1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Места од филмови каде би сакале да живеете

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од butterfly33, 4 јули 2012.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Самата тема кажува- дали постои место од некој филм каде би сакале да живеете. Го гледав филмот "Under the Tuscan sun" и би сакала да живеам во Тоскана, поточно во местото каде живееше жената. Многу ми се бендиса и куќата и местото :inlove:


  Ако има ваква тема, канта
   

  Прикачени фајлови:

  • 15.JPG
   15.JPG
   Големина на фајлот:
   63,8 KB
   Прегледи:
   811
  На teddybear, AnaKarenina, rossonerka и 2 други им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  Северна Каролина, од Sleeping with the enemy
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Додека го гледав буквално уживав и плажата, водата, куќата, се беше мелем за очи 8)

  Хемптонс, од Revenge серијата, по можност во куќата на Емили :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.485
  Допаѓања:
  8.275
  Пол:
  Женски
  Definitivno ili vo Akapulko ili vo Saint-Tropez...Ahhh taa pusta Francija,me fascinira :inlove:
   
 4. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Истоимениот град од Vicky Cristina Barcelona.
  Љубов на прв поглед! :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  Во New York, во станчето на Carrie Bradshaw и Мr Big :) [Sex and the City 2] :inlove:
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Куќата од стакло во истоименит филм Тhe glass house
  Неможам да најдам контретно слики, но секој кој го гледл филмот му текнува колку добра куќа беше тоа.
  [​IMG]
  И јас се солгасувам со фемина90 за куќата во Хемптонс на Емили од серијата Revenge или пак во куќата на Викоторија, иаку оваа не Емили е поскромна и поубава за мој вкус
  [​IMG]
  Kуќата на Грејсонови, подобро кажано замокот
  [​IMG]
  Јас одсекогаш го сакав стариот стан на Кери, не новиот огромниот со Биг во филмовите, туку стариот oд серијата, малиот стан со рерна која и служеше за складирање :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Станот на Шивон во Ringer, еден однајубавите станови во било кој филм или серија до сега.
  Посебно најината соба за облека, е до сега врвот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca, Sara123, LilBaby и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Апартманот на Блер дефинитивно :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar и Doozy им се допаѓа ова.
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Како мала сакав да имаме иста куќа како онаа на Бренда и Брендон од Беверли Хилс.
  :D
  Посебно го сакав тоа отворчето на влезната врата. :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  A сега нема да ми дојде лошо куќата на Наоми од новите продолженија 90210, оваа старата ја надраснав. :D
  http://1.bp.blogspot.com/_SGX4M27w_k8/S ... ding+4.png

  И куќата на Нолан од Revenge е одлична, сон.
  Сакам огромни прозорци, односно стаклени куќи.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Albertos, rossonerka и crazylady им се допаѓа ова.
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.970
  Еј и мене одма ми текна на филмот со кој членката ја отворила темата, баш симпатично куќиче. :lol:

  Јас би овде, местенцето од Пријатели дефинитивно нема раскош, ама има некоја гостопримливост, има душа.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Сега ич не ми текнуваат други, ама интересна тема, ќе се надополнам. :lol:
   
  На pamelche, teddybear, 1209 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Од Spread, куќата на Саманта, едноставно преуба куќа немам зборови.
  [​IMG]
  и куќата на Едвард од Твајлајт
  [​IMG]
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.098
  Допаѓања:
  56.329
  Пол:
  Женски
  Ааааа имам најубав прв избор!

