1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мексиканска кујна

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Angelche, 25 октомври 2010.

  1. marijaml

    marijaml Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Јас само еднаш бев во Амигос и порачав Чурос, но бев расочарана затоа што така не се готват нигде во Мексико. За вкусно, вкусно беше, но мене не ми е до вкус туку до автентичност. Нешто друго порачавме но не нито памтам што беше тоа и немам мерак пак да одам во тој ресторан, иако ми недостига Мексико многу. Подобро да си готвам дома некој фушион што ке личи некако на мексиканско него да се расочарувам.
     
  2. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Ниедна традиционална храна не може да биде подобро приготвена од матичната земја на тоа јадење.
     
  3. marijaml

    marijaml Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    100% си во право! И обично тоа не ми смета, како нешто убаво за јадење не привирам многу. Во таа смисла, веројатно италијанците имаат најмногу завелешки бидејки секаде правиме пици како што ке ни текне а не како што се „оригинал“ ;)
     
    На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    10.085
    Браво за блогот, одлични се рецептите се надевам ќе продолжиш со објавување. Многу е поавтентично кога мексиканка ги објаснува рецептите од прва рака