1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менталист (The Mentalist)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од m2m2m2, 13 октомври 2012.

  1. BV87

    BV87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    81
    Ке има и седма сезона, само искрено не знам зошто воопшто ја обновиле. Оваа сезона беше беше вишок а камо ли наредната
    ваљда ќе се фокуира на врската измеѓу Џејн и Лисбон, од крими серија ќе биде драма
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Ооооооо, се стопив јас. Не беше баш добро изведена романсава меѓу Џејн и Лисбон, ама пак кога ги видов некако ми се срцки. Башка Џејн и Лисбон се. Кој ќе чека сега, баш сакам да видам како ќе се одвиваат работите.
     
  3. 41319

    41319 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Мене баш ме бендиса последнава епизода, ито појче од та од Касл. Не е баш за споредување, и ликојте се различни, и приказната, ама не знам, по adorable ми беа Џејн и Лисбон.

    [​IMG] [​IMG]
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Мене ми е многу интересна серијава, ја гледам на мтв и на обн. Фатив една епизода на ртл каде што џејн среќава еден човек во трговски центар, во кафуле, кој се кажува како ред џон и џејн го убива, и нормално иде полиција од сегде...да не знае некој која епизода и која сезона е ова?
     
  5. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Седмата сезона и официјално е потврдена дека е последна и истата ќе почне да се прикажува на 30ти ноември, ќе има 13 епизоди и ќе заврши догодина :)
     
  7. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Страшно ме влече криминалистичка психологија. Ја обожавам серијава. Ама престанав да ја гледам по 2 сезони. Ова баш ме изненадува романсава помеѓу Џејн и Лисбон, некако многу неочекувано, никогаш не би помислила. Има ли негде каде можеш да гледаш без да треба симнување на сезониве?
     
  8. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Cadid и јас како тебе како некој манијак сум за ваков тип на серии :D Серијава ја обожавам најмногу поради ликот на Џејн,сите сезони до сега ги имам изгледано и не би сакала да заврши ...Инаку ја даваа едно време на мтв ама сега веќе не,дали ја има некаде да ја гледаш без симнување не сум запознаена,јас си ги симнувам од http://thepiratebay.se/ :)
     
    На Candid му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 41319

    41319 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    го чекам промото ко нова година.. :P
     
  10. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    [​IMG]
    Едвај чекам :clap:
     
    На s.T.e.F.i, 41319 и MaggieTatum им се допаѓа ова.
  11. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Излезе промото!!! :D^_^

    Од ова малку што го покажаа, изгледа повеќе ќе се стремат кон романса и комедија, па и можам да кажам како некој што не е фан на романси, доста ми беше од плачење и нервирање :lol: Немам коментирано на темава ама серијава ми е една од омилените, ликовите сите се/беа премногу интересни и едвај чекам пак да ја гледам, уште 3 (кај нас 4) дена!! ^_^
     
  12. s.T.e.F.i

    s.T.e.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    2.842
    Пол:
    Женски
    Ако не сакате да ја чекате како мене повелете ја има тука за тие што ја данлоадираат http://thepiratebay.se/torrent/11583309/The_Mentalist_S07E01_HDTV_x264-LOL_[eztv]/
    затоа што во Канада ја давале порано т.е вчера вечер така да ја има на интернет
    Еве и за тие онлине што гледаат http://www.free-tv-video-online.me/internet/the_mentalist/season_7.html
    :D8);)
     
    На MaggieTatum и stefi23m им се допаѓа ова.
  13. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    ја обожувам :P да можев да гледам на лап топ ќе си ја симнев, али просто како фобија да имам хаха
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Почетокот на првата епизода, потсетувањето на приказната и моментите помеѓу Џејн и Лисбон изгледаше како да сме гледале романтична серија, не крими.:lol:
    Излезена е и втората епизода веќе kickass, јас си ја симнав сега и ќе ја изгледам, не ми се чека ич.
     
  15. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    таманка ја даваат од минатата недела на мтв 4та сезона, јееее :D8)
     
  16. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    а колку вкупно сезони се за Менталист?
    7 или грешам?
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Да, седмата е последна, во тек е, ќе има 13 епизоди. Што не е фер, ептен ќе ми фали серијава.
    Излезена е и третата епизода на торент.:)
     
  18. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Оф леле..прејака серија...штета шо ќе заврши:(
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Интересни се епизодиве. Се ближи крајот.:( Ама не знам, млитава ми е врскава меѓу Џејн и Лисбон, онака, меееххх, подобро можеби ќе беше да не ги споеја. Џејн има доста пропатено, изгледа како се да остави зад себе, ама некако не ми е баш веројатно. И почнаа да зборат за правење нешто друго, може да завршат на некој остров, среќно и засекогаш. Ќе видиме.
     
  20. 41319

    41319 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Кефој бев цела на крајо од 6та сезона, прва бев за двајцава да заврша заедно и се' ама некако не успева да ми задржа внимание ова сезона, шо знам, можи очекував нешто појче.. Криво ми е шо е вака, а уште неколку епизоди има, че ги изгледам ради реда, ама баш meh ми е сезонава...