1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менталист (The Mentalist)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од m2m2m2, 13 октомври 2012.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Гледам и се чудам како нема тема за оваа серија. Ја едноставно ја обожавам. Патрик е стварно луд :D
  Моментално почнаа да ја даваат на МТВ1 од почеток, но веќе излезени се 4 сезони од пред 2 недели почна и 5та.
  Накратко ќе ја објаснам:
  Патрик Џејн е менталистот во серијава, кој откако еден сериски убиец (Ред Џон) ќе му ги убие жената и ќерката, тој соработува како советник со една детективска екипа на чело со детективката Тереза Лисбон(тука се и Кимбл Чо, Вејн Ригзби и Грејс Ван Пелт).
  Патрик со своите големи ментални способности им помага на детективите на еден многу интересен начин, да ги решаваат убиствата а воедно цело време тој трага по серискиот убиец.
  И да не должам многу, еве ви го и трејлерот во прилог :)

  http://www.youtube.com/watch?v=rc7CTJ4W01g
   
  На kjukli, unknowngirl1010, Dog-lover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.867
  Допаѓања:
  236.377
  Менталист[The Mentalist]

  И јас се зачудив :o

  Прекрасна серија, ја следам од почеток. Типот има некој посебен шарм, стил, харизма кои ме привлекоа од самиот старт.
  Во однос на содржината, секогаш ми задржува внимание и секако сеуште ме држи неизвеснота за тоа кој е Ред Џон.
   
 3. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Менталист[The Mentalist]

  Најсмешен ми е како секогаш пред сите сфаќа кој е убиецот, но никогаш не им го кажува тоа директно туку мора да изведе некоја претстава :D
  Како мало дете е :D
   
 4. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  А почна веќе на МТВ? Кога се термините?
   
 5. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Петок во 23:05 и Недела во 21:20(реприза во недела вечерта во 23:35)
  Инаку новата епизода од 5та сезона излегува вечерва во Америка, утре би требало да ја има на интернет или на filmovin.com со превод.
   
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Серијава почнав да ја гледам пред помалку од месец, иако сакав и порано да почнам да ја гледам. Многу добра серија, Патрик ми е омилен лик нормално со неговите теории, шармот, харизмата и пред се интелегенцијата, а Ван Пелт ми е многу симпатична иако на моменти со некои нејзини дела ме нервира. Како и да е јас сега сум до 4та сезона и навистина серијава станува понатаму поинтересна и непредвидлива :)
   
 7. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  јухуу една од повозвудливите серии што ги пратам :)
  Патрик е цар нема шо тку да коментирам, ме интересира дали некогаш со лизбонзаедно ќе бидат.хмм, ко да не еза врска тој, комплициран е :)
   
 8. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Мене не ми се допаѓа Лизбон воопшто, а и некако не гледам некоја хемија меѓу нив :^)
  Не ми се верува дека ќе биде нешто, што знам.

  Инаку, на минатата епизода се пресмеав, кога се преправаа дека зборуваат германски :rofl:
   
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  аманнн замааннн кога ке му влезат во трага на :) ????
  Веке почна да ме нервира со ова „Кружи киша око...“
  Нај супер ми е ЧО ладен е како шприцер и стварно е интересен лик !!!
   
 10. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Супер серија. Патрик ме потсеќа многу на мене. Таа доза потсмев кога си паметњакович на работа :D Сите ликови мислам се таман, според мене, баш на место. Интересна серија дефинитивно, секоја ноќ си гледам по 2-3 епизоди онлајн, пред спиење.
   
 11. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Кога сме кај ЧО во серијава го имам видено да се насмее само еднаш и тоа во 4та сезона, Абе најинтересен лик ми е нема што. Патрик има многу убава насмевка, Ван Пелт е преубава сепак во приватен лик е и манекенка, а Ригзби има убаво тело :$
  Како и да е ќе кажам пак серијава вреди да се гледа и Ред Џон нема да го фатат се додека не заврши целосно серијава :)
   
 12. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  А со која сезона ќе заврши се знае?
  Да не е последна оваа? :?:
  Инаку најновата епизода уште не сум ја гледала, немав време, ама вечерва ќе најдам па што сака нека е :)
   
 13. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Па сега моментално се прикажува 5та сезона али јас ти викам до 4та сезона сум, кај и да е ќе почнам да ја симнувам и 5тата сезона :) Инаку кога ќе заврши серијава стварно незнам се додека го држи серијава рејтингот ќе снимаат нова сезона :)
   
 14. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Знам дека е 5та сега, ја гледам, ама мислев да не кажале некаде до колку сезони ќе има.
  Инаку последниве две епизоди од 5та сезона малку досаднички некако :)

  Еве малку гафови од снимањето :)

  http://www.youtube.com/watch?v=YWzSi1XUgxE
   
  На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
 15. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Нешто за 5 сезона...
  http://screenrant.com/the-mentalist-season-5-spoilers-aco-172407/
   
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Не се знае уште ништо за тоа дали ќе има нова сезона али некако сите викаат дека серијава здосадува и дека веќе треба да се прекине со оваа сезона демек да се открие Ред Џон веќе. Дури наредна година ќе се знае што како ќе биде со серијава :)
   
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298

  фала богу не сум била само јас со тоа мислење дека почнаа да досадуваат и заборавија на концептот кој беше на почеток ... ајде векее да заврши со РЕд Џон ...
   
  На m2m2m2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Новава епизода поинтересна 8)
  Каков беше Патрик, гревче, ми се нажали :(
  Инаку можно е таа тетката од ФБИ да е врската на Ред Џон, нели се установи дека некој од таму му помага :^)
   
 19. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Пред да ја изгледам 5 еп од 5 сезона мислев дека само дечкото на Ван Пелт,Крег е единствената врска на Ред Џон од ФБИ ама после оваа епизода уверена сум дека Алекса е таа која му дава информации на Ред Џон цело време
   
 20. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  И јас сум прилично сигурна.
  Ќе видиме утре-задутре ко ќе излезе новата да не откријат уште нешто.