1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструацијата по породувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 7 септември 2012.

  1. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Јас еве да ви кажам дека одма наредниот ден откако пишав тука, добив, значи на 22ри, а требаше на 6ти, после 16 дена и веќе и ми помина , значи нема ништо од второ бебуле :tmi: уште е рано, нека потпорасне ова па после :)
    Поздрав мамички :hai:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Со закаснување ...Љубичица насето било хормонално пореметување не мензис се средувале хормоните јеееееееееее
     
  3. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Prirodno sum porodena i eve veke sme 2 nedeli golemi a jas samo prvata nedela krvarev po obilno fodeka se cistese matkata a sega ovaa nedela imam epten malku t.e toa kafenoto sto e na krajot koga ni zavrsuva menzisot.....
    Patronaznata sestra mi rece deka ako imam sreka dodeka dojam nema da mi dojde no :!: ako sum imala sreka de hahha.....
    Pocnav da si gi koristam sekojdnevnite uloski bidejki kazi reci i nemam veke krvarenje....
    Normalno li e tolku brzo da se namali krvarenjeto...??? :?:
     
  4. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    heehh a znaci taka :) iskreno jas cel mesec imav,t.e den dva nemav nisto,pa posle pak si pocnuvase od poslvetla , pa potemna krv, i iskreno mi se smaci od vloskive , ama kaj i da e ete ke prestane celosno, pa odam na lekar ;)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Нека не те чуди и мене толку ми беше крварењето, околу 2, 2 ипол недели и после само кафеаво имав неколку дена на влошката кога се бришев, па жолтеникаво и за 1 месец јас веќе немав воопшто крв, па после 2,5 месеци добив прва менструација.
     
    На sabatini му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Tocno kallias eve i kaj mene veke nekolku dena e zoltenikavo .....
    A ti dois li pa ti doslo posle 2 meseca ???
     
  7. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.441
    Допаѓања:
    34.243
    Пол:
    Женски
    Мене ми дојде одма наредниот месец , тоес си се спои па така крварев скоро 40 дена
    Иако доев си имав нормален период секој месец ..
     
  8. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Јас го доев малиот 2 месеци и некој ден и само што престанав да го дојам, после неколку дена ми дојде менструација, значи после 2,5 месеци добив прв пат после пораѓај.
     
  9. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Vi blagodaram na odgovorite.....ke cekam i ke vidam koga ke mi dojde....ajde mozebi ke imam sreka da ne dojde na nekoe odredeno vreme hahaha :*
     
  10. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Исто и јас како тебе Калиас, ја доев малата до 2,5 - 3 месеци и само што престанав одма ми дојде.Еве завчера и вторпат добив после породување, од првата до оваа менструација поминаа 25 дена,така си добивам цел живот. Само едно нешто ме мачи,мене овие две менструации ми се мнооооооооогу обилни.Првите 2-3 дена сум утоп.Дали е нормално или не,незнам ама многу ме нервира.
     
  11. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Normalno e, ne se sekiraj. I jas se pravev utop, nikogas vo zivotov ne sum imala tolku obilen ciklus, ko da sum tinejgjerka krvarev, iskreno mi se tennese koga kje dobiev.
    Inaku jas so vtorava bremenost krvarev 40 dena, a vkje naredniot mesec mi dojde ciklusot. Vo pocetokot dodeka se stabilizira se slucuvase da imam krvarenje I na 20 dena, duri posle 6 meseci od poroduvanjeto pocnaa redovnite ciklusi na 30 dena.
    Inaku prestanavme so doenje pred 5-6 dena.
     
  12. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Женски дали и кај вас е нередовна менструацијата после породувањето? Kaj мене минатиот месец ми доцнеше 16 дена, сега овој месец 5 дена, мене до душа и секогаш ми каснело де, гинекологот ми кажа дека сеуште се средуваат хормоните и нормално е да доцни. Инаку да си кажам дека сега не ме боли воопшто стомак кога добивам, значи ништо ни Б од болка, за разлика од пред да останам бремена кога ми доаѓаше, првиот ден ми беше :devil: и болки и обилна менструација, а сега ниту болки ниту нешто по обилна ми е, дај Боже така да ми е секој месец 8)
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.873
    Допаѓања:
    102.864
    Пол:
    Женски

    исто и кај мене беше така , и мене ми доцни секогаш , и кога добив прв пат не ме ни болеше стомак така изненадно ми дојде :D (јас добив 11 месеци по породувањето ) потоа ми доцнеше се исплашив нешто пак да не сум трудна но ми дојде , првите 3 месеци беа така но потоа исто ми се врати се во нормала како што си беше и со болкиве и се :(
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  14. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    мене ми дојде но ми траеше само 3 дена..хмммм
     
  15. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Се урочив самата, вчера пишав , ми дојде сабајлето, а веќе попладнето стомакот ме уби од болка, т.е. јајниците долу, среќа се напив таблета и за саат време ми помина, ама ете, не требаше да пишам дека немам болки и навистина ми се појавија :tmi:
     
  16. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    Welcome back :)
    Posle 3 ipol meseci i jas dobiv....bre mi olesna :)
    Gledam promena vo dobivanjeto i toa ubava ...pred toa imav bolna i teska menstruacija da kazam a sega da ne otidev vo wc nemase ni da primetam deka sum dobila :) ubavini kako i da ne sum :)
    Tocno bilo toa deka posle bremenosta se menuva koga dobivas :)
    Znaci ke treba tri deca :$ :D
    Naj interesno e toa sto mi dojde na ista data kako i poslednata mi mens.pred bremenosta...Znaci tocno edna godina bev oslobodena od danoci kon drzavata :)

    :*
     
  17. mentalist.mk

    mentalist.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Добив менструација 3 месеци по праѓај во февруари, во март добив пак. Ми траеше исто како и порано, немаше некои големи промени. Потоа два месеци не добив, ама пак кога добив ми надокнади за пропуштеното, ми траеше 3 недели. Бев на гинеколог, ми удрија инекција и ми престана по 2-3 дена. Од тогаш па наваму е во ред, ми доаѓа на време и ми трае нормално, како и порано.
     
  18. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    I jas dobiv 3,5 meseci po poroduvanjeto ;( i toa nitu stomak me bolese,nitu mi bese obilna prviot den kako porano.Ako se vakvi i narednite ke e super :rock: Sega ja cekam vtorata.,
     
  19. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И јас после три ипол месеци добив
    Последна ми беше на 16 ти ,сега на 18ти добив
    Првата лесна како сто вели Сабатини,а втората како и предходно со истите благи болки
     
  20. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    после 40 дена,нормално како и претходно,немаше никаква промена