1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медобил

Дискусија во 'Диети' започната од angelmiss, 12 јули 2010.

  1. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.252
    Допаѓања:
    124.607
    Јас сум веќе 4ти дена на Медобил. Се чувствувам добро, ама не сум ослабена ич. Уствари, уште е рано, ама се држам ептен до прописите. Само вчера изедов еден домат за вечера после медобилот. Е сега они викаат дека се слабее 10 кила, а јас читам тука сите по 3 кила сте ослабеле. Јас од нервоза за 1800 денари ќе ослабам 3 кила ако не ми помогне медобилов.
    Ако не ослабам ќе им направам хаос:)) 1800 не се малце, а прегладнев.
    Ќе ви кажам за неколку дена дали има нешто
     
    На Dannyella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dannyella

    Dannyella Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    17

    држи сее :lol: ќе ослабнеме и без нервоза ... Инаку сеа ќе е се потешко ама затоа е овде форумов да се тешимее ... хихих Среќнооо ! :*
     
  3. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    до сите што се ставате на диета ве бодрам и охрабрувам,издржете ама и внимавајте ,здравјето пред се ,па неможе да бидеме манекенки сите
     
    На Dannyella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.252
    Допаѓања:
    124.607
    16ti den!!!
    Издржувам. Добро малце зезнав еден ден, и само еднаш јадев а не се напив медобил, а требаше да пијам 2 пати, ама немав време, по состаноци:)
    Е сега на ливчето со медобилот пишува дека кога не пиете медобил, можете да јадете нормално. И јас на пример појадував медобил, ручав пилешко со ориз, или пица, стандард и пак за вечера медобил. Ослабев малку ама не се мерам, се гледа дека немам стомак и дека панталоните ми се широки. Сите рекоа дека сум малце ослабена, ама не 10 кила:)
    Е сега се јавив во Медобил, да им кажам дека не сум многу ослабена, и дали можам наместо до 45 ден само вечерата да ја менувам да запичнам пак од ден 1. Значи наместо 17ти ден да менувам вечера па се до крај, туку циклусот да почне пак од почеток за да иама ефект. Ми рекоа дека може.Ама и дека кога имам обраци, не треба да јадам регулар, туку само чорби...
    Од утре почнувам така:(
    Ке видиме сега како ке биде. ајде уште 16 дена. Па и цел месец диета не е многу.
     
  5. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    медобилот ви е чиста глупост,поарно земете си неколку чаеви исмешајте ги со мед и матичен млеч и ете ви оброк пошто медобилот уствари и тоа е...фактички ви продават производ кај со треба по цел ден да гладувате а за тоа може и без медобил а за кремите што ги даваат за целулит за 1800 денари ке си купите најефиксна крема за целулит...
    п.с. мајка ми го имаше и цела потече од матичниот млеч ....со срека
     
    На AhThatFemaleProblems и livert им се допаѓа ова.
  6. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    ахаа радувајте се 4ти 16ти ден . Слабејте или ке си ги вратите дупло килограмите за многу брзо време . Јас го пиев. сите 26 колку дена се нз точно. Да ослабев 6 кг ама прашајтеме колку си вратив после. Сите такви глупости медобили хемии хемикалии се штетни за огранизмот за психичкиот развој на човекот и ѓабе ке ги пиете кога имаат јојо ефект. па вие видете . Само леб откажи,благо,сокови,трчи,движсе тоа е лек !!! ова го практикувам две недели и ослабев 4кг . !
     
    На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
  7. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Леб откажување никако!!! Никој не вика да јадете по 2 леба во денот, ама по една кришка барем. Тие честици што ги има во лебот, ги нема во ниту еден друг продукт, а се многу здрави.
    Тие што се склони на дебелеење и ништо да не јадат, пак се исти.
    Само физичка активност му е мајката, трчањето посебно.
    Сите хемикалии кои се користат за слабеење колку се добри толку се и лоши.
    Јас немам гајле, се нервирам и слабеам :)
     
    На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    zenski ova se obrakam na onie koi seuste ne gi dale parite za ovoj preparat za onie drugite e veke docna :D Jas posle mojot prv poragaj sakav da oslabam bidejki vo tekot na bremenosta mnogu se zdebeliv.Toa bese uste pred 4 godini i medobilot bese duplo poskap no izdvoiv od semejniot budjet i go kupiv.Cela srekna go precekav deckoto od brza posta i uste vednas pocnav da go pijam.Nemase los vkus bese blagicko kako med i se rastvorase vo topla voda.Na samata ambalaza ima razraboteno sema koja treba da se pocituva za da ima efekt.Na primer prviot den medobilot ke ti bide pojadok vtoriot rucek pa vecera no podocna pocna medobilot da ti zamenuva po dva obroci vo denot na primer denes ti zamenuva rucek i vecera a utre dorucek i rucek sto znaci deka nesmees da jades celi 26-27 casa sto e mnogu sepak.Ja gubis energijata,a medobilot nema nikakov efekt.Pa i koga sam ke razmislis jadi po semata i ne go pij medobilot pak ke simnes nekoj kilogram.Medobilot e tuka kako demek ke te zasiti no toa e samo na pocetok a mozno e i da e na psihicka baza deka si pocnal da go pies pa ne ti se jade te zasituva no veruvajte voopsto nemoze da se sporedi so obrok.Jas licno ne go izdrzav dokraj tretmanot so medobil koj trbase da trae 45 dena do kaj 28 i tolku i nemase efekti samo 3-4 kg a bev PREGLADNETA I IZNEMOSTENA !!! Moj sovet e da pronajdete drug nacin vase e dali ke me poslusate pozz
     
