Месечева (лунарна) диета

Дискусија во 'Диети' започната од bilkata, 24 февруари 2010.

 1. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  29
  Диетата сигурно вреди да се проба. Дури и да не изгубам 2 кг сепак малку ќе си го прочистам организмот од глупостите што ги јадам секој ден.

  Плус ќе пијам и повеќе течности - нешто што воопшто не го практикувам.

  Ќе ве дружам недела :)
   
 2. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Ајдее .. Уште малце
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.173
  Допаѓања:
  39.985
  huhuhhu :D ja izdrzav do sea eve creva krkorat ne mozam da spijam pa ke vidime do 17 i 38 ima jos mng:) se nadevam pomaga kako so vikaat :geek:
   
 4. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  29
  Има гладни? Јас досега издржвам некако. Добро ќе беше да можев да преспијам ама нема како. Поздрав до сите што гладуваат денес и се надевам дека ќе видиме резултати :)
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.173
  Допаѓања:
  39.985
  HAHAAHAH ne da imaaaaaaa:D ne se prasua kolku sme gladniii....ama ajde MORAME DA IZDRZIME NELI:)
   
 6. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Имаме уште само малку-мене не ми е многу тешко, на работа сум и не мислам на храна:)
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.173
  Допаѓања:
  39.985
  me interesira 2 saati pred da pocne lunarnoto vreme jas jadev...okolu 4 mislam bese...nema vrska neli?treba da se sopre zimanje na hrana posle 17 i 38??
   
 8. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Да, едноставно не јадеш од 17:38ч. Затоа денес е еден од полесните денови:) Претходниот пат диетата почнуваше после полноќ што значи времето за нејадење се пролонгира...
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.173
  Допаѓања:
  39.985
  е да и јас баш приметив на тоа некои денови е тешко да се биде на оваа диета ама како и да е мора да бидеме упорни нели инаку фала и со среќа со диетава :mrgreen:
   
 10. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Среќно на сите! Сепак, оваа диета е за исфрлање на токсини и течности, не е за топење на масти-значи дека не може да има некој револуционерен резултат... Сепак, дава сатисфакција и амбиција за останатите денови да се продолжи со поздрава исхрана...
   
 11. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  uste malku ostana :))jas davi kazam iskreno i nesum bas tolku gladna,ama i ne piev voda mnogu za ovie 24 h.moze dase kaze deka drzev dieta na vozduh :)najtesko mi padna samo sto vcera na izleguvanje site piea alkohol ,a jas vodicka cel vecer :)
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.173
  Допаѓања:
  39.985
  и јас успеав,ама заразлика од тебе ептен сум гладна BROJAM SEKUNDI е работава :lol:
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Јас не ја држев, иако реков. :lol:

  Туку, ајде девојки кажете резултати :P
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  И јас не ја држев. Ќе ја држам на млада месечина, пошо вика тогаш да се држи (ако планираш еднаш месечно).

  И ајде, и јас чекам да кажете. ;)
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Eпа Хипице така ќе напрам :mrgreen:

  15.03.2010 – 22:01 – млада Месечина
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  Абе ние ќе прајме шо ќе прајме, ама овие шо веќе ја пробаа ги нема да кажат. Да не се фрлиле на јадење? :lol:
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.173
  Допаѓања:
  39.985
  епа 2кг вагата вели :D ама да не е зашто цревата се гладни :?: како и да е убаво се осеќам прочистено порбајте на 7ми јас пак ке бидам на диетава :P
   
 18. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Со оваа диета се исфрлаат токсините ,а килограмите горе, доле ми останаа исти и ако не се фрлив на некое поголемо претерување со храната незнам како е кај другите пооз
   
 19. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  jas ne osetiv golema razlika vo kg,mozebi sum skinala nekoe gramce:)))a posle dietata malku jadev,nese prejadov.aj mozebi poveke sreka dr.pat
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.284
  Пол:
  Женски
  Се губи најмногу вода - демек токсини.... ама треба да пазите другите денови да не јадете многу... па исто ти се фаќа, а држел а не држел диета... во ординацијата кај што работев, докторот ја држеше диетава неколку месеци, и не ослабна ни грам :roll: