1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мекици во кафана

Дискусија во 'Бебе' започната од LadyC, 25 август 2016.

  1. Liky

    Liky Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Здравооо, може ли да ми дадете предлог место за мекици со нормална цена? Некој во скоро што правел :)
    Ви благодарам однапред :)
     
  2. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Темава нешто не е активна...како организирате мекици сега во оваа пандемија?
     
  3. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Не организиравме ,ќе има подобри и поубави денови за славење.
     
    На BlackNight, BeLLaDona23, K7M10J и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Мајка ми направи мекици за адет и им однесе на стрина ми и бабите до врата. Свекрва ми ништо не правеше. Таква е годината, сите пропуштивме прослави за убави поводи.
     
    На BlackNight, Milkiway, BeLLaDona23 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. K7M10J

    K7M10J Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    1.305
    Допаѓања:
    3.368
    Пол:
    Женски
    Свекрва ми дома со золвата со семејството, мајка ми дома со сестра ми и семејството. Мм отиде по малку кај моите и неговите и однесе кај кумот мекици, вино и цвеќе кога отиде по благослов за името. Отпосле стариве на мм си викнаа во неколку наврати блиски на гости ама затоа уште не го виделе бебето, тоа е.
     
    На kukla21, Milkiway, BeLLaDona23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Ние сме големо семејство од двете страни, само најблиските сме 12 луѓе. Им реков нека слават како сакаат, само дома да не ми се собираат. Иако сите ќе сакаат да го видат бебето, е тоа не знам како ќе биде:worried:Не сакам да сум себична, знам дека се радуваат, ама ќе мора да сум заштитнички настроена:shake:
     
    На K7M10J му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Родителите можат да ви дојдат на 30м со маски седни ги во дневна ќе го видат оддалеку бебето на нога по 1 сок ако сакаат. И сиктер дома. После тоа пролуфтирај и толку. Ако се сите со маски нема страв.
    Јас вака планирам. Не можам нашите родители да ги лишам воопшто да не го видат. Е сега ако неговите соберат народ и слават нема да дојдат. Освен раздавање никој не планира собир од нашиве.
    А мајка ми ќе се тестира и ќе ни помогне првите денови околу бањање, доење, преслакање...
    Следно гледање на бебе ќе биде после 40д.
     
    На Butterfly1107 и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
  8. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Ова ти е добар план, така нешто и јас планирав, со маски, без контакт на кратко колку да го видат. А за бањање немам помош, сестра ми само ќе ни покаже еднаш и после сами.
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
  9. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    На отворено. Искрено, секој ден гледам слики од мекици, веридби, свадби и други прослави. Како да нема корона.
     
  10. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Тоа што другите прават не го прави да е во ред или дозволено. Сами си ги ставаат бебињата во ризик.
    Да се редактирам зошто така мислам: Сега почнуваат настинки и вируси. Ќе се разболи бебе од друго пошто не постои само корона и ќе нема каде на лекар да го однесеш. Џабе биле после и мекици и собиранки кога ќе ти кажат ај чекај да го тестираме прво па ќе го примиме и ти чекаш тест 3 4 дена.
    Ради ова здравство никакво што го имаме не би правела ништо...
     
    Последна измена: 27 септември 2020
    На supergirlmb, Butterfly1107 и *katja* им се допаѓа ова.
  11. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполно, не се доискажав како што треба, апсолутно не поддржувам собиранки само кажав што гледам. Не знам и јас како не се плашат. Може само оние со кои се гледа, мајка татко, свекрва, свекор да се обележи а и не мора. Ама ете секаде е преполно луѓе, никој не се замара.
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Здраво девојки, дали сте биле на мекици во Рагуза 360 и како ви се допаднало? Гледам понуди за мекици за синко, ама сакам и убаво да е
     
  13. Fudbalgirl

    Fudbalgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    155
    Bratuced mi pravese pred koronata tamu mekici I ubavo bese usluga top I hrana si imase kazi mi koja Cena e meni za mekici tamu sega
     
  14. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Има 3 менија во зависност од тоа што сакаш да има нели, од 550-800 ден се движат. Мада ми рекоа дека ќе имаат промена во цените.