  1. Куќата на Ѕверот од The Beauty and the Beast!
  Бев маѓепсана од библиотеката уште од првиот пат кога го гледав цртанот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  По можност ја земам со се’ послугата од чајничето, свеќникот и часовникот. :!:

  2. Куќата на Хајди, не толку од филмот колку од моите замисли кога ја читав книгата... спиењето во сено, печеното сирење, овците, тополите...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  3. Куќата од Little Women
  [​IMG]
  [​IMG]

  4 И последен избор (засега, ќе се сетам на уште) ми е куќата на Dawson oд Dawson's creek.
  Баш ми е семејна и топла.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Јас би живеела во куќата на Серанови-Los Serrano во Мадрид и би сакала да ја имам нивната таверна..Толку топли и убави места за живеење,создавање дом и споделување на убави моменти..тоа е чудо..
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]

  Куќата од Wild child. :)
   
  На Hipster, Name, butterfly33 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Било која куќа од Очајни Домакинки во Вистерија Лејн. :inlove:

  Линет и Том Скаво
  [​IMG]

  Габриел и Карлос Солис
  [​IMG]

  Сузан и Мајк Делфино
  [​IMG]

  Бри Ван де Камп
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На femina90, Sanjichka007 и innablood им се допаѓа ова.
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Во оваа собава од Сав 1 ]:)

  [​IMG]

  Се шалам

  во куќиштево од бад бојс 2ката :) [​IMG]

  Cкромно-знам :D
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.649
  Пол:
  Женски
  Ливинг, каква коинциденција! :D
  А мислев дека сум единствена заљубеничка во дворецот на Ѕверот. :lol:
  Јас сум си вечно дете и ниту една куќа, палата, замок, што и да е не би ме привлекла толку како дворецов од цртаниот филм на моето детство. :angel:
  Библиотеката, градината, трпезаријата со распеаните кујнски елементи - ма го обожавам! :D
  И секогаш го прашував на татко ми - Тато, кога ќе реновираме дома, ќе ставиме таква голема библиотека, нели? Нели? Нели, тато, ветуваш ? :lol:
  Лудо дејче.
  И да, ветувам дека кога ќе дипломирам, ќе си направам една ваква во станот/куќата, барем слична, ете не мора да биде огромна (со тешко срце го кажувам ова), барем да биде нешто во тој стил. :$
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.799
  Допаѓања:
  38.196
  Пол:
  Женски
  1.Желба голема имам да живеам на планина, во пусто местенце, мирно, опкружена со природа, оваа куќа ми е совршена.Инаку е од Самрак и е единственото нешто што вреди во филмот.
  [​IMG]

  2.Куќата покрај езеро од филмот Непоканет
  [​IMG]

  3.Преубавата модернистичка куќа од Spread
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Прво на што се сетив е куќата од Сам дома.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Додека куќи каде навистина посакувам да живеам се овие две.

  Куќата кај што престојуваше Камерон Дијаз во The Holiday беше совршена. Винтиџ куќичка каква што посакувам, пренајубава! :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И куќата од филмот “Something’s Gotta Give”
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Тие се тие, винтиџ куќички, со дворче, со зеленило, не е битна големината туку душата на куќата. Неќам замоци, неќам огромни куќи, мразам куќи со стакла. Сакам куќа со дрво, со килим, со камин, со кујна која те примамува да готвиш, со библиотека, со катче за одмор, со спална со завеси и многу јастучиња, со цвеќенце, со толку мали сувенирчиња низ неа да таа куќа ја чуствуваш како дом. А не е секоја куќа дом, дефинитивно.
   
  На stylishh, Neytiri и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 19. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Роси бре, ми го зема зборот од уста!
  Прво што ми текна беше преубавата куќа покрај плажа на Дајан Китон :)
  И многу сакам куќи во неправилен облик, а оваа беше баш таква.
  Си се замислував како си пишувам овде :wasntme:
  [​IMG]
  Mи се чини дека Something's gotta give го имам гледано милион пати само заради куќата :lol:

  Исто ми се допадна и куќата во планина на Jason Statham во The Mechanic.
  Ама не можам да најдам некоја добра слика :?:
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.799
  Допаѓања:
  38.196
  Пол:
  Женски
  Расионерке, знаеш колку ја мислев куќата од Холидеј, знам дека имаше еден филм со Камерон во кој куќата ми прирасна за срце и не ми текнува кој беше и не ми текнува.Фала ти.
  Значи и јас ја додавам таа на листата.Со душа е некако.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.