1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Месечеви мени

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од sanjam, 5 мај 2010.

 1. sanjam

  sanjam Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ke mi kaze li nekoj koga se mesecevite meni za 2010 vo makedonija?
  na site webovi dobivam razlicni info
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Мислам дека најточни се во тие православните календарчиња што се продаваат по црквите. :)
   
 3. laddy

  laddy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  8
  Помош....дали ги знаете месечевите мени за месец декември 2011 година, поточно ме интересира од кога започнува младата месечина?
   
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Види овде овде.
  24.12.2011, 19:06 – млада месечина :)
   
  На laddy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.223
  Допаѓања:
  5.743
  А кaквa улoгa имaaт?
  Зa штo се битни? :)
  Некoк дa ми пoјaсни.