Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

 1. Буби5

  Буби5 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Имам редовна менструација,на 32-34 дена секогаш,сега до негде ми се стабилизира но незнам,можеби влијае тоа што вежбам и држам диети,но ме плаши тоа што имам повремени силни болки во десниот јајник
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.218
  Допаѓања:
  119.027
  Пол:
  Женски
  34 дена не е многу за менструација? :?:
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Буби5

  Буби5 Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека е во границите на нормалното,незнам,ама мене секогаш ми доаѓа на толку дена
   
 4. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.079
  Допаѓања:
  15.335
  Пол:
  Женски
  Не е. Нормално е до 35-36 дена, така ми кажа гинекологот.
   
 5. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  5.079
  Допаѓања:
  15.335
  Пол:
  Женски
  Да не имаш некоја циста или пореметување на хормони... Оди си на гинеколог.
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.218
  Допаѓања:
  119.027
  Пол:
  Женски
  Јас колку што знам на 28 дена е нормално.
   
 7. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  5.630
  Допаѓања:
  50.481
  Пол:
  Женски
  Од 21 до 35 дена е нормално. Ако е само на 28 никоја немаме нормален циклус
   
  На CareTee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MSarche123

  MSarche123 Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2020
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки јас сум нова во форумот. Пред 8дена имавме односи со дечкоми со кондом ама има шанси да пукнал. 4дена ми каснеше менструацијата имав гадење, болки во долниот дел, одбивност на храна. Денес ми дојде ама не е како порано многу е слаба и уште имам гадење.
   
 9. LaaBellaSukii

  LaaBellaSukii Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki denes imas Mn malce kafejavo no imav sex so mojot verenik no dva pati svrsil vnatre i malce Mn malce izleze spermata sto svrsil u mene i posle Toa 2 sata sum Dobila mestoracija. Mislete može da ostanam trudna. ???
   
 10. littleheart

  littleheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Posledniov period se osekam premnogu pospano sto nikogas ne mi se slucilo. Spijam mnogu i preku den sto nikogaaas ne bilo slucaj. Imam nekoj pritisok vo dolniot del od stomakot kako najava za ciklus ( mi zavrsi pred nepolni 10 dena), kafeav iscedok imav pred 2-3 dena, bolki vo polovinata. Dali da se posomnevam na bremenost, so ogled na toa deka se pazime no ete neli moze da se sluci?
  Fala vi
   
  На InnaD1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. InnaD1

  InnaD1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Истото и мене ми се случи. Имавме ризичен однос,после тоа тој месец ми каснеше и кога ми дојде ми траеше релативно кратко за разлика од другите циклуси, наредниот месец тестот покажа две цртки, бидејќи немавме трпение го направив неколку дена пред да ми дојде,а ги имав сите симптоми како пред доаѓање, но ете се чувствувале како менструални болки кога ембрионот се вгенздувал во матката. :)
   
 12. InnaD1

  InnaD1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Мислам дека треба да почекаш и веќе ако не ти дојде наредниот месец или неколку дена пред да ти дојде да си направиш тест, а инаку симптомите на бременост се исти како пред доаѓање.:$
   
 13. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Со мм се обидуваме да имаме бебенце, ми каснеше подолго време циклусот ( а пред тоа направив тест и беше негативен) и веќе добив али еве вчера ми беше само 3 ден добиено. Обично ми трае 7 дена, 3тиот ден ми беше ко обичен 5ти ден. Градите ми се отечени. Сега имам само ситни капки крв. Дали има можност за бременост?
   
 14. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки.Ме мачи нешто и сакам да споделам со вас а можеби и некој ке ме утеши оти стварно веке незнам што да мислам.На 11 Мај имав заштитен однос,а на 20ти добив менструација точно на датумот на кој требаше да добијам,но премногу имав болки дури и повраќав,после тоа немав никакви односи и очекував менструацијата да ми стигне исто на 20ти и овој месец ,но еве уште ја нема ми касни веќе 9 дена, се плашам од бременост иако го вртам филмот и за такво нешто нема никаква шанса ама што ее со менструацијата
   
 15. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Дали е можно да останеш бремена и да добиеш менструација, а наредниот месец да ти доцни? Сега моментално имам мали болки при палпација на градите и имам грчеви во долниот дел од стомакот
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.356
  Доколку ви доаѓа мензис како дознавте дека сте бремени?
   
 17. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  5.630
  Допаѓања:
  50.481
  Пол:
  Женски
  Не доаѓа менструација ако си бремена.
  Не може во никој случај да имаш менструација, а бремена, тоа е мит.
   
  На Natashka1988 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.356
  ..значи крварење некое е тоа. Па ме интересира како се дознале за тоа дека се бремени а прокрвариле( ,,добиле,,)
  се сомневам и јас па ете искуства ми требаат ;)
  поззџ
   
 19. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  5.630
  Допаѓања:
  50.481
  Пол:
  Женски
  Па со тест, како поинаку?
  Ако мислиш дека си бремена, а крвариш треба да направиш тест пошто ако си бремена, а крвариш може да е или спонтан или крварење во бременост за кое треба да известиш доктор и се прима терапија.
  Ама тоа е крв.
  А менструација е испуштање неискористена јајце клетка и никогаш не се случува во бременост.
  А ако добиеш менструација околу датумот на кој треба да добиеш и направиш тест и е негативен, не си бремена.
   
 20. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  1.991
  Допаѓања:
  23.414
  Пол:
  Женски
  @SunnyGirl2 мене ми дојде ама ми беше чудно 2-3 дена само кафеаво имав,чекав демек да пробие,направив тест позитивен.После се засили крварењето 2 дена имав како добиено и после уште 2-3 дена кафеаво.
  Направив уште 4 тестови сите беа позитивни.
  Не сум мк тука оставаат на господ нема ни ехо,ни бета,ни прогрстерон ништо.
  Прв преглед дури 12 недела.
  Си окркав стрес и нервоза до 12 недела незз што беше циста,хематом бога битај.
  Битно сега добри сме и растеме сега.
  Ако сумјаш направи си еден тест ќе знаеш на што си.
   
  На Campanula, LadyC и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.