1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менување на модата од 50тите до денес

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Kate505, 7 септември 2015.

 1. Kate505

  Kate505 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Модата од 50тите до денес се менувала многу, но сепак има некои парчиња облека кои се вракјаат повторно во мода, кое е вашето размислување дали ги цените старите модни стилови и дали знаете да ги разликувате во која година што се носело, каков бил начинот на шминкање и сл. :D
   
 2. Ana Chio

  Ana Chio Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Па јас мислам дека старите модни трендови се оние денес , според таа основа се воддат до ден денес со некој додаток плус минус . Фаворити ми се највеке 90тите и 50тите мислам и да воглавно ги разликувам кој од која деценија е .
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.328
  Допаѓања:
  58.261
  Пол:
  Женски
  Денес има некои модели од минатите години кои се носат, на пример овие
  [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Ana Chio му/ѝ се допаѓа ова.