Медицинска сестра

Дискусија во 'Образование' започната од Kimberly11, 12 декември 2015.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.986
  Допаѓања:
  17.832
  Пол:
  Женски
  Има тема Средно медицинско,но оваа тема ќе биде наменета и ќе дискутираме само за смерот медицинска сестра.
  Има ли некоја феминка од вас што учи во "Панче Караѓозов" (Скопје) смер Медицинска сестра,или веќе завршила?
  Јас оваа година сум полуматурантка и планирам да одам за сестра.
  Мислам дека ова ќе биде најдобриот избор,зашто да одам во гимназија да учам се,битно и ме влече медицината.
  Сакав да зборуваме за стручните предмети во текот на годините,и професороте,и секако вашите искуства до сега :D во врска со школото општо и да ми кажете дали е претешко како што го зборат?!;(

  Благодарам однапред:*:inlove:
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.628
  Допаѓања:
  5.342
  Дали ќе проработи темава?
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.986
  Допаѓања:
  17.832
  Пол:
  Женски
  Јас веќе се запишав у медицинско :D па сеа ако му треба на некој нека си прашува
   
 4. Medicine25

  Medicine25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Како е на смеров,професорите строги се премногу??:)