Форумџика на годината 2020

Мексиканска кујна

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Angelche, 25 октомври 2010.

 1. marijaml

  marijaml Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас само еднаш бев во Амигос и порачав Чурос, но бев расочарана затоа што така не се готват нигде во Мексико. За вкусно, вкусно беше, но мене не ми е до вкус туку до автентичност. Нешто друго порачавме но не нито памтам што беше тоа и немам мерак пак да одам во тој ресторан, иако ми недостига Мексико многу. Подобро да си готвам дома некој фушион што ке личи некако на мексиканско него да се расочарувам.
   
 2. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Машки
  Ниедна традиционална храна не може да биде подобро приготвена од матичната земја на тоа јадење.
   
 3. marijaml

  marijaml Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  100% си во право! И обично тоа не ми смета, како нешто убаво за јадење не привирам многу. Во таа смисла, веројатно италијанците имаат најмногу завелешки бидејки секаде правиме пици како што ке ни текне а не како што се „оригинал“ ;)
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.708
  Браво за блогот, одлични се рецептите се надевам ќе продолжиш со објавување. Многу е поавтентично кога мексиканка ги објаснува рецептите од прва рака