1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метал 2 - Nightwish

Дискусија во 'Канта' започната од TarjaT, 26 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TarjaT

  TarjaT Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Гледам сите имате по некоја тема отворено од различен стил на музика со ралични коментари (позитивни, негативни) паа сакам да го знам вашето лично мислење за Nightwish далии ја прифаќате како таква или не можите да ја поднесите. Сепак според мене НАЈДОБРАТА МЕТАЛ ГРУПА :rock: :rock: Nightwish's rules.

  http://www.youtube.com/watch?v=srffAv9Rves
  Најдобрата нивна балада!!! :D :D
   
 2. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.