1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менаџер за фудбал

Дискусија во 'Канта' започната од unknown, 31 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Не знаев каков наслов да и напишам на темава, па се надевам дека е соодветен.
  Ми треба контакт телефон или и-меил адреса од некој менаџер за фудбал во државава.
  Ви благодарам однапред.
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ооо сонце, тешка работа за ова... :?
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  а како мислиш менаџер за фудбал? да води фудбалски клуб ли како?
   
 4. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Не да води фудбалски клуб, туку да прави преговори за трансфери на играчи. На пример, да го однеси од еден клуб во друг или во друга држава... и ако фудбалерот се докажи таму, тогаш прави трансфер за одредена сума на пари, и дел од парите одат на сметка на менаџерот. (на пр. 10%... велам пример, се зависи од договорот меѓу играчот и менаџерот).
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.