1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мерием (Meryem) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 18 јануари 2019.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.695
  Допаѓања:
  145.748
  Пол:
  Женски
  Крими љубовна серија, како за турски стандард ептен ми се засвиѓа како е направена. Нешто помодерно и убаво спрема тие другите серии. Ја загледав, ми привлече внимание, сакам серии со криминал. :D Ја гледа ли некој друг, да дискутираме? :)

  Кратка содржина (преземено од нет):
  Мерием – убава, наивна и грижлива девојка која работи во една пекара заедно со својот татко. Во врска е со Октај, студент по правни науки, и сонува еден ден да се омажи за него.
  Таа е подготвена на сѐ за неговата љубов, дури и финансиски му помага и спремна да го жртвува и сопствениот живот. Но, кога Октај станува обвинител, почнува работите да ги гледа од друга страна. Желбата за моќ и пари му го заслепиле умот, па затоа сака да раскине со Мерием сметајќи дека таа е обична и сиромашна девојка. Еден ден, возејќи се во кола, Октај ќе згази една девојка, но поради силниот дожд Мерием не успева да види што се случило и ќе поверува на лагата на Октај дека удриле само дузина буриња. Девојката умира, а вината за несреќата ја превзема Мерием со цел да не му прави проблем на Октај во кариерата.
  Мисли дека притворот брзо ќе заврши и дека ќе се докаже невиноста благодарение на Октај како обвинител во кој безрезервно верува. Каменот ѝ се удира в глава кога доаѓа денот на пресудата и самиот Октај ѝ ја изрекува драконската казна – 8 години затвор. На тој начин тој се ослободува од злосторот кој го направи и од девојката која му пречеше во намерата да стане влијателен врховен судија, но на тој начин ја смести невината Мерием зад решетки, недолжна да одговара за нешто што не сторила.
  Неговата, и желбата на богатата фамилија е да ја уништат Мерием, но… неочекувана љубов ќе го замагли срцето на Саваш. Љубовта кон Мерием ќе стане посилна од желбата за одмазда и ќе биде единствен начин за спас на невината затвореничка.
   
  На Dora18, BlackMistery, Elinora и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Машки
  Ја гледам, само Мерјем ми беше малку глупа, сега се опамети
   
  На Rama, Ники. и Poppins им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.454
  Допаѓања:
  20.857
  Пол:
  Женски
  Ја следам и јас серијава.
  Интересна ми е.Ама секоја епизода ми обелува по едно влакно ради Мерием.Многу наивна ја направија.
  Гледав спојлерчиња на youtube и убаво ќе се развива серијата понатаму.Ќе се опамети.
  Октај и Дерин страшно ме нервираат.Такви особењаци немам видено :puke: ми доаѓа преку ТВ да им ја плеснам една :@
   
  На Елена и Моника, Dora18, Elinora и 7 други им се допаѓа ова.
 4. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  43.046
  Пол:
  Женски
  Не сум по турските серии, ама оваа ме привлече.
  Има неколку години како не сум гледала некоја турска серија.
  Мерјем и Саваш се ми многу убав пар :inlove:
  И мене ме нервираше што Мерјем беше многу слепа,ама сега почнува полека да се опаметува.
   
  На Елена и Моника, Dora18, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.695
  Допаѓања:
  145.748
  Пол:
  Женски
  Добро е, мислев единствена сум што по толку време загледав турска серија. :D

  И мене ме нервира тоа Мерием колку е наивна, а Саваш ми е преубав. Навистина убав филмски пар се. :)
  Октај, одвратен ептен и како лик општо, едвај чекам да се открие каков криминалец е.
  Ѕирнав и јас спојлери, серијава е убав приказ на криминали и моќта на парите во денешниов 21 век.
  Едвај чекам Мерием и Саваш да се заедно. :D
   
  На Елена и Моника, Little Star 12, BlackMistery и 10 други им се допаѓа ова.
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  43.046
  Пол:
  Женски
  Јас зирнав на јутјуп, на некои други страни се што ќе се случува во серијата. Не можам во неизвесност да бидам :D.
  Ама колку ќе пропатат од тај Октај, до крајот на серијата ќе ги мачи Мерјем и Саваш.
  Ќе ја уценува Мерјем да се тргне од Саваш или ќе го убие.
  Ќе го бутне нејзиниот татко во базент и тој ќе умре тогаш колку жално ќе биде;(.
  Јас да бев Мерјем веднаш ќе ја кажев вистината, немаше воопшто да го штитам тој никаквец.
   
