Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

 1. Makeup12

  Makeup12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Фала многу на подршката. Дај боже да нема ништо сериозно. Дај боже да е во прашање бременост
   
  На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. italymac

  italymac Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo !!vaka imam eden problem se vodam kako 9ta nedela od bremenosta ,no pred 5 dena mi se pojavi kafeav iscedok i za prv pat otidov na ultrazvuk kade samo gestaciskata kesa ja imase a plod nemase mi rekoa deka mozebi e prazna i bev na ispituvanje za hcg go napraviv prviot test sega ovaa nedwla treba uste 1 da napravam za da se vidi tocno vo koja nedela sum bremena,zatoa sto seuste nisto nemase na ultrazvukot samo prazna gestaciska kesicka,a za kafeniot iscedok mi rekoa deka bilo normalno bolki vo stomakot imam kratkotrajni vemolam za odgovor dokolku nekoj e zapoznaet so ovoj problem,vi blagodaram
   
 3. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  31.524
  Пол:
  Женски
  Кафениот исцедок во бременост го имав јас и тоа подолго време. Се додека не преоѓа во свежа крв не е страшно. се надевам ти дале прогестеронска терапија за тоа.
  а за тоа што во 9 недела сеуште е само сакус, се надевам си имала доцна овулација и затоа сеуште нема ништо на ехо. Стискам палци бетата правилно да расте.
   
 4. italymac

  italymac Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ne seuste nikakva terapija ne primam ,a dali iscedokot ti bese ligav ili malku tecen kaj mene na pocerokot bese kako ligavo sega e malku potecno poslednite 2 dena,ti blagodaram za podrskata i odgovorot
   
 5. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  31.524
  Пол:
  Женски
  Не би можела точно да дефинирам, зошто јас примав утрогестан, па со него истекуваше како густ исцедок. Само смирено и одмарај повеќе овие денови додека да се смири.
   
 6. Makeup12

  Makeup12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Девојки извинете што ве замарам но денеска не успеав да отидам на лекар, наоравив тест покажа негативен, ми трче црна крв ама значи буквално црнаа
   
 7. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.901
  Допаѓања:
  6.287
  Пол:
  Женски
  Штом тестот е негативен по неколку денови, највероватно нема бременост.
  Почекај нека истече и оди на гениколог. Жал ми е за овој преживеан ролер-костер :-\ Сепак мислам, најдобро е мислење од стручно лице.
   
 8. Makeup12

  Makeup12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Што би можело да биде причина за црната крв
   
 9. Cucueta

  Cucueta Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки на 14 мај имав не заштитен пднос и после 16 часа се напив норлево од тогаш ми има дојдено 2 пати точно на време но некако ми беше чидно имав кафеав исцедок при крајот а никогаш сум немала сега треба да добијам но ми касни 3 дена и градоте ми се отечено. Што мислите има ли место за паника?
   
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.744
  Допаѓања:
  40.093
  Пол:
  Женски
  Два пати си добила, значи се е во ред, бременост нема. Градите ти се отечени зашто треба да добиеш, три дена каснење не е причина за паника.
   
 11. Jovanailievska

  Jovanailievska Нов член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво ме интересира,имав неколку дена незаштитен однос со дечко ми и добив менструација најпрвин како светло розе наутро цел ден немаше ништо а вечерта ми дојде нормално и ми беше иста како и секогаш и ист временски период траеше но ме боли стомак уште па ми е страв да не дум бремена??☺
   
 12. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Имав однос на 31 ви август а требаше на истиот ден да ми дојди ..тој сврши на мене..имам испиено норлево на 2ри јули...ми каснеше 5 денови..добив на 4ти..
  Можно ли е да имам ваква бременост? Со менструација? Денес е скоро 4ти ден со крв..ама крвта е послава одколку на другите менструации... не е многу слаба.ама има мала разлика....фала му на бога добив барем...инаку сега и на моменти крвта ми е многу течна и понекогаш розева но поретко а понекогаш бордооо
   
 13. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.976
  Допаѓања:
  70.314
  Сега доби и пак не ти е погодено?! На тебе досадно ти е, не е за менструацијата|(. Девојче, легни си и не досадувај по форуми за проблем кој го нема.
   
  На Bebulleee, bebaa, orhideea и 4 други им се допаѓа ова.
 14. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.087
  Малку е глупаво прашањето ама читав низ темиве членки кои викаат дека може да си бремена и да имаш циклус(менструација) т.е. да не ти доцни?
  Можно ли е ова воопште?:?:
   
 15. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  30.460
  Пол:
  Женски
  Да, но тоа не е класична менструација како што ја имаш секој месец. Трае многу пократко и не е обилна.
   
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.237
  Допаѓања:
  65.651
  Пол:
  Женски
  Можно е, се нарекува Розова, розева бременост :) Свекрва ми трудна 4м со мм добивала мензис..
   
 17. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.898
  Пол:
  Женски
  Можно е :) и мојата свекрва до 6 месец со мажми трудна била , а имала добиено редовно без никаква утка , стомак почнал од 7 месец да и расте .
   
 18. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  51.826
  Пол:
  Женски
  Ако се сумља во бременост и покрај добиен циклус,ако се направи тест ќе покаже ли?
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.805
  Допаѓања:
  103.696
  Да
   
 20. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.931
  Допаѓања:
  260.319
  Пол:
  Женски
  гинеколот мој еднаш ми рече дека поради присуство на крв во мокрачата може да даде лажно позитивен тест.И дека затоа најдобро е да се провери преку крв.