1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медија Планет

Дискусија во 'Барање работа' започната од КикиМаус, 27 јули 2016.

 1. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Здраво девојки :)
  Утрово бев на разговор за работа за продавачка во Медија Планет. Апсолутно ништо не ја разбрав госпоѓата која ми ја објаснуваше работата. Има ли некоја од вас искуство од Медија Планет или бар да ми објасни со што точно се занимава фирмава.
   
 2. jabuka

  jabuka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  подобро ти е да не одиш таму да работиш, намерно збори така неразбирливо.
   
 3. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Вчера изгуглавмалку за фирмава и од слични форуми разбрав дека начинот на кој девојките во Медија Планет продаваат е улична продажба.... вистина ли е тоа?
   
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.349
  Допаѓања:
  169.873
  Пол:
  Женски
  Добро Кики, штом не разбра, зошто не препраша?

  Овие Медија планет се оние со списанијата?
   
 5. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Да, тие се. Ја прашав да ми објасни подетално, ама жената знае како да те извртка и пак ништо да не ти објасни....
  Како и да е, изгледа не е нешто како што треба, ќе си побарам друго нешто.
  Ако случајно знаете негде каде бараат девојче за работа ако е ви е проблем пишете, јас и онака редовно ги прегледувам огласите, сепак ќе ви бидам благодарна
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  tie se tie , drugarka otide eden den i od Aerodrom do Cair i nazad odele peski i nudele po luge, prodavnici , butici i slicno , rabotat na procent.
   
 7. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Катастрофа...
  Ти благодарам :)
  Сигурно нема да се шетам по скопскиве улици и да замарам луѓе
   
  На SAMIRA и black-angel им се допаѓа ова.
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Јас имам искуство со нив, работев само 10 дена бидејќи договорот беше првиот ден да одиш со некоја од девојките како демек обука да видиш како работат, па од вториот ден да ти направат договор 10 дена да им работиш па дури после да те вработат.
  Како и да е работата е таа да одиш по фирми(читај продавници до продавници) и да им ги продаваш списанијата, знам имаше една сликовница за деца 100 денари и едно списание кое се продаваше исто така 100 денари меѓутоа требаше за истото да кажуваме како поголемиот дел од сумата иде за некое здружение против ракот(незнам точно како се викаше здружението)
  И да работата беше да продаваш дали по продавници, дали по трговскиве на случајни минувачи.
  Искрено јас незнам зошто 10 дена работев за нив, ваљда сум немала пари периодот или досадно ми било :D
  Како и да е убава статија имаат напишано за нив
  http://off.net.mk/pisma-na-chitateli/pisma-na-chitateli-so-procentualna-humanitarnost
   
  На buba4e89 и Gosh им се допаѓа ова.
 9. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.595
  Допаѓања:
  14.031
  Пол:
  Женски
  Имам видено дека бараат девојчиња за работа во слаткарницата Апче.
   
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.115
  Допаѓања:
  17.677
  Фала мила :)
  Се вработив :) :) :)
   
  На Mishela, Avery и LivingGlam им се допаѓа ова.
 11. lalinda

  lalinda Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  18
  Има некој идено сега скоро на разговор во Медија планет за продавачка?
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Бегај подалеку. Не знам дали ги прочита последните постови. Ќе бидеш улична продавачка.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lalinda

  lalinda Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  18
  Да, ги прочитав. Мислев да не смениле нешто сега, ама се е исто.
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Исто е. Се имам и јас распрашувано. Не се исплати, верувај.
   
 15. Blush

  Blush Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2020
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Има некој искуство како промотерка ?
   
 16. katica2001

  katica2001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Тоа со полно работно време е ?Или?
   
 17. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  495
  Пол:
  Женски
  искуство со Медиа Планет?
  колку те праќаат со договор на дело?