1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медобил

Дискусија во 'Диети' започната од angelmiss, 12 јули 2010.

 1. angelmiss

  angelmiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Сакам да ослабам со Медобил...Дали некој го има косристено ако го има некој каже..
   
 2. Britney25

  Britney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Jas go koristam i za skoro eden mesec simav 10 kg , ima efekt , pozz i so sreka ;)
   
  На Osamena devojka, srcekrsacka и Bennaa им се допаѓа ова.
 3. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  Britney25 а дали имаш некој посебен режим на исхрана или како... :*
   
 4. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  а колку пари е?
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  1600 za 10kg i 1750 za 15 kg taka neso bese .... :D
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  сестра ми го користеше, во мала тегличка која наводно требаше да трае 40 дена. Го користеше додека имаше во теглата и за еден месец ослабна. Работата е што не ги симна наеднаш, туку почна да намалува килажа после извесно време. Веројатно така и делува, да ти се навикне најпрво организмот, па после да ослабнеш.
   
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  А има ли посебен режим на исхрана додека го користиш Медобилот?
   
 8. angelmiss

  angelmiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  А дали може да се купи во аптека или само по порачка ?
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  па може и по порачка, мислам дека кај тобако 2 у аеродром имаа продавница... мислам едно 80% сум сигурна :D
   
 10. Nora97

  Nora97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  а дали има убав вкус медобилот?
   
 11. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  .....можеби е глупо прашањето :lol: но до сега не сум слушнала за медобил...може некој да ми објасни што е тоа :?: ...
   
 12. Nora97

  Nora97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  течност е тоа како мед го даваат на телевизија ама незнам каков вкус има дали е благ или воопшто нема никаков вкус
   
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски

  нема, можеш да јадеш се што сакаш, нормално во периодот од денот кога ти е дозволено. на пр: Ако денес ти пишува да пиеш медобил за доручек, ти за ручек и вечера можеш да јадеш што сакаш.


  Се растопува во млака вода, и колку што ми кажа сестра ми има блуткаво кисел вкус.
   
 14. Britney25

  Britney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
   
 15. angelmiss

  angelmiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  A kolku vreme se ceka da ti go isporacat ?
   
 16. Nora97

  Nora97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
 17. smartass

  smartass Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  А од каде порачувате Medobil?
   
 18. angelmiss

  angelmiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Preku telefon na 070622420 i imase eden drug ama ne go znam :D
   
 19. smartass

  smartass Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Фала :) :)
   
 20. bliznaciDB

  bliznaciDB Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  da jas go imam koristeno ima razultati no ne kojznae kolku no vnimavaj teloto ja gubi energijata barem jas se osekav istosteno dodeka go koristev.pozdrav.