1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

  1. haruki

    haruki Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    3.615
    Пол:
    Женски
    Колкава е веројатноста за бременост и покрај добиен циклус? има ли некој слично искуство? оти станува збор за главоболка, вртоглавица,гадење и поспаност...или имам нешто проблем од жешкото?
     
    На Mantisa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Arla

    Arla Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Добив редовна менструација,но после тоа ми продолжи крварењето некои 3-4 дена(можно е да ми е од лекови и инекции). Сега имам бело прање некаков бел идцедок,можно ли е да сум бремена?
    Последниот однос инаку ми беше скоро 2 недели пред да добијам.
     
  3. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Не би требало да си бремена,но ако сумљаш или имаш симтоми направи си тест или најсигурно бхсг крв од врна со упат од матичен гиниколог или на приватно без упат.Секое добро
     
    На Arla му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Farina1102

    Farina1102 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site...Epa vaka..so mm imavme nezastiten odnos pred mens.no,menstruacija mi dojde na 04.02 no traese mnogu kratko i ne bese obilna...3 dena mi traese...4ot den nemav nishto se do vecerta prokrvariv malku i tolku.Obicno mi trae 5 dena.Imam nekoi grcevi vo stomakot,i nekogas kako da me sece neshto na stomakot.Mozno li e da sum bremena?
     
  5. Queen K

    Queen K Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo nova sum na forumot i bi sakala da ve prasam nesto.
    Imam neredoven ciklus, sekoj mesec dobivam na razlicna data. (37mi, 39ti, 40ti den). Seuste nemam dobieno, a posledniot ciklus mi bese na 19.04. Napraviv 3 testa za bremenost i site 3 se negativni. Imam simptomi na menstruacija, samo bolkata vo stomakot mi e poslaba za razlika od prethodnite meseci pred dobivanje (inaku imam mn bolna menstruacija). Bi ve zamolila da mi odgovori nekoj ako e imal slicno iskustvo. Fala
     
  6. JovanaA95

    JovanaA95 Нов член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Женски нова сум на форумов,ве молам да ми помогнете околу прашањево. Дечкоми сврши во мене два дена пред менструација, (мене менструацијата секој месец различно ми доаѓа не ни знаев дека ке добијам) првиот ден (после свршување) имав јаки болки во кичмата, болки во стомакот, вртоглавица, гадење вториот ден добив малку ме болеше стомак и денеска е трет ден менструацијата е нормална како и секогаш али сеуште имам гадење (откако почнав да добивам никогаш не сум имала вакви проблеми,ова првпат ми се случува) дали е можно да се фати и да останам бремена? Ве молам за совет
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Не си бремена, ама ако не планирате бременост, мора да користите заштита при секој однос.
     
  8. Srcka1230

    Srcka1230 Активен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2019
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki imav ciklus na 16.08 do 18.08 no mnogu malku sega dobiv na 09.09 do 12.09 isto taka mnogu malku mi bese svetlo roze dali e mozno da ima bremenost
     
  9. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Девојки.. 2 дена пред менструација сврши во мене..имам менструација сега али побледа е крвта, не како што била секогаш.. дали постои можност да забременам?
     
  10. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Не.
     
  11. Буби5

    Буби5 Нов член

    Се зачлени на:
    25 април 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo,imam edno prasanje znaci imav dobieno na 19.03 i mi traese normalno 7 dena posle edna nedela otkako mi zavrsi pocna da mi tece crna krv i toa traese 10 dena,ovoj mesec trebase da dobijam na 21vi no zapocna so malku krv i toa bledo kafeava,od vcera 25.04 pocna pointenzivno da mi tece no povrtorno takva bledo kafeava skoro crna krv,sekogas imam golemi bolki vo jajnicite koga i da treba da mi zapocne menstruacijata no ovoj pat imam samo povremeno golemi bolki vo desniot jajnik,moeto prasanje e dali e mozno da se raboti za bremenost ili ne?Posleden pat imav odnosi na pocetokot na mesec mart,fala odnapred
     
  12. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки сакам да ве прашам по сексуалниот чин дечко ми сврши во мене колку време треба да помине па тестот за бременост да покаже точно??
     
  13. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.685
    Пол:
    Женски
    2 недели
     
    На SummerGirl и Maja92@ им се допаѓа ова.
  14. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Aхам, пошто пишува на тестот еден ден од задоцнување на менструацијата покажува точно
    Сега вака мене ми се случи на 19ти април сврши во мене а на 24 ти ми дојде менструација има ли можност да сум бремена ?
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не.
     
    На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Мхм а зошто може ли да ми кажаш? пошто знам може да ти дојде менс а постои можност да си бремена ?
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Постои ама тоа ќе видиш наредна менструација дали ќе ти дојде или не.
     
  18. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    А редовна менструација имаш? На колку дена?
     
  19. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Прво, зашто веројатно овулацијата веќе ти поминала, второ си добила. Има ретки случаеви кај што добиваат менструација и покрај бременост затоа ако ти касни следната менструација направи си тест ама мислам дека не си.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ако сте добиле менструација нема шанси за бременост. Не постојат такви жени што имаат менструација, а се бремени.
    Или сте добиле менструација и не сте бремени, или сте бремени, а имате крварење во бременост што не е исто со менструација.
     
    На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.