1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мезотерапија

Дискусија во 'Тело' започната од babyBlu, 14 март 2010.

  1. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Третмани за слабеење

    Електростимулацијата нема да те ослабне, ниту било кој друг од апаратите ако паралелно не држиш диета. Си слабееш од диетите а апаратите само помагаат во обликување на телото. Електростимулација е вежбање за мрзливи, струјата прави контракции на мускулите со што ги затега. Единствено не сум пробала ЛПГ па неможам да коментирам.

    Моментално иде реклама за некој салон во Скопје, не го запомнив името, каде потпишуваат дека ке те ослабнат доколку ги следиш нивните упатства, ама и тамо не верувам дека е без диета.

    Лично, најзадоволна сум од body wrapping со алги па така замотана у топло кебе на зноење, третман кој е добар и за кожата и за целулитот, а и се стопуваш малце :D
     
    На ohi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Третмани за слабеење

    dieti/slabeenje-vo-kozmeticki-saloni-t5081/
    и јас ја поставив истата тема, ама немаше некој да каже дали бил на некој третман... :|
     
  3. ohi

    ohi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    Третмани за слабеење

    Јас се распрашував за електростимулација ми кажаа дека може да се симнат до 5кг, немам некој проблем со јаденјето и држењето диета, само некако сакам да си го затегнам телото и милсам дека и целулитот така ќе ми го снема, а и точно тие 5кг сакам да ги симнам :) ама некако скептична сум во врска со овие третманиве :)
     
  4. Djevrie

    Djevrie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Третмани за слабеење

    Devojki jas imam odeno na mnogu tretmani za slabeenje ama nemalo nekoj golem efekt :doh:
    odam na fitnes i tamu go najdov spasot,za 1 mesec oslabnav 4 kg ...so pogolema fizicka aktivnost mozete da dobiete prekrasno-seksi telo ;) probajte i ke se uverite i samite
    So sreka :rofl:
    [mod-kirilica:3keleckj][/mod-kirilica:3keleckj]
     
  5. ohi

    ohi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    Третмани за слабеење

    Ти благодарам џеврие за советот еве од утре почнувам и јас :)
     
  6. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Слабеење во козметички салони

    Дали некој има искуство со СЛИМТОН ТРЕТМАНИ? Гледам по овие некои веб страници што нудат дневни попусти имаат и таква понуда, прилично примамлива за ваков тип на третмани, меѓутоа незнам колку и дали воопшто се ефикасни! Ве молам ако некој има искуство нека пише...ајде веќе да заслабнеме малце :lol:
     
  7. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Слабеење во козметички салони

    девојки јас одев на стимулации во силуете и имаше ефект но притоа ми даваа и мн строга диета па нормално,а еве сега си пешачам почесто,внимавам на исхрана одвреме на време...многу варирам со тежината :lol: но многу сум задоволна од антицелулитните рачни масажи и боди врапингот 10 третмани плус боди врапинг 2500 ден има многу ефект целулитот се губи и сум пресреќна а богами и обемот ми е доста намален :D :D :D :rock: сите ми рекоа дека сум мн ослабена :inlove:
     
  8. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Јас немам некои големи проблеми со мојата килажа но сепак сакам да си ги ослабам нозеве и стомаков малку. Слушнав за гаки или хеланки од Танана кои се наменети за слабеење. Чинат 200 и нешто и бидејки се ефтини сигурно немаат некој ефект но сепак да прашам дали некоја од вас ги користела. Поздрав =)
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Точно така ,справата ти е вредна инвестиција - еднаш вложуваш и ја имаш засекогаш !
    А мезотерапијата би ја препорачала кај луѓе со тврдокорен целулит ,кој не реагира на антицелулитни препарати .
    Не треба по секоја цена да си го изложуваме организмот на супстанции во нефизиолошки количини,колку што е добро толку и штети.