1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медобил

Дискусија во 'Диети' започната од angelmiss, 12 јули 2010.

  1. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Се јавив вчера за да порачам ама ми рекоа дека од Медобил стандард немале па треба да почекам па да се јавам пак. Ќе чекам една недела па ќе се јавам од понеделник натака(се надевам дека ќе им стигне дотогаш)
     
  2. nasmejse

    nasmejse Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    И кај мене немаше никакви ефекти, ниту позитивни ниту негативни. Не ослабнав ни грам, но немав ни некои несакани последици.
     
  3. denicija123

    denicija123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    SO SE MACITE I DAVATE PARI ZA MEDOBIL EVE KAKO GO PRAVAT KUPUVATE MED OD PRODAVNICA 250 GRAMA
    POSLE DODAVATE NANE MAJCINA DUSICA I KANTARION
    AMA TREFKIVA KE GI KUPITE ZIVI A MEDOT DA E TEMEN
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Порачав медобил екстра слим, немаше стандард разликата е во 200 денари па затоа и порачав инаку ќе чекав стандард.
    И така, сега ќе чекам да ми стигне, би требало за 2-3 дена ако не и порано,а можда и подоцна не знам.
    Има и гратис крема против стрии во пратката што ќе ми стигне. Па се надевам дека ќе биде успешен.
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ми стигнал во мојов град уште да си го земам. Татко ќе оди до банка па го ангажирав него да ми го подигне да не лутам по жешково и од денеска ќе го користам, па некаде крај 13 јули за месец дена ќе видиме исход.
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ќе се самоцитирам зошто не можам да редактирам.
    Го зедов и на самото пакување има табела како да се пие. Почнувам од утре да го пијам па ќе споделам за вкусот.
     
  7. teat

    teat Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    7
    Јас исто така корисрев и нема никакви ефекти.Но ,таму си има прирачник кога и кој ден наместо појадок да земате медобил инаку вкусот не е лош.
     
  8. Andri

    Andri Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    a kje moze li da go pishete rasporedot shto go pishuva na etiketata, koj obrok da go zamenuvash so medobil
     
  9. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Нели таму пишува да не се јаде ништо 3 часа пред да се пие медобил и 5 после, е сега а кога треба доручек да замени, треба кога ќе станам па да чекам 3 часа па да го пијам или може и само еден час, бидејќи нели сум спиела, не сум јадела ништо :geek:
     
  10. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    исто ли е ? ист ефект ли има ??
     
  11. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.486
    Допаѓања:
    5.838
    Пол:
    Женски
    Јас се мислам одамна дали да го купам и да пробам, некои викаат дека е добар некои па не. Ми е страв да не има контраефекти па да си ги вратам килата што ги имам симнато :) . Некој што го користел нека пише искуство и како е задоволен :) ;)
     
  12. snegce

    snegce Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    557
    Jas sakam da go zemam ovoj ili Medobil 3 za celulit [to e...Ima efekt ovoj ekstra slim?
     
  13. ciganka

    ciganka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    12
    може ли да ми кажете кој медобил да го порачам, бидејќи видов на страната што е има многу врсти на кутии со апчиња, кажете ми кој да го порачам од кој сте задоволни што има ефект :) :)
     
  14. MissyC

    MissyC Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    13
    Медобил ехтра слим, кога веке сакаш да користиш некој од нивните производи, има добри резултати али мора строго да се придржуваш кон шемата на тегличката, јас го користев и бев ептен задоволна :)
     
    На ciganka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mid

    mid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    11
    еден мој совет, не го користете медобил екстра слим, а било кој и да е медобил, јас си дадов 2000 денари - ослабев во ред тоа , за еден месец 5 килограми но ми ослабе и крвта и се напрајв никаква...
    се друго ми ослабе а ослабев и јас, штетно е најдобро е на природен начин потоа јас продолзив со нормална исхрана и ослабев дури 14 килограми ..
     
    На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Добро бре, нели сме луѓе, нели имаме троа од троа памет во главата? И разум најбитно. Значи ај вака, сите што планирате да го купите размислете за една работа: од што се дебели човек? Од немање физичка активност и внесување продукти со повисока калорична вредност отколку што може телото да потроши. Еве ситуација: ако треба да внеси една жена 1200 калории (минимум) во денот, а внесува 1800, и ако од седење дома и движење низ куќа или слични (не)активности се трошат 200-300 калории, и остануваат 1600-1500 калории. ете ти плус 300-200 калории во денот. пута многу месеци/години со ваков начин на живот = ете ти милион килограми плус.
    Е сега, не ми е јасно како размислувате на овој начин, дека медобилот всушност би ви помогнал!? Значи јас искрено ја отворив темава за да видам дали е некој си додаток во исхраната или нешто слично, што дополнително ти дава енергија, ти забрзува метаболизам, искрено тоа и го очекував од Медобилот. Но не очекував да заменува оброк(ци)! И уште појако ДА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЈАДЕ 16 ЧАСА!?! Мислам кого лажат тие !? Ами и вода само да пие човек, наместо оброк(ци) и да пие по 10-12-16 часа САМО вода, пак ќе ослаби, многу нормално! И откако човек вака разумно ќе размисли за ова, сериозно некој сеуште сака да нарача медобил!? Не ми е јасно, дали сеуште се верува до толку во вакви магични супстанци и смеси кои туку-тики-така сметнуваат килограми? Ете, има и тема за SlimLine апчињата, едно девојче многу добро кажа дека газдарицата е крава дебела од 100 кила (да ми простите на муабетов) а промовира нешто со што калапи дебели туциња пари во џебот (или подобро сефот)! Многу јако!
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    дали некој ја знае цената?
     

    Прикачени фајлови:

  18. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    dali nekoj go koristi sega medobilot i kakvi rezultati ima
     
  19. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Поголема глупост од медобило амин ..Зна4и пишува на кој начин да го конзумираш.Еднаш место ру4ек,еднаш место ве4ера,па еднаш место ру4ек и ве4ера,па место дору4ек и ру4ек итн итн така некако..И плус се препора4ува да вежбаш,епа луѓе мои кој и да е да не јаде 2пати у денот па и да вежба сигурно дека ќе ослабее.Ја го иам дома медобило и си го користам како мед4е за во 4ај.Така да кој не се излажал сеуште нека не го купува.. :)
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  20. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    ajde pisete dali nekoj sega go pie medobilot,mi treba informacija dali se slabee