Медицински факултет

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 24 ноември 2010.

 1. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  26
  Да, јас планирам да се запишам на медицински во Штип.. :)
   
 2. Caroline

  Caroline Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  9
  Мене не ми одеше хемијата, па пак успеав да извадам 6-ка, 7-ца, не е нешто што не може да се научи.
  Позз :)
   
 3. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  ^a каде си запишана, во Штип или Скопје? :^)
   
 4. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  сакам да ве прашам вас поискусните и постари генерации дали и понапред многу аплицирале на општа медицина, јас оваа година неможам да се изначудам :o , до сега имаат алицирано 233 души, дури и страв ми е :|
  *се извинувам вака што оставам едно по друго мислење, ама неможев да го редактирам претходното
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  500
  Лани имаше многу пријавени, барем за Скопје ти кажувам уште на првиот уписен рок се потполни бројот, а во Штип имаше и втор уписен рок.
   
 6. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Во вториот имаше ли место за во државна или само за во приватна?
   
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  500
  Само приватна. Мислам дека беа околу 20-30 слободни места.
   
  На LovelyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Точно ли е дека државен испит се плаќа 1000е. ?
   
 9. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  а каде гледаш колку има пријавено ?
   
 10. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
 11. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  И јас се запишав т.е конкурирав па здравје ќе видиме...имам 98.536 поени..вие другите што аплициравте по колку имате?
   
 12. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  јас имам 93.8 и се повеќе губам надеж дека ќе влезам во било која квота :|
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.655
  Пол:
  Женски
  ^ A имаш некаде аплицирано?
  Во Штип имаш можност да влезеш, како што ги гледав листите, има мноооогу со послаб успех од твојот. :)
   
 14. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Прехлани во Ск во прв рок влегле со над 92,а во втор рок влегле и со над 89 негде.Зависи од пријавените.Тогаш биле пријавени 200 во двата рока.
   
 15. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  222
  За медицинскиов немајте гајле ако имате над 92 поени ( е сега зависи и како ви се движат резултатите од матурата на ниво на генерација :) ), ама секогаш ја прошируваат квотата. Така да и да не бидете примени на првиот " неофицијален " список, не губете верба, се додека не излезат конечни резултати ;)
  Пред две години требаше да бидат примени 150 или така нешто, па после ја проширија квотата за уште 70 места :)
   
 16. capital-M

  capital-M Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Epa devojki neka im e so sreka na tie kandidati sto apliciraa deneska na med fakultet. Ja izdrzavme guzvata, bravo za nas :clap: Socustvo sprema tie sto ke apliciraat utre :worried:
  Sakav da ve prasam dali znaete koga pocnuvame so nastava i se ostalo :)
  Od neoficijalni izvori doznav deka na 15 septemvri ama ne sum sigurna, znae li nekoj?
  [mod-kirilica:bpb2t4le][/mod-kirilica:bpb2t4le]
   
  На esperanca и LovelyGirl им се допаѓа ова.
 17. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  ^И јас така слушнав :) ова со гужвата беше подготовка са следно ниво :lol:
   
 18. haus

  haus Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво..јас сум нова тука со еден куп дилеми и проблеми.Значи вака...Бидејки веќе ми рекоа дека нема да бидам примена на медицина(општа) ,добив совет да конкурирам на тетовски универзитет исто медицина и дека шансите да дојдам во Ск .во јануари ми се 100% :( .Така и направив..арно ама од вчера од таму се вратив со куп прашалници во главата..Се студира на албански?? како ке се патува од Скопје до Тетово..и уште 1000 други прашања..ве молам под итно за некои совети ...одговори...мислам дека ке ми пукне глава од мисли ..и стварно незнам што и како да правам..Поз..
   
 19. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  222

  А зашто не конкурираш во Штип, после можеш да се префрлиш Скопје . Е сега не знам дали од јануари може, не сум сигурна, ама од 3ти семестар сигурно може :)
   
 20. haus

  haus Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Zdravo..ponedelnicki..Molam za nekoj odgovor ...dali nekoj studiral na tetovski univerzitet medicina..posto od tamu moze da se prenese vo sk.vo januari najkasno..I ako ima nekoj sto studira tamu ili pravel takov transfer ..mnogu sakam da mi odgovori ..kako odi tamu so predavnja na albanski..site li predavaat na albanski...pa kako polaga ispi ..neli ke treba nekolku da se polagaat tamu..kako se snaoga so vezbi..Za pocetok bar nesto da znam..ili da ne ni odam .. :(