1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метал

Дискусија во 'Музика' започната од fairytale, 17 декември 2009.

  1. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    Металот е најмоќна музика која што може некогаш да постои , ја сум металка - даркерка , понекогаш и готик слушам , нема врска со начинот на живеење или каков си дали секташ или не , имам 23 години и :!: спремам магистерска теза . Тоа значи сме мнооогу паметни :lol:
    И во право сте помоќно од метал балада нема ниту пак ќе има.
    Големпоздрав до сите вас и големо браво за темава !!! :clap:
    Вива ла Метал :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
    еве нешто и од мене до сите Вас :*

    http://www.youtube.com/watch?v=zbQZkqzh9p8
    Sonata Arctica - Tallulah
     
    На Domino и Cello-PlaYer им се допаѓа ова.
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    На Cello-PlaYer му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
  4. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    На bibip му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
  6. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    http://www.youtube.com/watch?v=V5L9pvwKSjE
    незнам што има кај овој, но секогаш ме заразува неговиот глас, неверојатно убав вокал, длабок...
     
    На Beautiful.Nightmare му/ѝ се допаѓа ова.
  8. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    Ville Valo е закон Хим гостува летово во Србија :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=DlxBDI1Otdc&NR=1
    :rock: :rock: :rock:
    http://www.youtube.com/watch?v=q2I0ulTZWXA&NR=1

    Уште ова :angel:
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
  10. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    да мислам ова му е втор пат да гостува еднаш на Екзит гостуваше, ехх штета нема да можам да одам.

    ако одиш убаво да си поминеш и за мене. ;)
     
    На PoisonGirl-Valo и babygirl им се допаѓа ова.
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
  13. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Порано многумразев метал.Но мислењето многу брзо ми се смени од коа слушнав една песна.Другар на брат ми е металец и ми пушта има стварно мн убави песни :)

    http://www.youtube.com/watch?v=kP5PqJpk5lQ
     
  14. Arhangel-maniac

    Arhangel-maniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    124
    Nightwish руллзз!! Само жал ми е што сите ја мразат новата пејачка Анет, девојката не пее лошо. Ама Тарја беше.. PRICELESS!!

    http://www.youtube.com/watch?v=c9GxUZqyXwE
     
    На PoisonGirl-Valo, Night.Wish и Wild.Child им се допаѓа ова.
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Power металец доаѓа на бел еднорог, го убива змејот со магичниот меч, ја спасува принцезата и водат љубов во магичната шума.

    Heavy металец доаѓа на Харли Дејвдсон, го убива змејот, пие пиво и ја секса принцезата.
    Тrash металец доаѓа, го убива змејот, ја спасува принцезата и ја одјебува…

    Тhrash металец доаѓа, го убива змејот, ја спасува принцезата и ја одј*бува.

    Folk металец доаѓа со пријателите свирејќи на хармоники, виолини и флејти и слични инструменти, змејот заспива уморен од играње, седнуваат и пак пеат и свират, а принцезата игра на маса.

    Viking металец доаѓа да го убие змејот со голема секира, ја силува принцезата до смрт, го пљачка замокот и го пали пред да си оди.

    Death металец доаѓа, го убива змејот, ја секса принцезата и ја убива, па си оди.

    Grind металецот доаѓа, го убива змејот, ја убива принцезата, ја секса и после си оди.

    Black металецот доаѓа на полноќ, го убива змејот и го става на колец пред замокот, ја сaдомизира принцезата, ја пие нејзината крв во ритуал во кој треба да ја убие.

    Gore металецот доаѓа, го убива змејот и ја распарува неговата утроба пред замокот, ја секса принцезата и ја убива, после го секса нејзиниот леш, па и го распарува стомакот, ја секса трети пат, го пали телото и мастурбира над пепелта.

    Gothic металецот доаѓа, го здогледува змејот, се заљубува во него заради бесмрдната моќ која ја поседува, и затоа што змејот го одбива, сече вени и ужива додека се гледа себеси во болка.

    Doom металецот доаѓа, гледа огромен змеј и помислува дека никогаш нема да го победи, паѓа во депресија и извршува самоубиство. Змејот го јаде неговиот леш и ја јаде принцезата.

    Progressive металец доаѓа со гитара и свири соло од 26 минути, змејот се убива од мака, после оди во собата на принцезата, свири уште еден соло со техника што ја научил последниов период, принцезата бега и го бара heavy металецот.

    Glam металецот доаѓа, змејот се смее на неговата појава и го пушта да влезе во замокот, влегува да ја украде шминката на принцезата и бега.

    New металецот е убиен уште пред да дојде до замокот, затоа што е позер.

    Industrial металецот се појавува во најлонски капут, прави непристојни гестови пред змејот, ја вреѓа принцезата, а обезбедувањето го исфрла од замокот.

    Малку шала, ама има многу вистина во ова. :D Баш е така како што е напишано. :D
     
    На Natali.3, bibb.y, faye и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Леле колку само ти љубоморам:( Каде беше на нивни концерт? Утре се во Атина, штета што неможам да бидам таму:(

    OWNAGE! :clap: Поточно, здравје! :D
     
  17. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Во Њу Јорк :) Се надевам дека и ова лето ќе начекам некој добар бенд :) Инаку си купив обична карта од 20 долари, на врата по грешка ми даваат за во ВИП од 50 долари, со која можев да се симнам долу кај бендот (покрај Katatonia настапуваа и Swallow the Sun i Orphaned Land), па мајчка, па сликање со бендовите... :D Еве нешто од јутуб од атмосферата, моите клипови неможам да ги прикачам http://www.youtube.com/watch?v=cI1cTQKApKk
     
  18. DressedToKill

    DressedToKill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    43
  19. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Во Њу Јорк :) Се надевам дека и ова лето ќе начекам некој добар бенд :) Инаку си купив обична карта од 20 долари, на врата по грешка ми даваат за во ВИП од 50 долари, со која можев да се симнам долу кај бендот (покрај Katatonia настапуваа и Swallow the Sun i Orphaned Land), па мајчка, па сликање со бендовите... :D Еве нешто од јутуб од атмосферата, моите клипови неможам да ги прикачам http://www.youtube.com/watch?v=cI1cTQKApKk
    Закон!!! Кај имаш среќа да шеташ низ Њу Јорк па и концертов...доста не ми кажувај веќе :D
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    [quote="Arhangel-maniac" Ама Тарја беше.. PRICELESS!! [/quote]
    Не да беше... Ама ај, и оваа ке пројде.
    И инаку јас од малечка слушам метал. Прв пат се заљубив во металот кога имав околу 7 години. И од тогаш сум си верно приврзана за него иако слушам и други типови музика. Инаку тие прерасуди ненормално многу ме нервираат. Дрогираши, манијаци, болни? Офф. Ми иде да ги треснам од земја кога ке почнат да зборат :@