1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менталист (The Mentalist)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од m2m2m2, 13 октомври 2012.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=xsZ9CwNNNEA
    Кај Елен во шоуто денса. :rofl:
    Преубав е во реклама за Gentlmens only Givenchy.
    [​IMG]
    Hipster и јас се чудев како порано ја немав загледано. И не здосадува понатаму, епизодите се се поинтересни. Блазеси ти. :)
     
    На Cacy и Hipster им се допаѓа ова.
  2. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Мило ми е што и ти почна да ја гледаш серијава Хипстер :D И јас бев како тебе на почетокот се заборавав колку епизоди гледав дневно :D

    Инаку мене Патрик во таа рекламата ми е совршен :)
    Ах кој ќе чека сега до есен...
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Да бе балазеси ми, во 24 часа два испита полага, јас од серијава не се тргнав :(
    Али заразна е ептен, ептен.
    Само едно не сватив, не знам каде ми промкнало,
    зашто Ред Џон ги убил жена му и ќерка ми на Патрик?
    Знам еднаш кажа демек зашто бев аргоантен и горд, ама не сватив зашто?
    Нели порано он лажел дека им сајкик поверс, ама што имаше тоа поврзано со убиството не разбрав тука.
    А што е он по професија устави??
    Освен консултант, што би рекла Лисбон со наводници :D
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    ^
    Ги уби жена му и ќерка му зашто во една емисија на телевизија зборуваше за него, го понижуваше на некој начин ако добро ми текнува. Може не си стигнала до делот каде што е тоа објаснето. Порано нели се претставувал како видовит, сега е само консултант и скоро совршено ги чита луѓето. Тоа најверојатно го усовршил уште во циркусот, а и си има талент. :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Одамна ја пратам на МТВ, но сега почнав да ја гледам онлајн од почеток и ептен ми се допаѓа :D
    Неговиот карактер и глума мислам совршенство,таа харизма :wasntme:
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Да Реин не сум гледала до таму изгледа, ова што ми кажа не ми е познато, ама океј , секако не ми расипа ништо, ептен ми е интересна и сите спојлери да ги прочитам пак ќе сакам да ја гледам.
    Мене ми е стопати поинтересна од оние CSI глупостите, ептен ми она криминалистичка ама не грозна и по реална(барем пореална од некои измислени технолгии што ги нема кај ни во Америка) башка и пресмешна ми е, сите се откачени на свој начин.
    Стигнав до 17 епизода за 3 дена, и тоа имав турбо за улење инаку цела ќе ја изгледав :D
    Патрик ми е бомбона, Чо ми е пресмешен што е крут како робот е али сум се изнасмеала кога беше во мисија да и се пушта на таа келнерката, човече како мумија беше крут па и со наочарите :rofl:
    У 10 топ серии ми влезе на сите времиња.
    Каква фаца е неверојатно 8)
    [​IMG]
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ја смачкав првата сезона, сега ја ситнам и втората, и вчера конечно дочекав
    Ригзби и Ван Пелп да се пољубат, како тинајџерка се радував не баре јас сум у причата :tmi:
    Али сеуште ми е најјак Чо, каков ладњак е мајко моја, па и што му шпраи на Ригзби само го буцка да ја смува Грејс, кога му рече you are gonna die alone сум се превртела од смеење :rofl: :rofl: :rofl:
    Патрик ми е најфаца у свет, таа насмевката боже топим се ]:) бреј што харизма беше, не е могуќе.
    До сега не знам некоја епизода да ми била досадна или да сум ја свтрела, секоја секунда ја пијам буквално.
    Ја сменија малку најавната шпица вака е поинтересна.
    Најтупу ликови ми се Виргил, многу ми е антипатичен и овој детективов сега што го шуњаат Боско ептен ми се антипатични мажиња.
    Одлично почна втора сезона, на штрек ме држи ептен што ќе се деси со случајот до крај на сезонава дали ќе си го вратат.
     
