1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меден месец

Дискусија во 'Свадба' започната од mKdevojce, 9 јануари 2010.

  1. Alita

    Alita Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2019
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    1.284
    Пол:
    Женски
    Ќе идеме на Бали :sun:
     
  2. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    на Санторини веднаш по свадбата :) :l:
     
  3. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ние сме моментално на меден месец на Малдивите, преубаво е :sun:
    5072279D-CACD-4244-A85F-FE7737AEDA53.jpeg
     
    На IronLady, anggell, senjorita-v и 5 други им се допаѓа ова.
  4. perduv

    perduv Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    искрено далеку сум од било каква свадба камоли меден месец, но од секогаш сум мислела дека повеќе вреди парите да си ги инвестираш во едно убаво патување со партнерот наместо на непотребно екстравагантна свадба
     
    На DarkStormm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Ние сакавме на меден месец да се опуштиме и одмориме. Немавме резервирано никаде бидејќи откако се венчавме немавме време. имавме обврски со работа, решивме да чекаме лето, а потоа бев бремена.Планиравме откако ќе се породам со бебе да одиме, но излезе Ковидот. Фала Богу што беше така па цела заштеда ја употребивме за средување на домот и да може сега барем дома да уживаме.
     
    На senjorita-v и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Loslassen

    Loslassen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2022
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    468
    Во пракса не отидовме на меден месец. Немаше поента. Заедно живеевме година дена и заедно од дома за иста фирма работиме. Заедно бевме премногу. Плус и на одмор одиме 5-6 пати годишно ако не и повеќе. Редовно патуваме Заедно. Дури и јас се вратив порано од "меден месец" зошто имав работа во Скопје а таа остана со татко и. Стварно никаква поента немаше да одиме далеку и заедно. И онака одиме многу често заедно и подалеку. Мајка ми Дури и ми просераваше зошто сум отишол порано од "меден месец". Не е ова како она со татко ми ,тие оделе на работа и живееле со родителите ние сами и заедно работиме онлајн. Заедно 24/7 едно 2 години сами бевме.
     
  7. Lavitaebella

    Lavitaebella Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2023
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Свадбата ни е закажана крај на октомври. Сакаме уште од сега да планираме за меден месец за почеток на ноември да одиме,дали ќе можам со пасошот со моминско презиме да излезам од државата?
     
  8. L-a-d-y-Bug

    L-a-d-y-Bug Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    52
    Јас правев свадба викендот, во матично ми кажаа дека можам да ги користам старите документи еден месец.
     
    На Lavitaebella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Easter

    Easter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2023
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    1.438
    Пол:
    Женски
    И јас патував со стариот пасош.
     
    На Lavitaebella му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Прашање:D

    Меден месец почеток на март ама во Европа?
    Ги имам поминато скоро сите земји низ Европа освен дел од источниот блок, па повеќе би ценела предлог од стилот посета на тие и тие швајцарски села, винска тура и роуд трип низ Тоскана или нешто што не е - оди во Париз, оди во Барселона:D

    Размислував дури и за 10тина дена низ местата на азурна обала бидејќи е топличко тој период:drunk: :rofl:
    Значи нешто не толку обично..

    Е сеа за есен се крчка планот за прав меден месец што не е Европа ама за да се одбележи ми треба сега нешто.. а и ми се шета де:rofl:

    Знам дека можам гугл да го силувам 2 дена и да најдам некое забегано место, ама сакам ако некој правел ваква глупост како мене да ме советува од прва рака:D
     
  11. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.248
    Допаѓања:
    166.095
    Март во Европа е студено. Оди во Барселона:D...Или во Јужна Шпанија или во Португалија. Португалија звучи така...необично.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Па добро, немам мака со студот. Еве пред некој ден тука беше -19 па нормално трчав низ градов како будала:D
    Само снег да нема..да не се утепам некаде како пред години на плоштад што скршив пршлен:D
    Тоа да е топличко беше опционално за да згрееме стари коски:rofl:

    На есен 28 дена ќе ми биде медениот покрај плажа далеку од тука..ваљда ќе се згреам за 28 дена:rofl:
     
  13. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Што те интересира ? Историски места? Рурални средини ? Шопинг ? Јас би одела Шкотска да гледам замоци и планини. Ама ти не си јас.

    изгуглај : Прстен од градовите на уметноста во Падинската низина
    За Италија е, ама нема агенции да организираат, сами ќе треба.
     
  14. Boni.top

    Boni.top Нов член

    Се зачлени на:
    9 април 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    И јас сум истиот период. Идеа каде е убаво за патување тој период, да не е само предалеку, а да е топло :D