1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Меки нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Kitty.Smiley, 17 септември 2011.

 1. Kitty.Smiley

  Kitty.Smiley Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  Дали некој знае како да ги направам моите нокти поцврсти, секогаш ми се кршат и само 1 милиметар да ми порасни ноктот одма ќе ми се скрши. Вчера ги исеков, неможам овие мои нокти многу се напорни! :@
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Порачај си од Авон лак за зацвртсување на ноктите, ќе ти помогне за зацврстување јас го имам и не ми се кршат :) :) :)
   
  На Osamena devojka, Lucky.Charm и Kitty.Smiley им се допаѓа ова.
 3. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  641
  Мене Avon, Oriflame, Aura не ми помогнаа.. Јас мешам паста за заби и лимон и така ги држам ноктите пола саат и приметувам дека ми се поцврсти и не ми се делат, и со млеко на памуче ги премачкувам ама на чисти нокти, мислам без лак.. пробај може ќе ти бидат подобри.. И кажи ми ако има резултати ;)
   
  На Osamena devojka и Kitty.Smiley им се допаѓа ова.
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Пробајте и мајонез,маслиново масло и лимон,со тоа намачкајте ги,ги храни ноктите.
  Исто и само маслиново масло после тоа,без мајонез и лимон,не ги мијте.Нека стојат така малку намачкани ,да упие.
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Држи ги во лимон и секогаш нека ти бидат налакирани, не мора со зацврстувач туку со обичен лак :) Јас си купив една крема на aura која пишува дека ги штити ноктите од исушување,лиcтење..и зацврстување но мене многу не ми помогна во врска со зацврстувањето :)
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kitty.Smiley

  Kitty.Smiley Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  Фала, девојки. Ќе пробам и ќе ви ги кажам резултетите. :)
   
  На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Пробај но не очекувај којзнае какви резултати по само еден третман :D
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 8. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Најмногу ке ти помогне лак за зацврстување на ноктите ама имаш на Феминчево ако сакаш без лакови ... :lol: :lol:
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Јас би ти препорачала да ги чуваш извесно време без лак за нокти (користи си само зацврстувач), одмори ги малку и извезно време сечи ги само кратко... Мислам дека ова ќе ти помогне во зацврстувањето.
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  Мене ми се зацврстуваат кога не се налакирани ни со безбоен ,ништо.Убаво си ги итурпирам да направам форма и тие после неколку дена или можеби 10 дена (не ми замерувајте не сум броела колку дена па отприлика кажувам)се зацврстуваат.Мене од тоа ми помага.
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nena26

  nena26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  pocesto turpijaj gi i mackag gi so gel so kalcium, jas go koristev gelot na flormar i mn, mi pomgna, go ima vo novoto vero....pozzz
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Колку што знам за да се зацрвстат се држат во сок од лимон
   
  На Morning.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  Има еден лак од Оливиа безбоен многу ги зацврстува а обичен безбоен е (и многу бргу ми растат ноктиве од него)
   
 14. Lucky.Charm

  Lucky.Charm Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6

  Исто и јас го користам тој лак од Авон и навистина ми помогна. Помага и против лупење на ноктите. :)
   
 15. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  И јас имам сличен проблем со години, а најмногу ми помага внесувањето на витамини особено калциум. Пијам шумечи таблети, витамини, цедевита и веднаш чувствувам разлика. Исто така практикувам барем еднаш неделно ноктите да ги мачкам со мед.
   
 16. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  194
  И јас го имам истиот проблем со ноктите на рацете. Таман малце ќе ми пораснат ми се лупат и ми паѓаат. Да се почешам некаде-оп ми се крши ноктот. Имам пробано лакови и креми, ама не ми помогна. Единствено што стварно помага е да ставаш мнооогу слоеви на безбоен лак, што дава како уште еден слој на ноктот и не се крши толку брзо. Сега си ставив надградба, за малку и јас да се порадувам на нокти ;(
   
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  17.442
  Пол:
  Женски
  Јас ноктите после ставање гел ги оправив,со маслиново масло.Прочитав на интернет дека помагало за нокти,а така ми стоеше и викам ај ќе пробам и супер излезе за многу кратко време,ми пораснаа без да се лупат и кршат,а мачкав сабајле и навечер со памукче,чекав едно 15 минути и после вишокот со палома го поминував не ги миев.
   
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Јас ги зацрвстувам со Дикла кремот. Мене ми помогна....
   
 19. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  И јас го користев зацврстувачот за нокти на Авон но не ми помогна. А сега си го нарачав зацврстувачот од Орифлејм па ке ви кажам за ефикасноста
   
 20. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски

  Koлку време се мачкаше? ...Сакам и јас така да ги третирам но не можам да издржам ноктите да ми бидат без лак неколку дена :worried: ... така ставав Dikla, ама се откажав бидејќи сакав да ги лакирам