1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метал

Дискусија во 'Музика' започната од fairytale, 17 декември 2009.

  1. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    На Nevermore му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ :clap: Најдобрата метал група кај нас,секоја чест за вокалот на Кирил. ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=8qRVNyot34o

    ^ Песна што секогаш ме опушта,колку и да сум изнервирана за пет минути се враќам во нормала. :)
     
    На cvekje13 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Стварно секоја чест за мислењата и одговорите. :clap: Иако просто сум изненадена :o Не очекував дека од женскиот пол имало многу што слушаат метал. Па искренено и се радувам :P :rofl: И сите песни пратени се супер ама морам да ја пофалам Dedicated for life и морам да кажам дека Огнен Шапковски ми е идол :rock:
    Поздрав! :*
     
  4. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12



    да. и спотот е предобар. ПРЕДОБАР. :D
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
  6. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24

    Мачка и Ивана најдобри се нели?? :)
    И конечно му текна на некој да ја искористи куќата на стравот .. редно беше :devil: :devil:
     
  7. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    да .. и како што е морничава баш се уклапа со спотот. :lol:
     
  8. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    :clap: :clap: :clap: Искрено и јас сум секако позитивно изненадена зошто денеска многу се изретчени слушателите на метал, панк и рок музика за жал .....Инаку повеке сушам рок и панк , но секако многу го поштувам и металалот , ги сакам Nightwish , Avanged Sevenfold, Hammerfall , Children of Bodroom ,System of a Down, Metallica, Black Sabbath, Iced Earth, Him итн .........
     
  9. Sadie7

    Sadie7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Колку ми е само мило шо не има вакви на форумов :) ја слушам и рок доста ама зависи од расположение. Сепак метал во душа ама не го врзувам со религија и такви ствари едноставно си слушам и си уживам ;) немам ништо против други жанрови, само не ги слушам и некои (како турбо фолк :puke: ) не ги вбројувам во музика :lol: . Поздрав :rock:
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Металот го сакам, но ми се чини оваа слика не е баш пригодна за тоа! Ова го прават само некои ептен блекери што се уфилмани! Еден Дио(нека почива во мир), Ози Озборн и мн други што прават метал се најпрепознатливи по своите крстови! Слушам хеви метал и рок, понекогаш сакам нешто смирено па ги слушам Моди Блуз или Јураја Хип, но почесто се “лекувам“ со Ози Озборн и Блек Сабат! ;) :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
     
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    За жал во нашата ни Македоничка, сите оние кои не слушаат метал имаат предрасуди за таа музика и луѓето кои ја слушаат. Убедени се дека сите металци се со мрсни коси, неискапени,наркомани, атеисти и што уште не. Колку само нема врска. Јас скоро цел живот слушам метал, но сум верник, нити се дрогирам, нити сум мрсна. Слушам и рок, џез, класика, блуз, поштовам народна македонска музика и ја слушам, обичаи, традиции...
    Друго, оние кои не се запознаени со металот, мислат дека музиката се состои од вриштење и гитара. Не е точно. Има различни видови метал, ептеееен различни. Готик мислам дека би им се допаднал и на оние кои не слушаат ваква музика, хеви, симфоник, мелодик...во овие две има прекрасна музика, не верувам дека не би ви се допаднала доколку би слушнале. Па прекрасните женски гласови од бендовите, милина.
    Е сега се облекувам малку различно да, во готик стил, со чипки и корсети, косата ми е виткана долга до гз скоро, и забележувам како ме загледуваат како некоја чукната, али мене воопшто не ми смета. :lol:
    Така жени мои, немајте предрасуди прво запознајте го човекот, металците знаат да бидат големи уметници и романтичари. :rock: :rock: :rock:
     
    На Natali.3, AnGel.fire, Gunshine и 2 други им се допаѓа ова.
  12. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    си слушам се јас (освен турбо фолк ако се рачуна во музика :puke: ) и обожавам некој метал песни - стварно има некој преубај :)
     
  13. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
  14. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Апсолутно точно ]:)
    поздрав. :rock:
     
  15. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
  16. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    На cvekje13 и Winter.Girl им се допаѓа ова.
  17. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Немам ништо против метал музиката. Лично ми се допаѓаат неколку песни, не е мој стил, но има квалитетни парчиња.

    Еве со што имам проблем - металци кои премногу се внесуваат во стилот и се опседнати со тоа и само со тоа, почнуваат да се занесуваат и да солат памет дека само металот и металот е возвишена музика, глумат даркери, а се плашат од темница, итн, итн...

    Ама од друга страна во секој музички стил се наоѓаат такви кои ја проповедаат само музиката која ја слушаат, ругајќи се' останато. Не ми се допаѓаат луѓе полни стереотипи и предрасуди, само врз основа на тоа што го слушаш. Апсурдно е.

    Поздрав до сите металки на форумот.

    http://www.youtube.com/watch?v=xEZhUeMaixk
     
    На Juccy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
  20. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.471
    Допаѓања:
    10.436
    Пол:
    Женски