  8. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Лелелелел, ќе ме умре серијава, се подобри се дејствијата и подобри.
    Јас с*рев дека ме нервираат Боско И Виргил, ама сега кога ги нема, ми фалат.
    Оваа новава не е толку лоша ко што се праи, али Патрик ќе ја скроти :D
    Невидено шармериште е, и дава невидена енергија на серијава.
    Али Чо што човек ќе беше, камен бре камен ладен, не ми се верува и тогаш кога мислеше Лизбон дека ќе умрат он само океј и вика :rofl:
    Али му ја сменија малку фризурата, во прва сезона му беше поцакана.
    [​IMG]

    Една од најинтересните епизоди и сцени до сега, за мене
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Морам да го споделам ова, лелелеллеле ќе се помочам од смеење :rofl: :rofl: :rofl:

    [​IMG]

    каков човек мајко моја :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Cacy, simonna.a, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  11. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    асоцијација на Мона Лиза прво шо ми дојде на памет... :lol:
    [​IMG]
    прекрасна насмевка остава без зборови... :$
     
    На UnknownLadyDi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    инаку заврши третата сезона на Менталист на МТВ1...а шестата почнува на 29 септември оваа година https://www.facebook.com/TheMentalist
    Патрик го најде Ред Џон? Во една куќа Лизбон ја чуваше Хајтауер.Патрик му ѕвонеше на мобилниот на Тереза,ама таа се јави дури кога Ван Пелт и Грег влегоа во куќата.Тогаш Лизбон рабра преку Патрик дека Грег е човекот на Ред Џон и дека таа девојката што влезе во хотелот,не сакаше да оди во соба 505 туку сакаше со јаже да се симне во соба со број 605.Но таа се фрли од балконот и умре.Да се вратам назад ...кога Лизбон дозна дека Грег Олафлин(вереникот на Ван Пелт)е човекот на Ред Џон,тој со пиштолот сакаше да ја убие Лизбон мислам и Ван Пелт беше многу изненадена.Меѓутоа кога Грег сакаше да пука,Ван Пелт го уби.Потоа Патрик пак разговараше со Лизбон која беше повредена кога Грег пукаше,да му се јави од телефонот на Грег-на последниот повик од неговиот мобилен(на тој број)и да му кажи дека Олафлин е мртов.Тереза така и направи и Патрик виде дека човекот што седеше наспроти него во кафитеријата е Ред Џон(тој што се јави кога Лизбон ѕвонеше од мобилниот на Грег).Потоа со краток разговор,па кога Ред Џон :^) си заминуваше,Џејн едноставно така тивко рече:еј,почекај...и го застрела во стомакот.Потоа дојде полиција и го уапси Патрик...
    Ама Патрик му рече од каде да знам дека си ти Ред Џон...
    Јас ја пратев 3 сезона на МТВ1 и сега Патрик го најде Ред Џон или не?
    да не не беше тој човекот шо Патрик го уби,да е Ред Џон?
     
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ^ Не прашувај туку симнувај си ја 4та сезона од пиратот или замунда и глеај ја, на Мтв којзнае дали ќе ја даваат и кога.
    Јас сум до 4та сезона, и ептен ама ептен ми се свија новиов шеф, кјути пај е :wasntme:
    Али штета и него брзо ќе го мавнат, видов на имдб :(
    Затоа мрзам кога гледам некоја серија кога е вака излезена пред сто години, знам многу работи што не треба да ги знам.
    Здравје од Септември ќе си гледам со ред и нема да имам вакви искушенија ко сега, да исчитам се што се десило понапред
     
