1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Место на кое што сте отпатувале и најмалку ви се допаднало

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Dream-Girl, 15 декември 2018.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Наспроти позитивните искуства со патувањата сите имаме и по некое негативно искуство од местата на кои што сме патувале.

    Јас конкретно место кое што ми остави најнегативен впечаток е Саранда. Никогаш Албанија не ми била на листата за патувања, но после патувањето на Парга од 10 дена сакавме да продолжиме уште неколку дена во Саранда, па непланирано испадна. Патувањето планирано од 5-7 дена, излезе едвај една ноќ.
    Што од смештај, што од плажа негативности. Плажата ужас, камења толкави, нозе човек да си исече, несредена, нехигиена според мене со плажите на кои претходно сум била. А смештајот бетер. Најпрво беше договорен смештај со поглед на море, убав стан, за на крај да завршиме во некој чуден стан, во кој имаше една соба затворено со изговор дека умрел некој човек и била за спомен на него. :worried: А после со тоа што погледот не беше ни покрај море, туку во некоја грда дупка, а згора на се цела тераса саксии насадена нелегализирана марихуана. :sweat: Уште па и начинот на бањање, катастрофа. Немаше топла вода, немаше бојлер, туку греење на некој систем у шишиња и буриња на тераси и потурување за да се избањаш. 8-| Плус посетата од некоја стара жена на секој саат, да проверува да не сме влегувале во собата. :worried:8-|
    А и цените во рестораните беа налупани до плафон за едно такво место. Никогаш веќе не би отишла на местото, ептен негативни и крипи сеќавања ми доаѓаат. 8-|

    Па, кое е вашето место кое најмалку ви се допаднало? Кое ви оставило негативен впечаток? И од кое сте најмалку задоволни и сте имале други очекувања пред да отпатувате таму? :)
     
    На Bratot, BlackMistery, Cka и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Во Врњачка бања, хотел (вила) Александар, кога стигнавме и ги видовме собите изгледаа ок, кога влеговме прв пат мирисаше на непроветрено, но се надевавме дека ќе се излуфтира и ќе биде во ред, но и покрај тоа што вратата на терасата беше цело време отворена, миризбата на влага беше присутна, доаѓаше од тепихот. Страшно... Вењачка бања е преубаво туристичко место, ама хотелов беше утка. Ресторанот за доручек беше скучен, мал, воопшто немав чувство дека сум во хотел, а амбиентот ме асоцираше нешто ко да сум на попатно кафе во кафанчињата во Маврови Анови.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Не дека сум била кој знае каде, ама нај лош впечаток, Суто море. Ок си поминав ама ниту еднаш не се избањав. Грч ладна вода, со еден куп остри камења. Гужва да не можеш воздух да земеш и тоа во септември.
    Среќа само што бевме блиску до плажите.
    Ништо не видов да е толку добро колку што го фалат.
     
  4. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Истото искуство го имам за водата, грч ладна, дури се преладив, па правев чаеви таму.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Lancier

    Lancier Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2019
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Машки
    Prespa. Tapa, dosadno, neuredno. Navecer nema mesta za setanje.
     
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Ау, и Дојран го заборавив, за бањање никад не би влегла во тоа блато, коа ќе се сетам што се’ има во водата, бљак.
     
    На cresa-jagoda, BlackMistery, Shmizla94 и 9 други им се допаѓа ова.
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Да, за Дојран и јас ќе потврдам. На враќање од Грција застанавме на ручек таму и ај да прошетаме саат време, да спадне демек јадењето. Тоа толку досадно, па толкави комарци, цела бев искасана, лош мирис некој од езерото, а и видов какво прљаво беше. Не би издржала ни 1 ден тука, не па недела дена или повеќе. Не ми е во план никад веќе да навратам, доволно ми беа тие 2-3ч што го видов. :tmi:
     
    На cresa-jagoda и BlackMistery им се допаѓа ова.
  8. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Сега кога го прочитав ова ептен се пронајдов. Исто имавме едно вакво искуство. Ние бевме во Ксамил, исто едвај една вечер издржавме и се вративме. Кога се вративме, читав мислења за Ксамил и Саранда, скоро сите се поделени. Има некои што се ептен задоволни, некои тотално разочарани. Не знам, можеби и ние го утнавме местото тогаш, ама дефинитивно спаѓам во втората категорија. Не би се вратила, пари да ми даваат.
     
    На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  9. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    и јас за за Дојран.. по глуп одмор не сум имала (facepalm) 4,5 дена само куксв да си одам дома. Плажите катастрофа, немаше каде да се излезе значи после 11часот беше штама. И кај што бевме сместени НИКАД више во живот таму не стапнувам, толку безобразна газдарица, штипки за алиштата не ни, даде, немаше ни 10 саат се насмеавме гласно и одма ми пиша смс ако може малку потивко. Иначе бевме сместени во Вила Роза и никому не му препорачувам да оди кај нив. Да напоменам и не избркаа порано.. со еден збор УЖАС
     
    На Bratot, cresa-jagoda, BlackMistery и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.242
    Допаѓања:
    124.425
    Дојран. Полудевме од галама.
     
    На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  11. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Се придружувам кон хејтот за Дојран, ќе ја додадам и Преспа.
    Мислам дека од престојот таму, во депресија бев до наредното лето. Верувам дека досадно им е дури и на оние во тамошните вечни почивалишта, е до толку.

    Надвор од државава немам лоши искуства.
     
    На Kate Rina 93, cresa-jagoda, BlackMistery и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    А за Преспа немам лошо мислење со оглед на тоа што бев само на еден ден connect beach и беше супер, ситен песок, чиста вода прилично беше плитко, а, тие како креветчиња беа соон :inlove: и јадењето одлично. Е сега можеби се сменило, жал ми е ако е така..
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Дојран, Будимпешта, Прилеп, Виена, Софија,Тиват.
     
  14. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20190727_160108.jpg Screenshot_20190727_160051.jpg
    Преспа, кога бев јас.. многу убаво
     
    На Bratot, Tanjamm и homer simson им се допаѓа ова.