ми можеби да, ама свеки ке ми ги извади очите, хахахаха! Парите од свадбата ако е мала како нашата со 120 луѓе колку можат да бидат, сигурно нема да се 5 000 евра да и стан да средувам и на меден месец да одам. Ама ич уво не ме боли, поминува свадбата и фаќам правец кај ми гледаат очи, мислењата на никој не ме интересираат. 21 век е, ќе си земам кредит за уредување на стан како и 90% од луѓето, а кредит за патување на ред никогаш нема да дојде! ;)
     
  9. majaaaaaaa88

    majaaaaaaa88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    27
    Ај ве мoлам дoкoлку некoја oд вас има инфoрмација за некoе крстарење вo тoј периoд нoември декември нека пише,ги разгледувам нашиве агенции ама се штo нудат е дo oктoмври :(
     
  10. elena55

    elena55 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
  11. mice83

    mice83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    51
    Девојќи и идни невести што мислите за меден месец после свадбата,имате ли некакви планови за заминување на некое интересно и незаборавно место...што ќе кажете за нешто вакво.... :inlove: ...

    [​IMG]

    сами двајцата....егзотично место.... :)
    [​IMG]

    [​IMG]

    Или нешто во овој стил меден месец.....

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  12. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Девојки дајте предлог за меден месец на почеток на Септември. Сакаме во Шпанија, но не знам дали времето би било добро за плажа тој период таму.
     
  13. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Не е добро, туку најдобро време! ;)
     
    На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
  14. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.054
    Допаѓања:
    15.989
    Септември (втора половина) во Шпанија е раскошен, гужвите се поминати (со исклучок на Барселона-цела година е гужва), а сепак времето е преубаво за плажа. За Каталонија особено важи ова. За Баскија и Галиција не гарантирам.

    А, од островите-Канарските се исто одличен избор, умерени температури и километарски плажи.

    Балеарските острови (Мајорка, Менорка, Форментера, Ибица) се интересен избор, со клима слична на каталомското крајбрежје.

    Андалузија е сепак најтопла.
     
    На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Нашиот меден месец ќе е еден мал одмор во Дојран :sun:
     
    На Antebellum и Hipica им се допаѓа ова.
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Одморот пред свадба може да се нарече Меден Месец? Ние ќе имаме токму таков, од плажа директно на свадба :lol: Се шегувам ама дефинитивно решивме недела дена пред свадба да му ја киднеме накај Грчка, малку мозок на пасење пред свадба :D
     
  17. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Нашиот меден месец беше меден викенд во Грција, затоа што мажето мораше да се врати на работа. Е после тоа си истеравме одмор пак во Грција и се смееме дека ние лани бевме 2 пати на меден месец. :lol:
     
  18. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490
    Јас и мм имавме малце поинаква замисла за меден месец...Сакавме да се тргниме од светот и заминавме на 6 дневно уживање во Аурора Спа & Ресорт-Берово...Уживавме и целосно се посветивме еден на друг :lol: :inlove:
     
    На Agrona, bisera21 и Antebellum им се допаѓа ова.
  19. bisera21

    bisera21 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0


    ме интересира колку е во Аурора Спа & Ресорт-Берово цената од една ноќ или како е ?
     
  20. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490

    Ние плативме 240е од човек за 5 ноќевања со полупансион(поручек и вечера) + секојдневно користење на спа центар и отворениот базент...Таков ни беше пакетот... :)А имав слушнато ама не сум сигурна 100% дека од вечер било 35е само со појадок....Доколку си заинтересирана слободно обратиму се на info@auroraresort.mk Веднаш би ти понудиле некаков пакет..:)
     
    На KidA му/ѝ се допаѓа ова.