Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

 1. haruki

  haruki Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2018
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  1.021
  Пол:
  Женски
  Колкава е веројатноста за бременост и покрај добиен циклус? има ли некој слично искуство? оти станува збор за главоболка, вртоглавица,гадење и поспаност...или имам нешто проблем од жешкото?
   
  На Mantisa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Arla

  Arla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Добив редовна менструација,но после тоа ми продолжи крварењето некои 3-4 дена(можно е да ми е од лекови и инекции). Сега имам бело прање некаков бел идцедок,можно ли е да сум бремена?
  Последниот однос инаку ми беше скоро 2 недели пред да добијам.
   
 3. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.573
  Допаѓања:
  3.904
  Пол:
  Женски
  Не би требало да си бремена,но ако сумљаш или имаш симтоми направи си тест или најсигурно бхсг крв од врна со упат од матичен гиниколог или на приватно без упат.Секое добро
   
  На Arla му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Farina1102

  Farina1102 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site...Epa vaka..so mm imavme nezastiten odnos pred mens.no,menstruacija mi dojde na 04.02 no traese mnogu kratko i ne bese obilna...3 dena mi traese...4ot den nemav nishto se do vecerta prokrvariv malku i tolku.Obicno mi trae 5 dena.Imam nekoi grcevi vo stomakot,i nekogas kako da me sece neshto na stomakot.Mozno li e da sum bremena?
   
 5. Queen K

  Queen K Нов член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo nova sum na forumot i bi sakala da ve prasam nesto.
  Imam neredoven ciklus, sekoj mesec dobivam na razlicna data. (37mi, 39ti, 40ti den). Seuste nemam dobieno, a posledniot ciklus mi bese na 19.04. Napraviv 3 testa za bremenost i site 3 se negativni. Imam simptomi na menstruacija, samo bolkata vo stomakot mi e poslaba za razlika od prethodnite meseci pred dobivanje (inaku imam mn bolna menstruacija). Bi ve zamolila da mi odgovori nekoj ako e imal slicno iskustvo. Fala
   
 6. JovanaA95

  JovanaA95 Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Женски нова сум на форумов,ве молам да ми помогнете околу прашањево. Дечкоми сврши во мене два дена пред менструација, (мене менструацијата секој месец различно ми доаѓа не ни знаев дека ке добијам) првиот ден (после свршување) имав јаки болки во кичмата, болки во стомакот, вртоглавица, гадење вториот ден добив малку ме болеше стомак и денеска е трет ден менструацијата е нормална како и секогаш али сеуште имам гадење (откако почнав да добивам никогаш не сум имала вакви проблеми,ова првпат ми се случува) дали е можно да се фати и да останам бремена? Ве молам за совет
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  834
  Пол:
  Женски
  Не си бремена, ама ако не планирате бременост, мора да користите заштита при секој однос.
   
 8. Srcka1230

  Srcka1230 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki imav ciklus na 16.08 do 18.08 no mnogu malku sega dobiv na 09.09 do 12.09 isto taka mnogu malku mi bese svetlo roze dali e mozno da ima bremenost
   
 9. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.075
  Пол:
  Женски
  Девојки.. 2 дена пред менструација сврши во мене..имам менструација сега али побледа е крвта, не како што била секогаш.. дали постои можност да забременам?
   
 10. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  834
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 11. Буби5

  Буби5 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo,imam edno prasanje znaci imav dobieno na 19.03 i mi traese normalno 7 dena posle edna nedela otkako mi zavrsi pocna da mi tece crna krv i toa traese 10 dena,ovoj mesec trebase da dobijam na 21vi no zapocna so malku krv i toa bledo kafeava,od vcera 25.04 pocna pointenzivno da mi tece no povrtorno takva bledo kafeava skoro crna krv,sekogas imam golemi bolki vo jajnicite koga i da treba da mi zapocne menstruacijata no ovoj pat imam samo povremeno golemi bolki vo desniot jajnik,moeto prasanje e dali e mozno da se raboti za bremenost ili ne?Posleden pat imav odnosi na pocetokot na mesec mart,fala odnapred
   
 12. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки сакам да ве прашам по сексуалниот чин дечко ми сврши во мене колку време треба да помине па тестот за бременост да покаже точно??
   
 13. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  4.536
  Пол:
  Женски
  2 недели
   
  На SummerGirl и Maja92@ им се допаѓа ова.
 14. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Aхам, пошто пишува на тестот еден ден од задоцнување на менструацијата покажува точно
  Сега вака мене ми се случи на 19ти април сврши во мене а на 24 ти ми дојде менструација има ли можност да сум бремена ?
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.218
  Допаѓања:
  119.027
  Пол:
  Женски
  Не.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Мхм а зошто може ли да ми кажаш? пошто знам може да ти дојде менс а постои можност да си бремена ?
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.218
  Допаѓања:
  119.027
  Пол:
  Женски
  Постои ама тоа ќе видиш наредна менструација дали ќе ти дојде или не.
   
 18. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  15.335
  Пол:
  Женски
  А редовна менструација имаш? На колку дена?
   
 19. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  15.335
  Пол:
  Женски
  Прво, зашто веројатно овулацијата веќе ти поминала, второ си добила. Има ретки случаеви кај што добиваат менструација и покрај бременост затоа ако ти касни следната менструација направи си тест ама мислам дека не си.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  5.630
  Допаѓања:
  50.481
  Пол:
  Женски
  Ако сте добиле менструација нема шанси за бременост. Не постојат такви жени што имаат менструација, а се бремени.
  Или сте добиле менструација и не сте бремени, или сте бремени, а имате крварење во бременост што не е исто со менструација.
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.