Мерием (Meryem) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 18 јануари 2019.

 1. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  32.383
  Пол:
  Женски
  Не е Дерин убиецот, но дел е и она виновна што ја остави Севинч.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. agnes

  agnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Како ќе се спади овој токмаков октај
   
 3. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  2.323
  не знам за која тема е прашањето.
  порано сите филмови ги гледав на www.soprevod.
  Зошто сега страницата не се отвара?
   
 4. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  5.720
  Пол:
  Женски
  Зарем ќе се спаси? Нели умре?
   
 5. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.352
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  Не мртов , го однесоа некаде , дерин испланира , мислам кратко време ќе го кријат па пак ќе се појави како од шума излезен со косиште со брада , ќе ги малтретира многу до крај
   
  На supergirlmb му/ѝ се допаѓа ова.
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  32.383
  Пол:
  Женски
  Што се случи со Берк?
   
 7. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  5.720
  Пол:
  Женски
  Значи оваа Дерин бетер од обвинителов испадна
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.046
  Допаѓања:
  102.376
  Пол:
  Женски
  Серијата како пројде време веќе не ми е ништо посебно...
   
 9. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  На почеток ми беше интересна, веќе не. Се Октај во прашање никако да се ослободат од него. Се некои игри се играат. Глупава ми стана.
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Машки
  Всушност на почетокот беше патетична и досадна, сега се најјаките епизоди :D
   
 11. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  5.720
  Пол:
  Женски
  Ke se spasi Selma?
   
 12. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  710
  Да, ќе оде во Германија на лекување. Нема да се појавува веќе во серијата
   
 13. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.352
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  серијава при крај да не е :^)
   
 14. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  5.720
  Пол:
  Женски
  ISto ke rasuvav,Izgleda e
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.046
  Допаѓања:
  102.376
  Пол:
  Женски
  Да, уште 1-2 турски епизоди има, кај нас до петок-сабота сигурно ќе ја влечат :D
   
 16. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  710
  До понеделник, вторник ќе ја влечат кај нас
   
 17. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Машки
  Саб-Нед ќе биде последната
  На нејзино место најавуваат нова - Наследници (No 309) со Фериде и Караман од Зет домазет