1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менување на лозинка, корисничко име и сл.

Дискусија во 'За форумот' започната од Angiie, 18 јануари 2011.

 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Еј девојки, ми треба помош, никако не можам да дојдам до страната каде што (би требало) да се промени лозинката, корисничкото име или да се реактивира корисникот.
  Ве молам за помош!
  Фала, однапред :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Корисничкото име не можеш да го смениш, пишува во правилата на форумот прочитај ги, а лозинката се менува во контролен панел.
   
 3. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Фала многу! :)
  A Account може да се избрише или деактивира?
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.508
  Пол:
  Женски
  Не може. Може само профилот да не се отвара повеќе и толку.
   
 5. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Ок. Фала :)
   
 6. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  хахахаах знам дека ќе звучам глупо но прееска си ја сменив лозинката и сега не ми текнува која е :/
  а не се изгасив од кога ја сменив....што да правам???? :( :tmi:
   
 7. lejdiii

  lejdiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  епа кога ке се ислкчиш и кога ке сакаш да се вклучиш ке одиш во заборавена лозинка и тие ке ти ја пратат на порака во мснто
   
  На pumpkin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Штета што не се менува корисничкото име. :worried:
  Иако скроз оправдано е тоа правило. :!:
  Ама, јас кога го избрав името-не го знаев тоа. :$
  Мака ми е што немам 23год., а името одма ми асоцира на 23годишна. :?:
  И тоа грл :lol: , како времето на мирц кога се пишувавме. :rofl:
   
 9. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  Не знаев на која друга тема да го поставам прашањево, мислам дека овде е поприкладно. Зошто на некои корисници не им ги пишува годините кога им го разгледуваш профилот? Постои и таква опција?
   
 10. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Контролен панел>Профил>Роденден
  и си го ставаш само денот и месецот а кај шо е година да ти биде празно, како на првата слика :)
   
  На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Може да не се впишани, па затоа и да ги нема на профилот :)
   
  На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
 12. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  Ах, значи така, требало тие цртичките да се изберат наместо датум, не ги имав приметено досега.
  Добро и онака не планирам да менувам ништо, само не ми беше јасно како кај некои корисници може.
  Фала на одговор.
   
  На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jance

  jance Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  81
  Ej ckart,zaso da nemoze i imeto da se smeni,ali so lozinkata tesko mi ide,nesaka ,kako da ne prifaka
   
 14. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Корисничкото име не може да се смени, за да не предизвика забуна кај другите членови. ама ти за секој случај пиши кај некој од администраторите, не би требало да има проблем бидејќи си нова.

  Инаку и јас си го хејтам јузернејмот... од брзање да не останам незачленета се испецкав. Хауевер не е битно. :)
   
 15. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  20.811
  Пол:
  Женски
  Јас кога го правев пишав Lackygirl и отпосле гледам, што сум направила :lol: требаше Luckygirl, грешка во чекори :lol: али тоа е што да се прави за една буква згрешена :?: сепак се разбира :rofl:
   
 16. jance

  jance Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  81
  Akako da znam koj se administartori i kako ga gi najdam,epten mi e ckar,ne deka ke se znae kako se vikam,nego sakam nekoe stosno ime!
   
 17. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Корисничките имиња на администраторите се во розова боја. На линкот подоле ти пишува кои се администратори, најдобро е да и пишеш или на Билката или на Михајло. :)
  administrators-g5.html
   
 18. butterfly.fly

  butterfly.fly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  26
  :) јас сакам да прашам како да си ставам сликичка на потписот,гледам сите имате,пробував но не успеав да се снајдам..
   
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  На сликичката што сакаш да ја ставиш копирај го линкот и потоа кај местото за потпис прво стави го кодот [​IMG] и готово. Се надевам дека ме разбра. :)
   
  На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Кога си ја менуваме лозинката,треба да ни стаста имеил на мсн,да потврдиме,па тек тогаш ќе ни се смени,или пак може и без потврдување на имеилот како што е за регистрирање,да се промени лозинката ?