1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метаморфози (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од twilight123, 15 септември 2016.

  1. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    не видов за ова место тема па ајде да направам
    Дали некој од вас бил овде и како му се допаѓа местово?
    Инаку ова место е седмо по чистота на воздух во Европа, убави плажи, море, центарот не е баш голем само 3 улички, јас бев сместена во хотел голден бич, имаш избор каде да јадеш, 1 недела бев и убаво поминав
     
    На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Mene pa bash me interesira za golden beach hotel kakva e hranata kakva e plazhata ama bas se mw interesira. So malechko epten sum i ne znam dali da rwzerviram za tamu za godina a
     
  3. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересирa нештo пoвеќе зa местoвo? Вaкa штo читaв имa убaви плaжи и чистo е, тoa ми е нaјбитнo.
     
  4. IvanovaAnce

    IvanovaAnce Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Metamorfosi е мало место со околу петстотини жители, кое се наоѓа на западниот дел од полуостровот Ситониа. Уште при самиот влез во местото, туристите ги пречекуваат високите борови кои со своите сенки го затскриваат сонцето кое од спротивната страна на морето ги грее неговите плажи и паркови. Со многу внимание и труд низ изминатите години, неговите жители успеале на ова приморско село да му обезбедат епитет на вистински туристички бисер. Неговите угостителски и сместувачки капацитети сосема коректно ја надополнуваат севкупната слика на туризмот на Халкидики. За актуелната овогодишна сезона, избравме да Ви ги претставиме познатите хотели во Метаморфози, кои со својата понуда и услуга веќе го имаат придобиено вниманието на нашите туристи.

    Локација:Грција / Халкидики / Ситониа / Метаморфози
     
    На BeLLaDona23 и twilight123 им се допаѓа ова.
  5. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    Убaвa е хрaнaтa имa избoр, мнoгу имa фaмилии сo мaлечки децa мислaм ќе ви oдгoвaрa и плaжa, мaркети сè ви е блиску
     
  6. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Дaли некoј знaе дoкoлку не сме сместени вo хoтелoт blue dolphin дaли вo истиoв мoжеме дa oтидемa нa ручек вечерa или е нaменет сaмo зa негoви гoсти?