1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Металик сјај

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 26 септември 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  [​IMG]

  Колку сакате облека со металик сјај?
  Најпознати се сребрениот метал и златниот. Иако не заостануваат и црниот и другите металик сјаеви.
  Ова е еден од трендовите за следната сезона.
  Се носи се од чевли, до чанти, панталони, јакни...
  Би носеле?
  Имаме ние најчесто мислење дека металниот сјај е кичест. НО ако е умерен тогаш сметам дека може да изгледа некој и повеќе од добро. При комбинации со метален сјај мора да се внимава на другите детали, да не се претера и да се изгледа ко лампион.

  [​IMG]


  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Јас се заљубив во половина од фустаниве што ги поставив, ах и чанти секако, па и балетанчиња со cap toe металик, па и јакнички. :)
  Вие би носеле? :)
   
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Мислам дека воопшто и немам баш вакви парчиња и не сум по ова, ама би носела ако ми се допадне зошто да не. Се зависи од моделот на што и да е, дали облека, чевли или аксесорис :)

  А и да напоменам, мислам дека ваквите парчиња се со низок квалитет, брзо се излитуваат и избледнува бојата, онака ко излижани се по неколку носења сигурна сум дека сфаќате на што мислам, или барем оние што ги имам јас гледано наоколу :^)
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Кога ќе видам нешто металик на некој, визуелно ме одбива од прва. Отпосле во зависност од комбинацијата, може да ми се допадне.
  Иако имам еден фустан, купен многу одамна, јас не би носела металик фустани. Премногу ми е. Некоја варијација со шљокици или дискретни светки би поминала.
  Затоа па, аксесоарите ми се допаѓаат. Тенка е границата за металик чанта да изгледа кич и невкусно, најмногу зависи од самиот модел и сјајот, а чевлите ми се допаѓаат премногу.
  Здолништа со металик елементи би носела, а панталони во ниеден случај.

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG][​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Ама има од металик до металик сјај огромна разлика.

  Јес да е вкус ама овој фустан со металик сјај ми е фантастичен од Херве Леџер.
  [​IMG]

  Oвие најлон фустани ми се срање благо речено.
  [​IMG]

  Mи се допаѓаат и џемперчиња кои имаат малку посјаен конец.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Инаку нешто што најмногу ме потсетува на металик е тоа е Џенифер Лопез :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Најгрдото нешто металик се дефинитивно бикините :puke: :puke:
  [​IMG]
   
  На TheKiketoo и Mishela им се допаѓа ова.
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.922
  Имам еден плик со златен металик сјај и го обожавам. Се сложувам со старфиш дека со аксесоарите скоро и да нема некоја грешка. Интересно е да имаш некој додаток со металик сјај кога се друго ти е онака избалансирано со боите.
  Фустан не знам кај би носела, купаќите што ги постираше Роси, дефинитивно не :D
   
 6. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Пол:
  Женски
  Да, претерано кич е металик бикини.

  Металик сјај ми се допаѓа исклучиво само кај аксесоари и cap top чевли :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На rossonerka и mila89 им се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Meталик нокти :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Meталик шминка
  [​IMG]
  [​IMG]

  Чевливе :mm:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Алкиве :inlove:
  [​IMG]
   
  На antonina и Dushica-sk им се допаѓа ова.
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Чевли,каиш,паричник(имам металик розев) се единствено нешто што јас би го купила и би имало металик сјај.Гардероба до сега не сум видела што ми се допаднала,премногу кич ми било.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Да, за маталик нокти!
  Патем, некоја да не знае каде може да ми направат ваков маникир? Ме густа мучо!
  [​IMG]
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Ова е мислам најдоброто од металик сјајот.
  И плик чантичка да, аксесорис се сложувам дека доаѓаат предвид, ама пак зависи што. Ма од се зависи што, а шминката стопроцентно ми е нешто најдобро.
   
 11. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Има интересни работи кои може да се комбинираат а притоа и лесно. Сакам металик бои особено на есен,незнам зошто но тие бои на есен ме асоцираат. Ваљда бидејки ми изгледаат како еден вид „затворени бои“ . :) Од Мајли фустанчето е 5 :) а и на Џенифер се прекрасни. Таа е кралица на металикот 8)
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  има и убави али и не убави работи има ..интересни работи има ....
   
 13. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  :up:

  Немам ништо вакво во мојот гардеробер :( .
  Би си купила ако најдам нешто симпатично да ми фати око :)