  14. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    Среќен роденден Owain Yeoman(Ригзби)
    [​IMG]
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    4тава сезона некако послаба ми е од претходните не знам зашто.
    Па и како заврши :( ах, не ми се допадна не, баш го сакав овој агент, екстра ми беше.
    Ми изгледаше дека може да се справи со Џејн, ама ништо на крај не испадна.
    Се надевам дека 5тава ќе биде подобра, некако 4тата не ми беше ништо во спoредба со 3тата која ми беше ВРВ!
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Душава ми се наполни во епизодата кога конечно го фатија Волкер, срцево ми заигра од среќа.
    Ироник бастерд
    [​IMG]
    Пау пау, ми идеше да му ставам отров на овие стапчињава.
    Киркланд му е десната рака на Џон, конечно покажаа дека он заедно со таа од ФБИ женската му се потрчковците.

    Лорелаи предосеќам дека нема славно да заврши, дури и ме чуди како до сега не ја килна Ред Џон.
    А баш ми е бомбона, ја споредуваат со Нина Добрев, мене ми е појака од неа, башка и добра глумица е за разлика од Нинчето.
    Грејс е ептен збумбарена, прочитав дека била трудна, и познав зашто ја даваат стрикно седната на стол, да не се гледа стомакот,ама целата е поправенка, слатка ми е и вака.

    П.С
    Само мене детево ми беше крипи, језиво и на некој начин мислам дека има нешто Фиши тука, Ред Џон или?
    [​IMG]


    Сега за сега сезонава е БОМБА! Одвај ја чекам 6тата од Есен.
     
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ja изгледав, конечно ја изгледав епизодава, навистина беше фантастична и бомбастична, не ми се верува кои се не ги стави на листата.
    Прочитав пред некое време дека ќе има листа ама не ги знаев кои се и што се и не ми беше интересно да копам тогаш зашто пола не ги ни знаев.
    Што мислите кој е?
    Според мене Брет Стајлс не е, барем не ми изгледа дека е. Он е многу негативно работи ама Ред Џон не ми иде дека е.
    Киркленд ми е најсомнителен, со еден исклучок- во епизодата кога му стави инекција за да умре тој убиецот мислам дека кога отвори очи тој го праша кој си ти, а ако беше Ред Џон ќе му се обратеше поинаку. Инаку сакам да е Киркланд јас, ми ја има фацата на сериски убица и психопат, ама или ќе одат на сигурен бет со форензичарот или ќе не изненадат со Бертрам зашто тоа би било голем шок. Шерифот и бившиот агент мислам дека се најнепотребни на листата барем според мене. Само за Реј Хефер не сум сигурна, се двоумам има тој најмногу да биде сомнителен но беше толку не покажуван и не игран во серијава да мислам дека е некој што бил во кадар повеќе од него. Али сомничав е и премногу.
    Мене сомнителен и премногу ми беше Волкер, ама него го уапсија значи нема можност да е он.
    Или пак мислите дека е некој друг што не е на листата или ќе одат стрикно на еден до неа.
    Не знам што да мислам веќе.
     
  18. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Јас сум заљубена во серијава. Поточно во Патрик. :D
    Кога ќе се насмее толку се соживувам што почнувам да се топам озбилно. И препотувам и не знам, ваљда иам пеперуги у стомак???
    Го сакам поише од дечко ми. :D

    Инаку, ептен ме занима и мене кој е Ред Џон, ама ептен сум назад со серијава, така да најверојатно ќе си почекам до разврската на работите.
    Ми изгледа дека ќе почнам да се дрогирам со по 10 епизоди на ден.. заразна е.
     
    На MarcheloGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    И јас ја пратам секој ден :) Мене ми е многу интересна,на Мтв1 игра моментално, секој ден ова време ;)
     
  20. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Like an angry little princess, someone stole your tiara :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=TJhCjmH2uW8

    Мене па ми се слатки заедно.
    И мислам дека и Патрик има некои чувства, ама дека сепак не сака да покаже дека се грижи за неа и дека му е важна, поради тоа што не сака Ред Џон да и наштети. А, поради тоа што тој им е во близина на двајцата, па логично би било нели..