1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менталист (The Mentalist)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од m2m2m2, 13 октомври 2012.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Лелееее како ја оплескаа...
    [​IMG]
    [​IMG]
    Тој шупакот Ред Џон, оф мори мајко. Убаво си рече Џејн, па и јас сум разочарана. Ептен глупаво испадна.
    Мислам го упука човекот, а тој трчаше повеќе него ли Јусеин Болт со полна сила.
    [​IMG]
    Како и да е, следната епизода,
    ќе се одвива по две години од настанов. Тоа само го прочитав несакајќи.
     
  2. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    јас воопшто не сум разочарана!
    знаев дека вака ќе испадни.
    само премногу беше тоа дека Ред Џон е основач на организацијата.
     
  3. elence132

    elence132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    105
    Мене баш ми се допадна епизодата само нешто не разбрав . Ред Џон испадна испадна дека е тој човел , но кој е тој ? Некако не ми изгледаше познато , а тој и Патрик зборуваа дека и тој се наоѓал во собата со другите кога експлодираше бомбата??? Да не е тој шерифот, ама мислам дека не е , да не имам нешто испуштено ???
     
  4. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Ептен глупаво ми испадна
    тоа што долго време не можеа ни да му се приближат на Ред Џон, секогаш беше чекор пред нив, никој ништо не му можеше а сега Џејн толку лесно го среди, па тој беше уплашен како мало детенце :^) незнам, поинаква претстава имав за ликот на Ред Џон,очекував и некоја приказна позади сите убиства, поента, нешто...
     
  5. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    аа ај некој во лп нека ми каже кој е ред џон,не можам да издржам а епизодава нешто многу споро ми се спушта и плус нема да можам денес да ја гледам... :@ иначе уште оваа сезона е,така?? ;(
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Јас имам само едно нешто да кажам-


    The end.
    Уништија една перфектна серија со најдодброто сценарио и најдобрата екипа во драма-крими серија евер.
    Бруно ју аре ан асхол.
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      145,3 KB
      Прегледи:
      266
    На livert му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    јас сепак мислам дека ‘‘тој‘‘ не е Ред Џон,можеби навистина ги убил ама мислам дека на крај сепак некој друг че испадне дека е Џон :^) :?:
     
  8. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Ахх, ми мириса на уште сезони :)
     
  9. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Стварно не ми е јасно веќе каде води серијава :^)
    Ама ај ќе почекаме, можеби ќе има поента сепак :?:
     
  10. elence132

    elence132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    105
    Стварно незнам веќе што се дешава , серијава некако излезе од контекст , али ајде ќе видиме можеби ќе испадне пак нешто :)
     
  11. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.451
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Јас кога почна серијата...наслов Менталист нели? :wasntme:
    Јас појма немав шо значи сега то менталист..гледам епизодите и не гледам ништо ментален човек така не ми изгледаше Патрик...си велам оти менталист се вика серијата? :?:
    Прашвам после дома шо значи то менталист,некој шо е ментален во глата,мрднат човек,така нешто? :^)
    Се смеат дома ми велат..а бре Симона,шо ќе те правиме вака будаличка? :rofl:
     
  12. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
    Ја гледав се до епизодата кога го открија Ред Џон, и тоа беше најлошата епизода од почетокот на серијата, ever. Катастрофа. На таков маркантен лик му дадоа таков беден reveal, а сите очекувавме многу повеќе.
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да ја почнам серијава, но никако време да најдам. Некој можи на кратко да ми кажи за што се работи за да знам што да правам? (неќам да читам поради споилери, ги мразам, лолз)
     
  14. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    да кажеме дека мисијата му е скоро завршена ... но да кажеме и дека сега со ФБИ има по одврзани раце и ке може да раб на дешифрирање... не ми е јасно зош се занимаваме со кружи киша подред ... а не оди директ... Ванпал и маж и нели можеа да ги земат за ФБи неферијалнии се ..
    ја чекам новата еп .
    да видам кој почна да ги убива или да се заканува за убиствоо
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Леле колку ме нервира онаа нована од фби, толку ми е бледа некако, грдичка е, нема ништо посебно околу неа. Баш на време ќе ја откажат. И Џејн некако го нема шармот,
    како да се изгуби по смртта на РЏ.
    Не мислев дека ќе ми стане досадна, ама ете, стана досадна.
     
  16. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Се супер во серијава само ете тоа со Ред Џон ептен глупо го направија некако бе... И Патрик не е тој што беше... Најепик е во прва сезона...искулирано бате, заебанции..а сега се поретко и поретко... ама штом сум почнал одам дури оди и серијата
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас изгледав една-две епизоди после епизодата кога го открија Ред Џон и толку.
    Се изгуби дражот после таквото глупо откритие.
    Сега од време на време читам на фб најави за епизодите, се надевам дека навистина тој Ред Џон бил лажен, исто како во третата сезона, па да ги догледам епизодите инаку вака немам намера да ја довршам серијата.

    Затоа нејќам серии, и Модерн Фемили така ја расипуваат сега петтата сезона, од толку епизоди дали две-три ми беа интересни, а претходните сезони беа закон.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  18. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.451
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Не верував дека ќе продолжат со сезониве на Менталист ама ете забележав ќе давале нова сезона на МТВ1..која сезона ќе ја даваат? :?:
     
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Првите 2 епизоди после убиството на Ред Џон ми беа бесмислени. Ама се повратија, барем за мене успеаа :) Сега ми се симнува 18тата епизода. Не се откажувам од серијата, после првата сезона со таков елан не сум гледала никоја серија до сега. Се надевам ќе ја продолжат, со толку малку епизоди плитка ќе ми остане приказната со ФБИ. А се надевам и дека нема да ја уништат.
    За убиството на Ред Џон прво бев разочарана малку, ама после сфатив. Сите психопати се слабаци, извади ги малку од колосек и ќе ги натераш да цвилат како бебиња. Плус, да сфати некој што се замислувал како Бог дека му дошол крајот... Мислам дека баш така би реагирал, а не како што ни продаваат американските филмови, дека сите секогаш се јаки.
     
  20. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Тотлно непотребна сезона, или барем епизодите после откривањето на Ред Џон-непотребни, без поента...
    Ми ја упропастија серијата тотално :^) Има некој информација дали ова е крај на серијата или само на сезонава?
    Џејн и Лисбон |( Никако не ми одговараат и немаше потреба вака одненадеж да ги спојат можеа барем во теков на серијава малку по малку да навестуваат, како во Касл на пример. Значи последниве епизоди досада жива, поента никаква. Глупости.
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.