1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

  1. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Zenicki imamm edno prasajneee
     
  2. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    @Beby $ чим имаш прашање си можела и да го поставиш прашањето :)
     
  3. Ipivapanapa

    Ipivapanapa Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    здраво феминки.
    јас сум нова на форумот па би сакаала да ве прашам дали постои сомнеж за бременост иако добив менструацијаа? бидејки партнерот сврши во мене два дена пред добивање, па ми каснеше 6 дена ( тие денови имав мачнина и болка како никогаш до сега пред добивање). е сега имам вттоглавици и болки во кичмата, крвната слика ми е во ред а проблеми со кичмата не сум имала ниту пак ме болела за време на циклусот, исто така и ми се гади.
    ве молам за мислење и ако можете споделете некое слично искуство.
    благодарам :)
     
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Не, не си бремена штом си добила. Мачнини со имала бидејки ти доцнело, а вртоглавицата може да е последица на пореметувањето на циклусот, кој најчесто се случува од стрес или преладување.
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    А нoрмaлнa ти беше менструaцијaтa?
    Нa време дoјде или?
     
    На Biljana 93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dimi.M

    Dimi.M Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo imam edno prasajne mi dojde na 22fevruari imavme odnos na 12 mart I svrsi vo mene. Duri denes mi dojde pak. Dali mozi da sum bremena?
     
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
  8. Srcencetoooo

    Srcencetoooo Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    zdravo vaka retko imam odnosi so decko mi i sekogas so kondom i obicno odzadi I sekogas svrsuva nadvor.posledniot pat dodeka imavme odnos se skin a kondomot bidejki bese od potenkite I mnogu se trievme I ne sum ni sigurna dali vleze otspredi.potoa otkako se skina pocnav da panicam no posle 4 dena mi dojde na datata I si imav normalno 5 dena .no vcera pak imavme odnosi odzadi bez da svrsi se razbjra I segaa denes imam grcevi vo nozete I glavkbolka Dali e mozno dodeka mi doslo da sum bremena :(
     
    На felisitas му/ѝ се допаѓа ова.
  9. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.979
    Допаѓања:
    278.989
    Не.
    Ти дошло на точната дата, си имала крварење како и секогаш од 5 дена, претпоставувам и со ист интензитет било истото....
     
  10. Srcencetoooo

    Srcencetoooo Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Daaa istoo i simptomite isti samo imav I vrtoglavica obicno nemam :( amaa me plasi so I sega imamm glavobolka I grcevi vo nozete ....moze od vremeto da e...
     
  11. Srcencetoooo

    Srcencetoooo Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Dodusa imam neredovna mensrtruacija sekogas porano mi idi pa takaa I ovoj pat namesto na 23 mi dojde na 20 I obicno 6 dena mi trae najveke sedum ovoj pat 5 :( Dali moze od pretsemena da se ostane Bremena ?? :(
     
    Последна измена: 25 април 2016
  12. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.979
    Допаѓања:
    278.989
    Не се тоа симптоми за рана бременост. Од сосема друго ти е.
    Можности има секогаш, да, и од предсемената, но реално веројатноста е многу многу мала.

    Смири живци, и одговорно при наредните сексуални односи за да не минеш секој месец низ истите стравови, бидејќи на нервна база ќе си најдеш триста симптоми кои не постојат или дури и да ти касни.
     
    На Biljana 93 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Srcencetoooo

    Srcencetoooo Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Pa Decko mi se smee deka sum panicarkaaa mnoguuu vikaaa em ti dojde redovno I kak panicis ...amaaa mozno e od vremeto da me booli glava...inaku koga se skina kondomot duri i ne bese celosno vleezen
     
  14. sandra985

    sandra985 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    zdravo na site ... samo sto se zachleniv na forumov pa da se nadovrzam za temava ... pred dve nedeli bev na ginekolog i se bese vo red megutoa doktorkata mi kaza nesto i sega celo vreme toa mi e vo pamet ... mi kaza deka mozebi sum 5 dena bremena ama rano bilo za da go vidi toa ... sega pred dva dena dobiv so razlika od ednata do drugava menstruacija 30 dena obichno mi doaga na 28 den i sega nekako mi e poslaba od voobichaeno i so mnogu pogolemi bolki i grchevi ... so maz mi sakame mnogu bebence :) ama neznam dali treba sega da se posomnevam ili deka dobiv ne e toa sto sakame ... pozdrav
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.820
    Пол:
    Женски
    Нaпрaви си испитувaње преку крв, ќе пoкaже aкo имa нештo. Тест кoгa ќе ти зaврши мензисoт.
     
  16. sandra985

    sandra985 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Vazi ke napravam ... ti blagodaram
     
  17. sandra985

    sandra985 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Napraviv test za bremenost bese negativen ... a se uste imam machnini nekoi kako na povrakanje i menstruacijava mi bese premnogu kratka tretiot den veke mi zavrsi a obichno imam po sest dena ... ima li nekoj slichno vakvo iskustvo da mi dade nekoj sovet neznam veke sto da mislam
     
  18. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Jas sum bila bremena a si dobov menzis..
    Nekako cudno se osejav pa otidov na ginekolog (bevme vo faza na pravenje bebe pa sekoj simptom na bremenost zaene bese alarm).
    Cudno ,ama ginekologot kaza deka su otprilika 5 nedeli bremena..toa znacese deka od koga sum ostanata dva pati sum dobila.
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sandra985

    sandra985 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    A kazi mi pravese test za bremenost ... kaj mene e negativen i rabotava e sto imam cudni simptomi kratko mi traese menzisot i pred dve i pol nedeli koga bev na ginekolog mi kaza deka mozebi sum 5 dena bremena ama rano e za toa da go vidi ... sepak testov e siguren i neznam vo sto da veruvam ama izgleda sepak ne sum
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Pravev testovi.
    Prvite negativni bea,no pred da otidam na ginekolog se pojavi epten bleda vtora crta..