1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

  1. Makeup12

    Makeup12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2017
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Фала многу на подршката. Дај боже да нема ништо сериозно. Дај боже да е во прашање бременост
     
    На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. italymac

    italymac Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo !!vaka imam eden problem se vodam kako 9ta nedela od bremenosta ,no pred 5 dena mi se pojavi kafeav iscedok i za prv pat otidov na ultrazvuk kade samo gestaciskata kesa ja imase a plod nemase mi rekoa deka mozebi e prazna i bev na ispituvanje za hcg go napraviv prviot test sega ovaa nedwla treba uste 1 da napravam za da se vidi tocno vo koja nedela sum bremena,zatoa sto seuste nisto nemase na ultrazvukot samo prazna gestaciska kesicka,a za kafeniot iscedok mi rekoa deka bilo normalno bolki vo stomakot imam kratkotrajni vemolam za odgovor dokolku nekoj e zapoznaet so ovoj problem,vi blagodaram
     
  3. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.732
    Допаѓања:
    39.855
    Пол:
    Женски
    Кафениот исцедок во бременост го имав јас и тоа подолго време. Се додека не преоѓа во свежа крв не е страшно. се надевам ти дале прогестеронска терапија за тоа.
    а за тоа што во 9 недела сеуште е само сакус, се надевам си имала доцна овулација и затоа сеуште нема ништо на ехо. Стискам палци бетата правилно да расте.
     
  4. italymac

    italymac Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ne seuste nikakva terapija ne primam ,a dali iscedokot ti bese ligav ili malku tecen kaj mene na pocerokot bese kako ligavo sega e malku potecno poslednite 2 dena,ti blagodaram za podrskata i odgovorot
     
  5. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.732
    Допаѓања:
    39.855
    Пол:
    Женски
    Не би можела точно да дефинирам, зошто јас примав утрогестан, па со него истекуваше како густ исцедок. Само смирено и одмарај повеќе овие денови додека да се смири.
     
  6. Makeup12

    Makeup12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2017
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Девојки извинете што ве замарам но денеска не успеав да отидам на лекар, наоравив тест покажа негативен, ми трче црна крв ама значи буквално црнаа
     
  7. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    Штом тестот е негативен по неколку денови, највероватно нема бременост.
    Почекај нека истече и оди на гениколог. Жал ми е за овој преживеан ролер-костер :-\ Сепак мислам, најдобро е мислење од стручно лице.
     
  8. Makeup12

    Makeup12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2017
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Што би можело да биде причина за црната крв
     
  9. Cucueta

    Cucueta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки на 14 мај имав не заштитен пднос и после 16 часа се напив норлево од тогаш ми има дојдено 2 пати точно на време но некако ми беше чидно имав кафеав исцедок при крајот а никогаш сум немала сега треба да добијам но ми касни 3 дена и градоте ми се отечено. Што мислите има ли место за паника?
     
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Два пати си добила, значи се е во ред, бременост нема. Градите ти се отечени зашто треба да добиеш, три дена каснење не е причина за паника.
     
  11. Jovanailievska

    Jovanailievska Нов член

    Се зачлени на:
    27 јули 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво ме интересира,имав неколку дена незаштитен однос со дечко ми и добив менструација најпрвин како светло розе наутро цел ден немаше ништо а вечерта ми дојде нормално и ми беше иста како и секогаш и ист временски период траеше но ме боли стомак уште па ми е страв да не дум бремена??☺
     
  12. black_lover

    black_lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Имав однос на 31 ви август а требаше на истиот ден да ми дојди ..тој сврши на мене..имам испиено норлево на 2ри јули...ми каснеше 5 денови..добив на 4ти..
    Можно ли е да имам ваква бременост? Со менструација? Денес е скоро 4ти ден со крв..ама крвта е послава одколку на другите менструации... не е многу слаба.ама има мала разлика....фала му на бога добив барем...инаку сега и на моменти крвта ми е многу течна и понекогаш розева но поретко а понекогаш бордооо
     
  13. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    93.761
    Сега доби и пак не ти е погодено?! На тебе досадно ти е, не е за менструацијата|(. Девојче, легни си и не досадувај по форуми за проблем кој го нема.
     
    На Bebulleee, bebaa, orhideea и 4 други им се допаѓа ова.
  14. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Малку е глупаво прашањето ама читав низ темиве членки кои викаат дека може да си бремена и да имаш циклус(менструација) т.е. да не ти доцни?
    Можно ли е ова воопште?:?:
     
  15. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Да, но тоа не е класична менструација како што ја имаш секој месец. Трае многу пократко и не е обилна.
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    72.655
    Пол:
    Женски
    Можно е, се нарекува Розова, розева бременост :) Свекрва ми трудна 4м со мм добивала мензис..
     
  17. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Можно е :) и мојата свекрва до 6 месец со мажми трудна била , а имала добиено редовно без никаква утка , стомак почнал од 7 месец да и расте .
     
  18. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Ако се сумља во бременост и покрај добиен циклус,ако се направи тест ќе покаже ли?
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Да
     
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.536
    Пол:
    Женски
    гинеколот мој еднаш ми рече дека поради присуство на крв во мокрачата може да даде лажно позитивен тест.И дека затоа најдобро е да се провери преку крв.