  9. principessaE

    principessaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Искрено би ви рекла на сите,една моја другарка пред 2,3месеци го користеше и искрено немаше некој резултати 1 или 2 кг дали ослабна,имаше некој режим на исхрана т.е Д И Е Т А ...што сите ние знаеме АКО малко се ставиме на диета сите ке ослабнеме 1 или 2кг и без медобил,тоа е мое мислење па сега како сакате,поздрав
     
  10. Lady.D

    Lady.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Поголема глупост од Медобил не сум видела, неговото користење е во секоја смисла само изгладнување. Па не јади ништо 40 дена за вечера, биди активен ( како што пишува во неговото упатство "се препорачува активност" ) и сигурно ќе ослабнеш, потоа задолжително 2 л. вода, зарем без користење на медобилот не се препорачува конзумација на 2 л вода дневно ??? Навистина кој дал 1800 денари, од мака само ќе ослабне :D
     
    На SexiLy, AhThatFemaleProblems и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  11. angelmiss

    angelmiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Јас го користам ова ми е 12ти ден и не сум ослабната ни 1кг незнам дали правам нешто погрешно или нема ефект медобилод
     
  12. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    не правиш ништо погрешно верувај,како и што пишав погоре џабе фрлени пари,барај друг начин на слабеење позз
     
  13. Tenebra

    Tenebra Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    фала за инфото, баш мислев да го купувам тоа чудо...
     
  14. janaaaa

    janaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Jas go koristev pred 7-8 godini i cenata mu bese okolu 600 den, kolicinata bese za 9dena i oslabnav 4-5kg.
     
  15. lopka

    lopka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ima dobar vkus kako caj e i stvarno se slabee
     
  16. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    медобилот делува и немора да се придрзувате до тоа таму написано јас барем втор пат го користам и пијам само навецер ама после 7 не јадам и од когаке го испијам спијам а тојшто е 1800 има и супер креми
     
  17. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Епа вака го завршив јас се држев строго до правила симнав неколку кг. но набргу си ги вратив.Едноставно сум незадоволна!
     
  18. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    КАЈ СЕКОЈ Е РАЗЛИЦНО БАШ ШТЕТА КЈАМЕНЕ ОБРАТНО НИШТО НЕ ДЕЛУВА ОВАНЕКАКОЕ ОК ПОЗЗ
     
  19. livert

    livert Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    115
    Ниту кај мене немаше ефект медобилот џабе фрлени пари јас го пиев 35 дена за толку имаш во кутијата и ослабнав 1 кг :lol: а притоа строго се придржував до шемата на пакувањето крмите што ти ги даваат гратис 2 пати стаив и ги баталив ке ги поклонам на некој ,сега отидов во диет вита клубот и има одлични реултати за 2 недели и не сум прегладнета дури и многу ми доаѓа тоа сето да го издам и полна сум со енергија а и крвната слика ми се подобри....Мој совет не си ги фрлате парите затоа што не функционира медобилот 3-4 кг ке изгубите и без него со здрава исхрана и движење .Подобро тие 1800 ден инвестирајте ги во здрава храна ке ги имате истите резултати ;)
     
    На gaga.rocks му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Јас па се мислев за медобилот и реков чекај да прочитам шо е како е и решив сега да си купам мед и така ке си се залажувам со него место медобил :DDDD ,поефтино ке ме фати,а иначе финтата ти е навистина на психичка основа пошто демек ај да има ефект ќе ги спазувам правилата,а уствари почнуваш диета да држиш шо можи и без медобилот,само да имаш силна воља,само замислете дека медот е медобил хахаха.А и не мора толку строго па да немаш ич енергија,да речиме можи да се замени појадок или вечера или и двете ама ручек никако. Па ќе умриме за јадење бе хахаха и на крај ко ќе почниш да јадиш како луда ете ти ги назад килограмите. А без ич леб не можи,барем едно,две парченца,ете нека е црн леб,не мора бел,имаат фибри кои се важни за варењео на храната.