1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медицинска диета

Дискусија во 'Диети' започната од Lilit, 5 јуни 2010.

  1. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69

    И јас почнав од денес да ја држам оваа диета :D Само ме интересира дали телешкото месо може да се јаде печено наместо варено или пак да се замени со некое др месо??? Што мислите вие ?
     
  2. extraoridinerygirl13

    extraoridinerygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    еве јас ја почнувам од утре. незнам колку време сум на некакви диети али или нема резултати или си ги прекршувам :D како и да е, овој пат се надевам на добри и брзи резултати, брзи-бидејќи за една недела одам на одмор. пуштете ми среќа! :)
    инаку само едно прашање имам: дали мора да си пие тој филџан кафе или чај кај појадокот. бидејќи кафе не пијам, а чај не ми е најомилено али ако мора ќе пијам :)
    поздрав и ќе ве известам за резултатите.
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Јас јадев пилешко варено месо цело време,а од риба,панга варена.А мислам дека кафето ако го замениш со зелен чај,супер ќе биде.
     
  4. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Видов каква е диетава и :puke: :puke: јас не знам како ги јадете намирниците, од благо одма на солено. Па тоа ти се шокови за организмот. Ај размислете малку што правите. навистина ли сакате да завршите на инфузија? Јас ќе отидев за малку таму и тоа не од диети и не е баш најнајпрекрасно место. Еднаш се живее па немојте да си го скратувате животот :( важи. Јадете толку колку што ви се јади бидејќи гладот и апетитот не се непријатели на вашето здравје туку потреба која не одржува во живот.
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас денес ја почнувам :)
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахахха и јас конечноооо.... си купив двопек(ја со двопек ке ја праам) кисело млекце...и за 5 дена видимо се :rofl:
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Ајде,ајде,ве чекам со редовни коментари,искуства,искушенија и резултати!Среќно! :rofl:
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    нас ни е ред низ твои маки да идеме :lol: :lol:
     
  9. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.643
    и јас ја почнав денес (гладна сум :( )
    А да прашам нешто. Ништо ама ништо не смее да се грицка измеѓу? Овошје, сок??
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    аууу не знам ;( ја сум гладна :$ па мислам дека ништо нема да ни биде од една краставица, или домат :*
     
  11. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.643
    хехе и ја така се тешам :) ајде прв ден е, може плус витамини. :D
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе немаат калории мнг :D ајде ке се тешиме овдека деее :lol: коа ке не пукне криза на фемина лафмуабет :$
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.643
    се изнавозев точак :D таман у склоп на диетата извозев добри 15 км :) еее се радувам вака стварно :rofl:
     
  14. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Jас утре ќе го ангажирам точакот :D
     
  15. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Втор ден, супер се чувствувам, скратив на јајца а додадов на портокали :D друго се според правилата јадам. Вчера вежбав еден саат фитнес а кога дојдов дома бев полна енергија...рипав како луда уште цел саат :D
    Сега за сега добро ја поднесувам диетава, не чувствувам глад... ама само втор ден е . Ќе ве известам како ќе се одвива понатаму.
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и јас онака не се осеќам лошо, нити гладно, ама за разлика од тебе, ја се тегачам у креветче :D :angel: :$
     
  17. smartass

    smartass Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Ја една недела издржав да јадам само зеленчук и ослабев некое килце али после пак почнав да си гнетам и качив едно пола од тоа што го ослабев и од утре одам на оваа диета,ми се чини добра оти ја може у исто време да јадам благо,солено и кисело и ништо да не ми биде така да нема да ми биде проблем да мешам портокал со плескавица и јајце и тн.... :D :D
    Ај срекно нека ми е :D
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахаахха ни ја немам проблем да мешам различни храни.. абе гудиња :lol: :lol: мене ми заврши 2от ден и малце е тешка ама ајде се трпи :*
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Девојчиња,како е?!
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не прашувај :lol: 3 ден е се гура некако, се мерев сабајле ми вика 1,5 кг помалце... :lol: ама тоа е само водата знам ... а кажи ми лилит, ти врати некое кило од кога ја прекина диетава, и ме инт дали ослабе во градите или не?? мене само тоа ми е страв ако симнам некои 7кг дали ке ми се смалат градите ;(