1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Место на кое што сте отпатувале и најмалку ви се допаднало

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Dream-Girl, 15 декември 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.795
  Допаѓања:
  187.426
  Пол:
  Женски
  Наспроти позитивните искуства со патувањата сите имаме и по некое негативно искуство од местата на кои што сме патувале.

  Јас конкретно место кое што ми остави најнегативен впечаток е Саранда. Никогаш Албанија не ми била на листата за патувања, но после патувањето на Парга од 10 дена сакавме да продолжиме уште неколку дена во Саранда, па непланирано испадна. Патувањето планирано од 5-7 дена, излезе едвај една ноќ.
  Што од смештај, што од плажа негативности. Плажата ужас, камења толкави, нозе човек да си исече, несредена, нехигиена според мене со плажите на кои претходно сум била. А смештајот бетер. Најпрво беше договорен смештај со поглед на море, убав стан, за на крај да завршиме во некој чуден стан, во кој имаше една соба затворено со изговор дека умрел некој човек и била за спомен на него. :worried: А после со тоа што погледот не беше ни покрај море, туку во некоја грда дупка, а згора на се цела тераса саксии насадена нелегализирана марихуана. :sweat: Уште па и начинот на бањање, катастрофа. Немаше топла вода, немаше бојлер, туку греење на некој систем у шишиња и буриња на тераси и потурување за да се избањаш. 8-| Плус посетата од некоја стара жена на секој саат, да проверува да не сме влегувале во собата. :worried:8-|
  А и цените во рестораните беа налупани до плафон за едно такво место. Никогаш веќе не би отишла на местото, ептен негативни и крипи сеќавања ми доаѓаат. 8-|

  Па, кое е вашето место кое најмалку ви се допаднало? Кое ви оставило негативен впечаток? И од кое сте најмалку задоволни и сте имале други очекувања пред да отпатувате таму? :)
   
  На Bratot, BlackMistery, Cka и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.698
  Пол:
  Женски
  Во Врњачка бања, хотел (вила) Александар, кога стигнавме и ги видовме собите изгледаа ок, кога влеговме прв пат мирисаше на непроветрено, но се надевавме дека ќе се излуфтира и ќе биде во ред, но и покрај тоа што вратата на терасата беше цело време отворена, миризбата на влага беше присутна, доаѓаше од тепихот. Страшно... Вењачка бања е преубаво туристичко место, ама хотелов беше утка. Ресторанот за доручек беше скучен, мал, воопшто немав чувство дека сум во хотел, а амбиентот ме асоцираше нешто ко да сум на попатно кафе во кафанчињата во Маврови Анови.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.590
  Допаѓања:
  20.130
  Пол:
  Женски
  Не дека сум била кој знае каде, ама нај лош впечаток, Суто море. Ок си поминав ама ниту еднаш не се избањав. Грч ладна вода, со еден куп остри камења. Гужва да не можеш воздух да земеш и тоа во септември.
  Среќа само што бевме блиску до плажите.
  Ништо не видов да е толку добро колку што го фалат.
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.698
  Пол:
  Женски
  Истото искуство го имам за водата, грч ладна, дури се преладив, па правев чаеви таму.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Машки
  Prespa. Tapa, dosadno, neuredno. Navecer nema mesta za setanje.
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.698
  Пол:
  Женски
  Ау, и Дојран го заборавив, за бањање никад не би влегла во тоа блато, коа ќе се сетам што се’ има во водата, бљак.
   
  На cresa-jagoda, BlackMistery, Shmizla94 и 9 други им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.795
  Допаѓања:
  187.426
  Пол:
  Женски
  Да, за Дојран и јас ќе потврдам. На враќање од Грција застанавме на ручек таму и ај да прошетаме саат време, да спадне демек јадењето. Тоа толку досадно, па толкави комарци, цела бев искасана, лош мирис некој од езерото, а и видов какво прљаво беше. Не би издржала ни 1 ден тука, не па недела дена или повеќе. Не ми е во план никад веќе да навратам, доволно ми беа тие 2-3ч што го видов. :tmi:
   
  На cresa-jagoda и BlackMistery им се допаѓа ова.
 8. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  22.680
  Сега кога го прочитав ова ептен се пронајдов. Исто имавме едно вакво искуство. Ние бевме во Ксамил, исто едвај една вечер издржавме и се вративме. Кога се вративме, читав мислења за Ксамил и Саранда, скоро сите се поделени. Има некои што се ептен задоволни, некои тотално разочарани. Не знам, можеби и ние го утнавме местото тогаш, ама дефинитивно спаѓам во втората категорија. Не би се вратила, пари да ми даваат.
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 9. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.120
  Пол:
  Женски
  и јас за за Дојран.. по глуп одмор не сум имала (facepalm) 4,5 дена само куксв да си одам дома. Плажите катастрофа, немаше каде да се излезе значи после 11часот беше штама. И кај што бевме сместени НИКАД више во живот таму не стапнувам, толку безобразна газдарица, штипки за алиштата не ни, даде, немаше ни 10 саат се насмеавме гласно и одма ми пиша смс ако може малку потивко. Иначе бевме сместени во Вила Роза и никому не му препорачувам да оди кај нив. Да напоменам и не избркаа порано.. со еден збор УЖАС
   
  На Bratot, cresa-jagoda, BlackMistery и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.288
  Допаѓања:
  112.270
  Дојран. Полудевме од галама.
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 11. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.214
  Допаѓања:
  39.357
  Пол:
  Женски
  Се придружувам кон хејтот за Дојран, ќе ја додадам и Преспа.
  Мислам дека од престојот таму, во депресија бев до наредното лето. Верувам дека досадно им е дури и на оние во тамошните вечни почивалишта, е до толку.

  Надвор од државава немам лоши искуства.
   
  На Kate Rina 93, cresa-jagoda, BlackMistery и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.120
  Пол:
  Женски
  А за Преспа немам лошо мислење со оглед на тоа што бев само на еден ден connect beach и беше супер, ситен песок, чиста вода прилично беше плитко, а, тие како креветчиња беа соон :inlove: и јадењето одлично. Е сега можеби се сменило, жал ми е ако е така..
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.787
  Допаѓања:
  170.822
  Пол:
  Женски
  Дојран, Будимпешта, Прилеп, Виена, Софија,Тиват.
   
 14. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.120
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190727_160108.jpg Screenshot_20190727_160051.jpg
  Преспа, кога бев јас.. многу убаво
   
  На Bratot, Tanjamm и homer simson им се допаѓа ова.