1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Месечева (лунарна) диета

Дискусија во 'Диети' започната од bilkata, 24 февруари 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.677
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Е баш ми се свиѓа ова. Можда и ќе пробам. Не дека имам проблеми со килограмите, туку ете така чисто од љубопитство. И за детоксикација секако.
   
 3. Curkoska

  Curkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Mi se dopaga ova , bidejki mislam deka ovde mozime poopsirno da razgovarame na ovaa tema ...jas 22ri izgubiv samo 1.5kg ali sepak e dobro i toa e rezultat :)
   
 4. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Ќе пробам ;) Ако има некој искуство нека пишува

  Поздрав
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  А тоа 1.5 кг за еден ден???? Или како? :?
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.513
  И мене ме интересира... :!:
   
 7. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  За еден ден се ослабнува од 1-3 кг ;)
  Ajde ke ja drzemene na 28
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.513
  Ќе пробам! (ако не заборавам!) Чувајте ја темава активна да се присетам ;) :mrgreen:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Абе ќе ја држиме за држење, ама бре тоа многу е 1 до 3 кг за еден ден :o :o :o Ќе се изразболиме бре луѓе, не е здраво. Нормално е 1 кг неделно, а не дневно :?
   
 10. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  Jas planiram da ja probam dietata na 28mi no me interesira dali dietata pocnuva od 17:38h i trae do drugiot den toa isto vreme,i dali moze dase jade pred 17h pre nego sto se pocne so dietata.neka mi pise nekoj ,fala vi mnogu odnapred.
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  ДЕТАЛИ ЗА ДИЕТАТА

  Месечевата диета е течна диета. Треба да ја започнете кога Месечината навлегува во определена фаза и да ја завршите 24 часа подоцна.

  Вака вика на странава. Па највероватно така и е :)
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.171
  Допаѓања:
  194.232
  Пол:
  Женски


  Може да се јаде... ама не да претераш со јадење... инаку џабе ти е и диета и се...
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.513
  Хипице! Шо имаш ти да ослабниш? Ќе се караме! ;)
  Јас ќе ја држам ама не верувам дека ќе изгубам 1 кг. Ни 500 грама!
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  :D :D Кјуриосити ис мај миддл нејм :D
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.171
  Допаѓања:
  194.232
  Пол:
  Женски
  А бе ќе изгубиш барем кило, сигурно... ама тоа течност ќе биде, и ништо повеќе... важно е да ги следиш правилата, да ја намалиш количината кога месечината расте... пак треба да контролираш колку јадеш и да вежбаш, плус еден течен ден, и само така ќе ослабнеш... инаку ич нема ефект, дури и се поправаат луѓето...
   
 16. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  Може да се јаде... ама не да претераш со јадење... инаку џабе ти е и диета и се...[/quote]
  vi blagodaram ,sekako deka nema da preteram :) samo sakav da znam dali nesto moze dase kasne pre nego sto se zapocne so dietata,oti dietata pocnuva popladne u 5 ,znaci nautro moze dasi kasnam nesto lesnicko :))))) fala ..pozz
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.671
  Допаѓања:
  140.325
  Да,да ...секако дека е супер...
  Прво ќе се изнапиете вода ко кретени,муабетов леле колку сум жеден,леле колку бев жеден ...и...благодарение на тоа ќе одите во тоалет во еден час по три пати...барем мене тоа ми се случуваше,за да на крај се измерам и видам 2 и пол кила помалце...наредниот ден се мерам...хоооп две и пол кила поише...Сад га видиш,сад га не видиш,циркус диета!
   
  На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  xeeexe vredi dase proba toj cirkus i na svoja koza:)
   
 19. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Ovaa dieta e stara i mnogu poznata-ne sekoj moze da izdrzi zaradi okolinata koja postojano te potsetuva kolku e vkusen svetot:))) Jas sum ja drzela-sekogas imam bubacki vo glava deka imam 2-3 kg plus-pa ovaa dieta e najdobra za tie sporni 2-5 kg. Bukvalno treba da ne se prekrsi tie 24 casa-samo voda, caj nezasladen, i SAMO sokovi prirodno iscedeni od svezo ovosje i zelencuk i TOLKU! Nisto drugo! Mene mi se sluci posledniot pat da me boli uzaaasnoooo glava toj den, ama pak ke ja probam, nisto ne moze loso da mu se sluci na organizmot, a samo ubavo. Ve ohrabruvam site da ja probate!

  PS-vo nedela, na 28mi e dosta lesno da se izdrzi-zapocnuva vo 17:38 a dotogas mozete da jadete, i se drzi do drugiot den do 17:38h a posle mozete pak da jadete.

  A za vrakanjeto na kilogramite-se razbira deka se vrakaat, ama se namaluva apetitot i plus ja drzis ednas nedelno, efektot e zabelezitelen ako ja drzis na godisno nivo.
   
 20. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
  Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.