1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метаболизам диета

Дискусија во 'Диети' започната од valenTina.bT, 19 мај 2010.

 1. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Не знам дали сте ја слушнале диетава но е многу ефективна.Се работи за ригорозна диета,не е препорачлива за сите.Има едно правило -најмалку 5 чаши вода во денот.Диетата трае 7 дена.
  Ден 1.
  Доручек -Црно кафе или чај со вештачки засладувачи.
  Ручек - 2 тврдо варени јајца , една чаша варен спанаќ
  Вечера - Марула и целер салата , 150 г. стек на скара.
  Ден 2.
  Доручек -Црно кафе или чај со вештачки засладувачи.
  Ручек - Марула и целер салата,170 г. стек на скара
  Вечера - 200 г. шунка
  Ден 3.
  Доручек -Црно кафе или чај со вештачки засладувачи.
  Ручек-2 тврдо варени јајца,чаша варен грашок,чаша домати.
  Вечера -200 г. шунка,чаша грашок.
  Ден 4.
  Доручек -Црно кафе или чај со вештачки засладувачи.
  Ручек-1 тврдо варено јајце,една чаша исечкани моркови
  Вечера-Јогурт со 1,5 масленост,20 грама моцарела ,1 чаша овошна салата
  Ден 5.
  Доручек -Црно кафе или чај со вештачки засладувачи,чаша исечкани моркови,чаша сок од лимон
  Ручек-170 г. филета од риба,салата од домати
  Вечера -100 г. шунка , зелена салата
  Ден 6.
  Доручек -Црно кафе или чај со вештачки засладувачи.
  Ручек-220 г. пилешко без кожа
  Вечера-2 тврдо варени јајца и чаша моркови.
  Ден 7.
  Доручек -Чај со лимон.
  Ручек-200 г. стек на скара
  Вечера- Марула и целер салата , 150 г. стек на скара.
  :)
   
  На Ms.Mitrova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Ако некој ја проба нека пише и нека ни ги каже резултатите :rofl:
   
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Диетава со гладување затоа не ми се свиѓа.Доручеков го практикувам :lol: ама вечерава не ми е јасна.
  Шунка ? :^)
   
  На AnA909 му/ѝ се допаѓа ова.