Форумџика на годината 2020

Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

 1. Gkatzopulu

  Gkatzopulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Kaj nekoj zeni koga se bremeni zeni do nekoj mesec imat krvarenje odnosno menstruacia.Jas dodeka bev bremena imav na istata data sekoj mesec dogase menstruacia.Toa traese do 5mesec i krvarev nekolku dena potoa prestanuvase.Dali znaete koja e pricinata.Ginikologot mi kaza ako prodolzi taka ke imam spontan abortus taka se sluci od nemozese da se spreci.Bidejki bese kasno oti pricinata bese toa sto trebase da mi se pravi cirkolaz.Bidejki bebeto koga raste i imas niska matka doaga do povreda do zidovite na matkata i taka dogag do krvaranje barem taka mi kazaa doktorite vo bolnicata.Pisete ako znaete poveke.Pozdrav
   
  На ismi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cvetanoska

  cvetanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  8
  Не знам точно да ти одговорам но мојата свкрва ктварела до 8ми месец и етего маж ми жив и здрав soriii што не можам да ти помогнам се надевам дека се ќе биде ок поззз и среќно
   
 3. srcuskata55

  srcuskata55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  29
  Menstruacija za vreme na bremenost

  Dali i koga sme bremeni dobivame menstruacija??
   
 4. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  755
  Menstruacija za vreme na bremenost

  Па не би требало, и најчесто е така, но има некои жени кои сепак си добиваат. Може и цело време да се добива а и чат-пат,али сепак е редок случај.Но тоа не е баш иста менструација како нормалната. Пооскудна е и помалку трае. Барем така имам слушнато.Еве јас сум трет месец бремена,до сега имам неколку пати прокрварено незнам од што, е сега до толку ако појма немаш дека си трудна може и да те прелаже дека е менструација,но сепак се приметува дека е нешто друго во прашање. Имаш некаков проблем ти или онака прашуваш? Поздравче
   
  На Mxrx му/ѝ се допаѓа ова.
 5. srcuskata55

  srcuskata55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  29
  Menstruacija za vreme na bremenost

  Cisto informativno prasuvav, bidejki mislam deka nemam potreba za grizi bidejki so deckomi samo se trievme i on bese u bokserki..ne veruvam deka mozam da ostanam bremena taka ili gresam? a i dobiv 3 dena porano od sto trebase..pozdrav i fala na informacija
   
 6. 1587

  1587 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Pa eve mene mi kasni vejke nedela dena mozno e da ima nes a seksualen odnos sum nemala brzo...
   
 7. belisima88

  belisima88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Не грешиш ако бил деЧко ти во боксерки и само сте се триеле и си добила нема шанси да си бремена..!


  Може ти касни од стрес,од промена на клима,ако примаш некакви лекови..позз
   
 8. anetalove

  anetalove Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  bremenost i menstruacija

  devojki dali e mnzno da si bremena a da ti idi.Eve podetalno da vi kazam da ne se bunite ne mizlev devet meseci da idi toa e nevozmozno tuku na pr.prviot mesec od bremenosta nekade do tretiot da ti idi redovno a potoa da prestani a si mislime deka imame bolki od menstruacijata :geek:
   
 9. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Да, можно е. А не почувствува како бебето почна да мрда во стомакот?!? Немој да кажеш дека си била изненадена :tmi:
   
 10. Dreem.Girl

  Dreem.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  115
  па мене првиот месец ми дојде затоа и не се сомневав и дознав дури во 8 ма недела од бременоста и кога ми птврдија бремена си 2 месеци се шокирав :lol:
   
  На stejsi2005, eci85 и blagica1991 им се допаѓа ова.
 11. marija27

  marija27 Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  сакам да ве прашам дали е можно да си бремена а ти доаѓа менструација како и секој месец? и менструацијата да е нормална како и секогаш?
   
 12. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Јас добив ваков резултат и потоа добив менструација...
   

  Прикачени фајлови:

  • 250820132105.jpg
   250820132105.jpg
   Големина на фајлот:
   44,3 KB
   Прегледи:
   475
 13. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Јас сум ептеен голема паничарка. 2 мес. менс. ми беше редовна и еве сега треба да ми дојде на 6 но и покрај тоа бидејќи читав дека е можно и во бременоста да добиваш менс. направив 2 теста и 2та беа нег. Немам никакви симптоми освен што малку повеќе јадам и сум малку поправена но мислам дека за мене е нормално бидејќи никогаш не сум имала постојана тежина (се поправам и слабеам). Сакав да кажам дека и после се сум многу исплашена всушност и затоа што никогаш не сум правела тест и не знам дали да верувам на резултатот и од која причина би покажал лажно нег, но сакав да побарам совет како да го надминам стравот од бременост, не знам зошто но додека на неакои им е страв од болка мене ми е страв од бременост.. :@ :(
   
 14. zbunetaaa

  zbunetaaa Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Јас сум ептеен голема паничарка. 2 мес. менс. ми беше редовна и еве сега треба да ми дојде на 6 но и покрај тоа бидејќи читав дека е можно и во бременоста да добиваш менс. направив 2 теста и 2та беа нег. Немам никакви симптоми освен што малку повеќе јадам и сум малку поправена но мислам дека за мене е нормално бидејќи никогаш не сум имала постојана тежина (се поправам и слабеам). Сакав да кажам дека и после се сум многу исплашена всушност и затоа што никогаш не сум правела тест и не знам дали да верувам на резултатот и од која причина би покажал лажно нег, но сакав да побарам совет како да го надминам стравот од бременост, не знам зошто но додека на неакои им е страв од болка мене ми е страв од бременост.. :@ :(


  и јас сум моментално сега во иста ситуација :( видов дека ова е од пред 2 години но ме интересира како помина :worried:
   
 15. marija1224

  marija1224 Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali e mozno da ostanam bremena decko mi svrsi vo mene dodeka imam menstruacija?
   
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.848
  Допаѓања:
  258.488
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога ке сврши во тебе постои шанса за бременост.
   
 17. Aleksandra789

  Aleksandra789 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  411
  Здраво девојки.... Последниве два месеци имам менструација 2-3 дена, а претхофно по 6-7 денови... Дали сум бремена или се случува тоа???? :)
   
 18. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.776
  Допаѓања:
  22.885
  Пол:
  Женски
  Според ова што го напиша никој не може да знае дали си бремена. Циклусот се менува не мора да значи дека секогаш ќе е ист. Имаш други причини да се сомневаш во бременост, се обидувате или не, имаш некои симптоми? И на крај направи еден тест.
   
 19. Aleksandra789

  Aleksandra789 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  411
  Do sega nisto so plan... A simptomi osven toa ako se smeta poduen stomak... Neznam ne sum upatena vo temava... :-\
   
 20. Vikiliks

  Vikiliks Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  30
  Сега ве молам да ми кажите за ова што ке ве прашам.. Прво ме интересира дали е вистина дека е можно да се остани бремена од семена течност? После еве вака да ви кажам веќе две недели имам многу мака.. Крвта ми е во ред бев на гинеколог се е во ред бев за вубрезите се е во ред а стомакот мие подуен како да ми расстит :) имам гадење повраќање мачнини едно јадење сакам од друго ми се гадит направив тест негативен беше добив два дена и евр денеск немам ништо ама гадењето продолжуват и стомакот мие буквАлно како да сум трети месец :)