1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Месечарење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од andzella, 12 мај 2010.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Ми се случило само еднаш, кога бев мала...
    Сонував дека одам по некоја шума, па после стигнав во таа куќата направена од слатки...
    И си седам, вештерката не ја гледав толку, и не ми беше важно, јас зјапав во слатките што беа пред мене...
    И толку. -.-
    Се будам во креветот на моите родители. И си велам-како стигнав јас тука? :^) После мајка ми ми рече дека сум дошла и сум рекла дека сум имала лош сон... Е лошо ќе завршеше, да продолжеше сонот. :D
     
  2. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Два пати ми се има случено, и тоа среќа имав публика за шоуто иначе не ќе знаев :D , а за една од моите егзебиции и не знам дал сонував или стварно сум шеткала, ....е важно прошетав во пижами околу зградата во студентски :P сон - јаве шта те брига. Никој битен не ме видел штом никој не ме прашал.
    Ми се деси во прва година на факултет, од премор ваљда првиот пат сонувам јадеме со цимерката и ми вели дај една крпа.
    И јас си станувам од масата се фино си тргнума кон шкафчето во собата и клекнувам да земам и слушам - жебетинко, што праЕш?
    И отварам очи, црна темница. Не е дење ко што сонував, нема маса поставена со јадење. Цимерката поспана со разбушавена коса, јас по пижамчињата со срценца клечам на среде соба :worried:
    Вториот пат сум се мислела да тргнам да прошетам, ама ич не ми текнува за каде, важно си станав пошто ме чекаа од друштвово ќе се излегува некаде и одам во ходник од шкаф земам блуза, пошто по пижами не се оди, нееее, :shake: јок ! И соблекувам пижамата, бутам рацете и главата во блузата и па истиот глас - кај ќе одеш воа време? :wasntme:
    Темница пак, по ѓаволите.
    И ништо си легнав во кревет. Се газевме од смеење после тоа. Бог знае колку само се исплашила девојката и колку муабети од неа излегле за мене :worried: љубеше да муабети :D
    Човек на раат да не може да си сонува што си сака. Ма ајде бе! |(
     
  3. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    јас обично зборувам во сон, а за месечарење не месечарам...Имам другарка која месечари од прилично малечка...замислете какви се не ствари има правено...има паднато над двојот 4 месечен(тогаш)брат, има сакано во сонот да се обесе, има одено по работ на терасата....страшна работа.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Фала богу јас не месечам :) не ни ми треба :Р
     
  5. Lola.pink.bauer

    Lola.pink.bauer Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Јас месечарам и зборувам во сон :(
    Многу пати ми се има случено да месечарам , да се будам во различни соби од куќата :D
     
  6. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    И месечарам и зборувам во сон... И најчесто имам кошмари, спиењето ми е најлошиот период :sweat:
     
  7. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Kако помала многу често имам месечарено, така кажуваат моите. Сум знаела да станам и да шетам низ соба, знам еднаш татко ми ми има кажено сум станала и кажувала азбуката :D :D
    Сега, во последните неколку години ми се има случено околу 5/6 пати.. каде Охрид пред 1/2 години, со другарки в стан ко шо сум спиела сум станала и нешто кренела рака (ваљда како на журка) и сум барала цигари.. :D :D :D
     
  8. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Си легнувам јас еднаш во мојот скромен дом,имав некои12 години.
    Станувам утрото-не можам да си поверувам на сопствените очи!
    Спалната соба на тетка ми!
    Ја прашувам што се десило,кога сум дошла,таа ми вика сум легнала кај неа-кај неа сум станала.
    А јас 300% знам дека легнав дома...А од кај мене до кај неа 3 км пат и 2.5 воздушно...Па сеа... :?:
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    јас зборувам во сон :P :P :P но не месечарам
     
  10. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Кога сум била помала му се случувало од горниот кат да се префрлам во долниот и таму да спијам но сега немам никаков проблем :)
     
  11. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    Хахаа арно ти, ами ко че сум на екскурзија, страв мие јас да не направам глупост :D
    Еднаш ако не ме запреше мајка ми, сред распуст на училиште че заминев хххх
     
  12. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Кога бев помала, ај да беше еднаш да сум месечарела... 3-4ри пати :) Заспиј кај мене в кревет, најди се кај мајка ми и татко ми, ме собрале кај нив да не се шетам :) а исто така и сум си бањарела в сон. Среќа, сега ни тоа ни тоа не го правам :)

    Ај да опишам едно месечарење: брат ми в сон ми викал ај Литл купи ми чоколада појди, јас сигурно сум му викала не, не можам сега, ова она, и ме изнервирал в сон и сум станала. Сум викала лелее колку си досаден, кај најде сега да одам по чоколада, и сум си ги облекла патичињата, клучот на врата да отворам, а моите цело време ме гледале што правам и кога сум се фатила за врата, ме зеле и ме легнале кај нив. Сабајлето кога се разбудив, прашав што барам овде? :o и кога ми кажаа... :lol: им реков што не ме оставивте да видите дали ке сум излегла :) но им било страв да не се искршам по скали :)
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Месечарев кога бев помала, баш моите пред некој ден ми зборуваа за тоа. Навечер сум шетала низ станот, дури и сум се обидела да излезам на тераса, да отворам врата, ама за среќа моите ме спречиле. За среќа веќе не месечарам, ама ми се случува да зборувам некои глупости во сон.
     
  14. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    :o :o :o
    И не откри како си отишла кај тетка ти?
     
  15. Tedi16

    Tedi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    54
    Кога бев мала месечарев и секогаш станував и одев кај мајка ми и татко ми во спална и таму си легнував. А зборење во сон многу пати :D
     
  16. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Порано месечарев, станував навечер и се селев од една во друга соба. Па еднаш знам ја зедов прекривката, ја оставив во ходник и си се вратив да спијам. А тогаш спијав со мама и тато, па некого сум морала да прескокнам... :!:
    А за зборување и сега зборувам...мумлам нешто, ретко се разбира што велам, ама битно нешто си кажувам!!
     
  17. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Како помала сум имала некои вакви слични искуства, сега дали станува збор конкретно за месечарење или нешто друго искрено незнам :rofl:
     
  18. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Месечарев како помала...бар така ми кажуваа сум станувала преку ноќ и сум седела на скалите на терасата и сум отварала фрижидер :D Нема веќе се надевам.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  19. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42

    ахахахахах лол. се пресмеав. инаку бато месечареше. мене страв ми е од месечари.. ќе се избезумам некој да ми стане и да ми стои така аууу се ежам.

    п.с. Месечарите имале мн добра рамнотежа во таа фаза.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас порано сум месечарела сега не и се надевам дека нема ама еднаш у месечарење сум отишла у кујна а мајка ми таму сум ја молела да не ме носи у Австралија :fubar:
    после утредента која црна австралија :?: :)