  На Ivan4e04, Rama, La.loca и 7 други им се допаѓа ова.
 7. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  6.423
  Пол:
  Женски
  Ја загледав и јас,поинаква ми е некако.А и овој Саваш убав некако за гледање :).И терминот ми одговара таман пред спиење.
   
  На Rama, La.loca, Ники. и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.232
  Допаѓања:
  4.921
  Пол:
  Женски
  #И јас ја гледам од старт , мн ми се засвиѓа сериава , па и овој Саваш :whew: љуби га мајка :inlove::rofl:
  Мерием малце одпоеќе а затупи , реалноста у фаца а плеска првите епизоди и пак по октај трча , ама веќе се опорави , синоќешната епизода ми беше врв па коа се разлетаа тоа парите :ninja:

  И јас ѕиркав сполјери унапред 8-| ми се свиѓа како ќе напредува серијава :mm: тоа уште поеќе ме навлекува да а следам ..
   
  На Елена и Моника, Rama, La.loca и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  6.401
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав и многу ме држеше во неизвесност па морав да ѕирнам на yt,
  битно видов во последната епизода дека Мерием и Саваш ќе имаат бебе. :)
   
  На Rama, La.loca, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Џеки

  Џеки Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2018
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Ја гледам серијата.Поточно Саваш го гледам :rofl: :inlove: :l: :l:
   
  На Little Star 12, cavalli, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.260
  Пол:
  Женски
  Хахахахах исти сме. :inlove: :lol:
  Али како ме нервира Октај..како што рече @Feminka22 ми иде преку ТВ да му залепам една :bandit:
   
  На Rama и Џеки им се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.754
  Допаѓања:
  71.357
  Пол:
  Женски
  Мене многу ме нервираат Октај и Дерин.Одвратни ликови се ! :puke:
   
  На Rama и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 13. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  998
  Допаѓања:
  13.534
  Пол:
  Женски
  Во суштина не гледам турски серии,ама содржината ми го привлече вниманието.Можеби и ќе погледнам некоја епизода,ама на турски,не синхронизирано :D Ако ми се допадне ќе ја изгледам цела :angel:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.547
  Допаѓања:
  48.055
  Пол:
  Женски
  Ух Саваш ми е преубав,само ме нервира со тие усните силиконски,ко на жена ги направил заедно со Ѓучлу:D:D:D
  Серијата ми е добра засега,и мене ме нервира Мерием колку е глупава...а и глумицата не ми е нешто вау,само што има многу убави очи...
  Октај и Дерин понатаму ќе станат тешки психопати,гледав што ќе биде натаму...а и Дерин е ужасна,требало да најдат поубава глумица на толку фалење дека е убава жена|(
   
  На cresa-jagoda, Ники., SeaMermaid и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. BlackSwan22

  BlackSwan22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам серијата од старт ми се допаѓа сега за сега ќе видеме каква ќе биде понатака.:D
  Саваш ми е преубав :inlove: ,Мерјем и таа исто преубави се.
  Дали некој знае дали Мерјем ќе ја каже вистината ?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.695
  Допаѓања:
  145.748
  Пол:
  Женски
  Па, сигурно со тек на време, полека се опаметува ете. :D
   
  На Rama, cresa-jagoda и BlackSwan22 им се допаѓа ова.
 17. BlackMistery

  BlackMistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  825
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав,стварно убава серија е,само неможам да чекам на Сител толку кратко,па на турски со српски превод продолжив да гледам. :)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Dali ja ima na youtube so srbski prevod?
   
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Машки
  na balkanje, serije online, natabanu
   
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  43.046
  Пол:
  Женски
  Ќе ја каже, но ќе има време до тогаш .
   
  На Rama и BlackSwan22 им се допаѓа ова.